Плаче много вечер

  • 1 422
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте мами .Синът ми който е на 4м  и половина след кърменето вечер много плаче и през нощта е неспокоен. Мисля че не му достига кърмата.Само на кърма сме  без вода .През нощта суче два пъти , а през деня на около три часа без да са спазвани стриктно .На другите кърмения си е добре весел , само вечер плаче , пуска ,хваща гърдата и пак пуска .Помогнете  око знаете нещо . Благодаря
.

# 1
  • Мнения: 1 217
Да не би да не му достига съня.На нас много пъти ни се е случвало и през деня като много ни се спи да отказваме мляко.А защо без вода? Страх те е да не откаже кърмата ли?

# 2
  • Мнения: 557
tdimitrova1 ,
И ние сме така.
През деня спи много хубаво...почти по цял ден. Храни се перфектно.
Обаче на вечерното хранене - изсуква голяма част от млякото и започва по същия начин да плаче, да пуска гърдата, да я захапва пак.
В един момент се уморява, доспива и се и започва да се унася - това след около час някъде. Като я оставя в леглото - след 10тина минути вече пак реве.
Чудя се да я приспивам ли или не...спи и се, а пък не заспива сама. Баща и ходи да я разнася из стаята и я приспива.
Но ми се струва, че достатъчно мляко яде, защото понякога като се оригва даже връща по малко.

# 3
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
tdimitrova1 ,да не би да ви мъчат зъбките вече?
Също наскоро имаше подобна тема,може да я потърсиш.Може би събира много впечатления човечето и му идват в повече-бързо се изнервят.
Ако си наддавате добре,в никакъв случай не е гладен-не се лъжи да даваш добавка. Peace

# 4
  • Мнения: 8 242
Ако пишка и ака доатстъчно и наддава добре не е причина да търсиш проблем в недостиг на кърма Simple Smile
И .. нервите вечер нямат много общо с яденето  Rolling Eyes Вече 2 години и 1/2 се боря с тях  ooooh!

# 5
  • Мнения: 8
Не пие вода , защото не иска ,като усети че не е мляко .Не му давах много в началото , защото има ГЕР.  И Мляко му давам през деня за около 10 мин когато усещам че има достатъчно разбира се , иначе много повръща .През нощта обаче не повръща и си суче колкото иска . Наддал е 920гр последния месец .За съня - не спи много , около 40 мин между храненията но си спеше хубаво през нощта до скоро .

# 6
  • Мнения: 8 242
Чудесни сте Simple Smile Наддаването ви е добре..
Винаги има периоди на неспане, спане..
Синут ми също никога не е бил от спящите.. но .. характерче.. и си му и личи вече  Confused
Може наистина зъбчета да започват да го тормозят..
Постоянно ще те учудва с какво ли е Simple Smile Със всичко ще се справиш  Hug Това е магията да си майка  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 317
Според мен нямаш основание за притеснение. Вики спря да се буди нощем в края на първия месец, но някъде към четвъртия започна да се буди през нощта по два пъти - в 2 и в 5 часа. Според мен това се дължи на зъбките, които ги мъчат. На нас едва на осем месеца ни изби първото зъбче, но въпреки това според мен доста преди това ги мъчат зъбите, сърбят ги венците и т.н., а и нощем всяка болка става по-силна и нетърпима, понеже тялото се отпуска. Не се тревожи, че нямаш достатъчно кърма, за твое спокойствие направи пробно кърмене, аз поне направих, защото имаше вечери, в които Вики се буди на 30 минути, че и на по 10-15 минути, върти се, плаче насън, неспокойна е и иска да суче. Забелязах, че в повечето случаи ме ползва за биберон, защото не суче настървено, а по-скоро се успокоява. За съжаление или за радост залъгалка не ползваме, така че в случая аз поемам тази функция.
Така че и при вас това според мен е просто период, който ще отмине. До тогава стискай зъби, колкото и неоптимистично да звучи!

# 8
  • Мнения: 26
Здавейте и от мен! Скоро и аз пуснах подобна тема. Даже щастливо я приключих със закупуването на люлка на Фишер Прайз. За съжаление бебка спа там точно два пъти. Колкото да се похваля! И отново сме в темата с неспането. Днес идва педиатърката на консултация и като и споделих проблема каза, че най-вероятно е недостиг на витамин Д. Предписа ни по 4 капки за 1 седмица. Бебка не неддава много - по 500 - 600 грама. Така, че не е заради бурен растеж. Обясни ми, че този витамин има отношение и към жлезите с вътрешна секреция. Почваме с това и ще видим. Питайте и вие вашите педиатри.

# 9
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 297
Здравейте и ние сме в отбора на неспокойнит през нощта бебета, а вече станахме неспокойни и през деня. И ние сме само на кърма - от водата и чая повръща в несвяс. Доскоро се будеше само в 3ч през нощата но вече се буди и към 1ч и после в 5ч и след последното заспива много трудно. През деня спи 2-3часа само ако сме на вън. В къщи най много по 40мин и то след голямо прспиване. Днес и ние бяхме на консуллтация качили сме 750гр за един месец, а предните месеци качвахме по 1кг. и на см доста е пораснал. В момента е 7500 и е 69см. На нас също ни изписаха по 3 капки Вигантол, да видим дали ще има някакво подобрение???? Вече сънят много взе да ми не стига. Добре че баща му го взема сутрин за по два часа че да се понаспя малко. Ще карам до 6месец така, а после ще му мисля.

# 10
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Може да ви се стори смешно,но ние от  3-ти до 9 месец сме спали на сешоар денонощно. Crazy
Като го пусна спи,в момента в който го спра се събужда и плаче.

# 11
  • Мнения: 8
Аз по някога съм ползвала  абсорбатора при баткото . Като го пуснех и спираше да плаче но малкия докато не се наплаче нищо не може да го успокои. Две вечери не е плакал , пък  ще видим.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 381
Не пие вода , защото не иска ,като усети че не е мляко .Не му давах много в началото , защото има ГЕР.  И Мляко му давам през деня за около 10 мин когато усещам че има достатъчно разбира се , иначе много повръща .През нощта обаче не повръща и си суче колкото иска . Наддал е 920гр последния месец .За съня - не спи много , около 40 мин между храненията но си спеше хубаво през нощта до скоро .

При деца с ГЕР се препорчва често кърмене, за да не се получават големи интервали между храненията. Така бебчо няма да се нахвърля да суче лакомо. Няма да прегладнява и няма да суче безразборно, съответно няма да поема много въздух при кърмене и няма да си натоварва стомахчето, от където се получава в повечето случаи връщане на мляко. Това допълнително дразни хранопровода и бебето е неспокойно. Може да опитате да кърмите бебето в по-изправена поза. След кърмене да не притискате коремчето на рамото си. Може да държите бебето с гръб облегнат към вас, едната ви ръка минава под дупето. Така бебето изглежда като седнало в шезлонг, без да му се притиска коремчето. Сигурно са ви казали за повдигане на матрачето в единия край, като сложите навита хавлия или малко одеялце под дупето на бебето, за да не се смъква надолу.
За честото будене през нощта, няма нищо притеснително. Децата растат, непрекъснато си сменят режима, в зависимост от новите си потребности. Съвсем нормално е да има 2 кърмения през нощта.

Здравейте и ние сме в отбора на неспокойнит през нощта бебета, а вече станахме неспокойни и през деня. И ние сме само на кърма - от водата и чая повръща в несвяс. Доскоро се будеше само в 3ч през нощата но вече се буди и към 1ч и после в 5ч и след последното заспива много трудно. През деня спи 2-3часа само ако сме на вън. В къщи най много по 40мин и то след голямо прспиване. Днес и ние бяхме на консуллтация качили сме 750гр за един месец, а предните месеци качвахме по 1кг. и на см доста е пораснал. В момента е 7500 и е 69см. На нас също ни изписаха по 3 капки Вигантол, да видим дали ще има някакво подобрение???? Вече сънят много взе да ми не стига. Добре че баща му го взема сутрин за по два часа че да се понаспя малко. Ще карам до 6месец така, а после ще му мисля.
Повечето кърмачета се будят поне 1х през нощта, обикновено 2х  Simple Smile Има много бебета, които са раннобудници и в 5ч за тях започва деня. След това към 8-9ч им е първия дневен сън. За родителите това не е най-добрия режим  Simple Smile С израстването режима непрекъснато се променя, така че имате всички шансове бебчо да започне да се буди по-късно.

# 13
  • Мнения: 1 771
Точно на вечерното кърмене около 18.00-19.00 и при нас беше така, около една седмица.
Ако е скок в растежа ще отшуми и ще си увеличи дозата мляко при сукането на поискване, ако е стачка също ще отшуми.

# 14
  • sofia
  • Мнения: 562
Според мен няма нищо чудно в поведението на детето ти. Нормално е децата да са по-изнервени в следобедните часове. Те са малки и лесно събират впечатления.
Не вярвам да има липса на кърма предвид качването на бебето ти.
Здавейте и от мен! Скоро и аз пуснах подобна тема. Даже щастливо я приключих със закупуването на люлка на Фишер Прайз. За съжаление бебка спа там точно два пъти. Колкото да се похваля! И отново сме в темата с неспането. Днес идва педиатърката на консултация и като и споделих проблема каза, че най-вероятно е недостиг на витамин Д. Предписа ни по 4 капки за 1 седмица. Бебка не неддава много - по 500 - 600 грама. Така, че не е заради бурен растеж. Обясни ми, че този витамин има отношение и към жлезите с вътрешна секреция. Почваме с това и ще видим. Питайте и вие вашите педиатри.
Shocked Shocked Shocked
А обясни ли колко е вредно предозирането на витамин Д?

Общи условия

Активация на акаунт