За биохимичния скрининг

  • 1 146
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 733
Здравейте, разбрах, че биохимичен скрининг се прави само в лаборатория в Майчин дом. Моля ви да ми обясните трябва ли предварително да си запазвам час или мога да отида на място без запазен час. Ако е необходимо да имам записан час, колко време преди това е добре да го запазя? Питам, за да не се окаже, че са заети часовете за няколко месеца напред.
С предишната си бременност не съм правила такова изследване и нищо не ми е ясно.

# 1
  • Мнения: 9 814
Не трябва да имаш предварително записан час, но да знаеш, че в лабораторията вземат кръв от 07.30 до 13.30 часа.
Трябва да носиш и ехографска снимка на плода направена не по рано от 3 дни преди самия БХС.
Там дават една бланка, която трябва да попълниш, вземат ти кръв, плащаш на касата и с фактурата отиваш да си вземеш изследването след няколко дни.
Лабораторията се намира на 14-ия етаж на Майчин дом.

# 2
Мисля,че няма часове, в смисъл- не се запазват, а отиваш на място, стига да си в съответния период, в който се прави! Все за едно вземане на кръв ще се внедриш...

# 3
  • Мнения: 1 733
Много благодаря   bouquet

# 4
  • Мнения: 140
Здравей Daniele!
Моята докторка ме изпраща в МЦ Фемина  където също правят такова изследване, само че там става със записване и от януари записват за февруари. (Само се надявам да не стане късно за моето изследване.) Все пак реших да ти го предложа като вариант ако се наложи да търсиш друго място newsm78

# 5
  • Мнения: 1 733
Napetia, не знаех, че и там правят такова изследване. Все пак, не се ли притесняваш да го направиш там? При положение, че доколкото знам, единствената лицензирана лаборатория за това е в Майчин дом. А може би във Фемина взимат материала и пак го носят в Майчин дом за изследване  newsm78

# 6
  • Мнения: 2 172
Не се запазва час,но условието на което се държи страшно много е да има ехографска снимка от АГ-то ти,направена не по-рано от 24 часа преди изследването /БХС/ и една бележка,на кяото АГ-то е описал точните седмици и разни други работи.Аз имах снимка от петък,а отидох на БХС в понеделник и съответно ме върнаха.Пак ходих при АГ-то,пак писа и тогава вече ми взеха кръв.Но това е за Пловдив.За София може да са по-компромисни със снимките  Thinking

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  На мен скрининга ми го направиха в 9 г.с.Пиех много лекарства за задържане и трябваше да се види дали полодът е наред.Не се сещам името на клиниката, но беше близо до НДК.Отидах директно в лабораторията, без да записвам час и след два дни излязаха резултатите.

# 8
  • Мнения: 9 814
Здравей Daniele!
Моята докторка ме изпраща в МЦ Фемина  където също правят такова изследване, само че там става със записване и от януари записват за февруари. (Само се надявам да не стане късно за моето изследване.) Все пак реших да ти го предложа като вариант ако се наложи да търсиш друго място newsm78

Кръвта обаче отново отива аз изследване в Майчин дом.
Лекарите в клиниката всички до един работят там.

# 9
  • Мнения: 140
честно казано не знам каква  е процедурата, там ме изпраща моята докторка-там отивам. Тя каза че изследването се прави към 12-13седмица, подробности не знам. Ще попитам при следващия преглед, и без това има доста време до февруари.  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 3 524
Кръвта обаче отново отива аз изследване в Майчин дом.
Лекарите в клиниката всички до един работят там.
това е точно така, както казва франческа- изследванията се пращат от разните клиники в лабораторията на МД, както и тези, които са от провинцията Peace
франческа ти е обяснила съвсем точно къде да идеш и какво ти е необходимо. допълвам само че за това изследване можеш да си закусвала или пила кафе, специално ги бях питала, тъй като сутрин ми прилошаваше ако не съм закусвала.
успех Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Не ти трябва час, не ти трябва нищо, само предния ден да си си направила ехограф и да кажеш да ти напишат размери... на бедро и глава ли беше, не помня вече, но те си знаят.

Общи условия

Активация на акаунт