С какво да почистя остатъци от лепило на етикет?

  • 31 436
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 455
От доста време се боря с едни отвратитени следи след отстраняване на хартиен етикет.По-зле става  Sad Следите са от два големи етикета,които бяха залепени за стъпалото за баня на дъщеря ми/т.е. върху пластмасова повърхност/ След отстраняването на етикета,третирах с гореща вода,абразивни препарати и лепилото така и няма изчистване,замазва се и всичко по него полепва.Изглежда като мръсно и захабено.
Моля,ако някой се е справил с подобен проблем да сподели  Hug
Имам и един поднос подарен наскоро,от който също не успявам да отстраня следите от лепило,подноса е метален и лепилото се замазва само.
Благодаря на отзовалите се предварително   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 56
Здравей Simple Smile За съжаление пластмаса не съм успявала да почистя, но махнах остатъци от лепило по нова тава (метална) с Циф и търкане с грапавата част на гъбата за чинии. Обаче останаха малки драскотинки, независимо че внимавах. Само това ми помогна. Но често се налага махане на подобни неприятни петна, затова и аз ще чакам отговори на други препатили момичета.

# 2
  • Мнения: 47
това ще ти помогне СПРЕЙ ЗА ОТСТРАНЯВАНЕ НА ЕТИКЕТИ

http://www.apollo-bg.com/?PAGE=apollo&SEC1=14&PROCNAME1= … EBA9E45463508DC32

вариант 2. с портокалов сок напръскваш,оставаш да подейства три-четири мунути и после търкане с памучен парцал.

вариант 3.с груб памучен парцал и ОЛИО ,а ако е много засъхнало леко загрей олиото


# 3
  • Мнения: 4 187
Със спирт съм чистила засъхнало лепило и хартия от етикет, по пластмасова купа!

# 4
  • Мнения: 6 039
с олио, за да си сигурна, че няма да нарушиш повърхността

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
лакочистител?

# 6
  • София
  • Мнения: 7 980
С керосин се чистят успешно лепила, стига да намериш...

# 7
  • Мнения: 17 546
...върху пластмаса!? Не е добра идея. Дори спирт във всички случаи не е. Това с олиото е интересно. Но ако е пореста материя, (каквато предполагам е стъпалото за баня, ако е това, което си представям) няма ли да се напои с мазнина и да стане още по-зле?

# 8
  • София
  • Мнения: 1 254
1ви вариянт - с олио (така се махат остатъци от кола-маска, така че би трябвало и за лепило да помогне с повечко търкане)
2ри вариянт - с гас. Не би трябвало да нарани повърхността и със сигурност ще помогне.

Успех в борбата с етикетите Simple Smile

# 9
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
...върху пластмаса!? Не е добра идея. Дори спирт във всички случаи не е. Това с олиото е интересно. Но ако е пореста материя, (каквато предполагам е стъпалото за баня, ако е това, което си представям) няма ли да се напои с мазнина и да стане още по-зле?

уффф верно че е пластмаса, газ за осветление тогава

# 10
  • Мнения: 178
Нагряваш го със сушоар и после се отлепва лесно.

# 11
  • Мнения: 5 228
Аз си купих специален спрей, който освен за етикети и лепило може да се използва и за петна от боя и т.н. Преборих с него лепенки върху нова дограма, върху които щедро беше намазан латекс. Купих го от Практикс в Хаджи Димитър, но сигурно ги продават и в други подобни магазини.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 889
Лакочистител без ацетон.

# 13
  • Мнения: 455
Много благодаря за вниманието на всички включили се    bouquet
Успях геройски да се справя с проблема и то веднага след като пуснах темата тук  Laughing Просто получих прозрение  Mr. Green Изчистих и на металния поднос и на пластмасовото стъпало с FROSH  Peace намазах и веднага изтърках с домакинска гъбичка.Изчисти се без особенно усилие и от двете места/стъпалото е от тези,които помагат на детето да достига до мивката/.
Занапред ще имам предвид вашите препоръки и за олиото,а и за специализираните препарати,предполагам те са най-ценни за премахване на лепило от места,които не позволяват обилно мокрене.
Весели празнични дни и много желани подаръци на всички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт