Два реда зъби, ужас!

  • 7 194
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Здравейте мами,

Тази сутрин преживях истински шок. Детето / 5, 5 г. / идва при мен и пита - мамо, какво е това и си отваря устата. И какво да видя - зад млечните зъбки, но почти в средата на венеца излязло новото зъбче, а предните въобще не се клатят. Притеснява ме не само, че зъбчето се е появило преди старите зъбки да се разклатят, но и че е много назад от старите зъби. На някой случвало ли се е това? Вадят ли се млечните в такъв случай?
Моля да ме посъветвате към кой зъболекар да се обърна от специализираната детска клиника на Попа, защото ни е най-близо. Ако имате подобен опит, моля споделете.  ooooh! 

Последна редакция: нд, 21 дек 2008, 23:33 от Djanni

# 1
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Първо нищо страшно няма заведи детето на зъболекар да и извадат тези млечни зъбчета които пречат на постоянното зъбче. На моя приятелка на детето почети всички зъбчета избиват по този начин и са и казали, че когато израстат всички ще сложат на детето шини и всичко ще е наред.
Детенцето в момента е на 6,2 г.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Спокойно, миналата година по това време и аз бях изпаднала в същия шок. И моето детет беше на същата възраст. Хукнах веднага на зъболекари. И двата стоматолога ме посъветваха млечните зъбки да се разклатят, да не се вадят  насила. А постоянните ( при нас растяха 2 едновременно) си растяха зад млечните. Направо се побърках. И така след няколко седмици млечните зъбки се поразклатиха, извадихме ги при стоматолог. И постоянните зъбки за около 2 седмици си се наредиха на местата. Честно казано не си мислех, че ще застанат толкова добре. Сега са като маниста 2 бели прави зъбчета пораснали преди една година.

# 3
  • Мнения: 1 526
И аз да те успокоя. И на моят син му изникнаха нови зъбчета, а млечните не бяха паднали. Получи се това, което е описала и  ivben.
Аз разбира се в началото се поизплаших, но след консултация със стоматолог разбрах, че често се случва и не е фатално, защото зъбките после се наместват.

Последна редакция: вт, 23 дек 2008, 08:18 от Tali Dan

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Отиди при специалист ортодонт и то най-добре детски. Наистина не е страшно, но трябва да се вземат мерки навреме. Най-вероятно млечните зъби сами ще се разклатят от поникването на постоянните. Ако не се наместят сами като се освободи мястото, после ще се оправят има доста начини.

# 5
  • Мнения: 700
Не се притеснявай, и ние бяхме така. Млечните много лесно се изваждат, но от зъболекар и после новите зъбки се наместват без проблем.

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Не се безпокой - моят племенник така и не му ги махнаха. Сега си има още един зъб повече и е на 21 години (и 101 кг) Laughing

# 7
  • Мнения: 37
Не се притиснявай лятото моят син по същият начин му изби долно зъбче преди да се е разклатило старото,тогава писах на една зъболекарка от форума и тя ми каза да не се безпокоя,че старото зъбче ще се разклати и ще си падне и новото само ще се намести и така и стана след една седмица зъбчето падна и постепенно новото си дойде на мястото.

# 8
  • Мнения: 175
много ви благодаря, успокоих се, че бях хукнала по празниците да търся детски кабинет  Simple Smile сега ще изчакам новата година, дано с нея дойде и феята на зъбките и да си вземе старите зъбки

# 9
  • Мнения: 175
Днес бяхме на зъболекар и тя каза, че долното млечно зъбче, зад което е пораснало новото, трябва да се извади. Прати ме при хирурга и ми каза, че ще стане с упойка. Но аз нещо се колебая, защото един роднина зъболекар ми каза, че млечните зъбки в такива случаи се вадят само като крайна мярка, защото новото зъбче се хранело от корена на старото. Сега съм много объркана. Приемам съвети и препоръки за добър детски отродонт в Юниордент или на друго място в центъра на София или Лозенец.    Thinking

# 10
  • София
  • Мнения: 1 100
Дъщеря ми има нещо подобно ,но на горните зъби.Извадихме млечните силово и сега ходим при ортодонт за наблюдение,за да видим кога и дали ще се наложи намеса чрез шини.Посещаваме д-р Статева и съм много доволна от нея.Много е мила и според мене си знае работата.Приема обаче май само в събота.Ако искаш ще ти изпратя телефона и  на лични.

# 11
  • Мнения: 9 973
аз усъмнах с зъба пред предните,извадиха ми ги и 4 на куп Grinning и получих гоооооолям шоколад и гооолям сладолед Joy

# 12
При моето дете се получи горе-долу същото. Питах за шина, но ми отговориха, че шина се поставя чак след израстване на не помня кои си кътни зъби, защото се захвашала за тях. За моя радост обаче зъбките се наместиха чудесно. Сега долите са малко кривички, но самата долна челюст на детето е още мъничка и просто няма място. Мисля да не я водя на ортодонт сега а само да я наблюдавам и да чакам да израстне долната челюст. Ако това не стане докато изникнат въпросните кътни зъбки ще я водя на ортодонт. На брат и, който сега е на 13 расте 3тия от въпросните 4 кътни зъби, има един горен зъб, който някак се е изкривил и натиска съседния, така че ще се обаждам на ортодонт за час. При все това като малък никога не е имал изкривено зъбче, имал е винаги място за новите зъбки, просто сега започна да се криви този зъб. Така че на възраст 5г не се притеснявай за криви зъбчета, само ги наблюдавай през седмица-две дали се наместват.

# 13
  • зад пънчето, под трънчето
  • Мнения: 127
Djanni, мога да ти препоръчам зъболекар на пл.Славейков. Аз водя щерката при него вече почти година, макар и по друга причина - първото млечно зъбче й падна на 3г., вече сме с два постоянни и още два на път Shocked Зъболекарят е страшно търпелив и внимателен, освен това мисля, че е и преподавател т.е би трябвало да си знае работата. Ако искаш, пиши на ЛС за координати.

# 14
  • Мнения: 746
НЕ ти препоръчвам Юниордент.

Общи условия

Активация на акаунт