Проблем....

  • 898
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
здравйте...имам си персийско коте на около месец и половина...от точно една седмица е вкъщи,но имаме проблем с тоалетната...взехме му от тази силиконовата,но ходи там само когато поиска или когато някой го занесе....инъче си върши работите в коридора на килима....та не мога да разбера какъв е проблема...
1-во- взехме го доста от далече и пропътувахме около 200км от което предполагам малко или мн се е стресирал
2-ро там бяха започнали да го учат в котешка тоалетна(незнам каква то4но.но от тези наподобяващи пясък)
3-то тук обаче моя приятел реши че ще го учим в банята на цимента....и долу горе нямахме проблеми 2-3 дни освен че постоянно търсеше да рови и се изпишка 2 пъти в спалнята в един ъгъл
4-то на 4-5 ден реши че тряя да си свърши и двете работи в коридора в двата ъгъла...на другия ден решихме да му вземем котешка тоалетна(силиконова) и да го учим там...но нещо явно имаме пробелм с нея
та незнам какво се случва и на какво се дължи тоеа...дали от това че е още малък или все още е мн рано и не е свикнал с обстановката или това че е учен по няколко различни на4ина и на различни места и се обърка вече....охххх незнам помагайте...не сме мн вещи в тая област....моля ви дайте съвет...щото моя приятел ми е дал ултиматум до края на януари да се научи инъче го изхвърля..... Sad
и се извиняявам ако темата не е за тук....но просто не открих друго подходящо място в форума а наистина ми е голям проблем.... Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 749
Котенцето е много мъничко още.И ,да,предполагам,че сте го пообъркали малко с различните начини.Изберете си един,най-удачния,и продължете да го учите.Според мен е още рано да се притесняваш.Малко търпение. Peace

# 2
  • Мнения: 27
Котките се ориентират по миризмата.
Като начало е добре да го преследваш или да му ограничиш териториятя за обикаляне, защото ще ви умирише целия апартамент.
Ако ходи до тоалетна на едни и същи места значи там му мирише - като се изходи някъде не е достатъчно да го изчистиш - напръскай с дезодорант или нещо друго.
Моето коте ходи в най-обикновено пластмасово легенче, много лесно се чисти - предпочитам го пред силиконова тоалетна или пясък.
Успех във възпитанието  Simple Smile 
П.С.  Според мен ще се научи до 1-2 седмеци, не се притеснявай.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Вземете му Бенто! Силиконовата се препоръчва едва когато котето е свикнало с тоалетната си, и то да се примесва по малко от нея в Бентото (или пясък или каквото е там) и постепенно да се минава на силиконова. То си го пише на опаковката. Силиконът е крайно непривичен като материал за котетата и шумът на гранулките ги плаши и притеснява. С нашето коте направихме същата грешка, но късно прочетох упътването на опаковката. С бентото се оправиха нещата Peace
п.п. на мен лично не ми харесва идеята да го учите да пишка на цимента. Просто котките са много чисти животни и инстинктивно искат да заровят мястото, където са свършили "работата". На цимента може и да свикне, но ще се измъчи...

# 4
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Ние  също  ползваме  за  нащето  коте  Бенто и  сме  доволни   Peace   може  да  се  ползва  и   пясък  по   евтино  е  но  миризмата  от  урината  остава .Когато   котенцето   свикне   достатъ4но   с  новия   си  дом  нещата  ще  се  оправят   котките  са  4исти  животни  запасете  се  стърпение  все  едно  4е   трябва   да  у4ите  дете  да ползва  гърне.

# 5
  • Мнения: 93
мерси на всички ви..но като че лии се научихме вече  Whistling е поне се надяваме да е така де  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт