Кърмене и цитруси - от кога?

  • 13 335
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7
Здравейте мами,

Моят мъник е почти на 5 месеца и е изцяло на кърма.

Знам, че не трябва да се ядат цитрусови плодове /имам предвид майката/ докато се кърми, но не ми е ясно защо.

Дали защото са алерген или защтото в началните месеци се получават колики при кърмачетата?

Само да поясня - не искам да захранвам или да давам на бебто. Искам аз да ям

При това изобилие на пазара просто вече не издържам и лигите ми текат да си хапна няколко мандаринки.

Може ли някой да ми каже дали ще е проблем да ям цитруси и да си кърмя?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 122
Миналата година по това време Раличка беше на 2 месеца и аз се терзаех с подобни въпроси  Laughing .Накрая не издържах и се наядох хууубаво с портокали. Никаква реакция нямаше при бебето /нито колики, нито по-различни резултати в памперса, нито някакъв обрив/, така че продължих спокойно да си ям. Пробвай с малко количество /например 3-4 резена/ и наблюдавай бебето - ако е добре, си продължавай спокойно  Simple Smile.

# 2
  • Мнения: 187
Аз също си хапвам, не виждам да съм му навредила с нещо. newsm78

# 3
  • Мнения: 1 691
Оооо, стана ли на 40 дни, забравих всякакви притеснения и си ядях каквото ми душа поиска - без никакви лоши резултати за детето. 5 месеца е достатъчно голяма възраст, така че смело пробвай (е, не се тъпчи с 1 кг портокали, но в нормални количества хапвай от всичко).

# 4
  • София
  • Мнения: 7
Айде много ви благодаря за бързите отговори, мисля, че това ми е достатъчно.  newsm10Отивам да си хапна, че мандаринките ме чакат строени в права линия още преди да пусна темата.  smile3508

# 5
  • Мнения: 249
Аз и сега и в началото не съм се ограничавала, каквото ми се яде-ям. Нямаме алергии в семейството и го давах смело. Хапвай си като ти се яде Peace

# 6
  • Мнения: 798
моето бебенце е на 3 седмици, а мандарини хапвам още като бях с огромния корем. не виждам причина след раждането да спра да ям (въпреки, че съм чувала, че е алерген). Все пак това не е основната ми храна.  Peace

# 7
  • Мнения: 2 531
Ям всичко от как ни минаха коликите!

# 8
  • Мнения: 225
Ям всичко от как ни минаха коликите!
Peace

# 9
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз съм яла цитрусови плодове докато кърмех бебето.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 83
И аз си хапвам цитруси,а реакция засега не съм доловила. А през лятото на фрешовете наблягах #Crazy

# 11
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не виждам лошо в това да се ядат плодове.

# 12
  • Мнения: 1 219
не съм се ограничавала от никакви плодове и зеленчуци,за които казват,че са "забранени" за кърмачките.Ядях си абсолютно всичко,но естествено само здравословна храна.Колики никога сме нямали. LaughingТака че си е до дете.още от самото начало си ядях и кивита и портокали и манго ягоди,череши.Абсолютно всичко. Peace

# 13
  • Мнения: 93
И аз хапвам цитруси,бебо е на 6 месеца, и не е имало никаква реакция.

# 14
  • Мнения: 789
При Ива имаше реакция - разстройство. Повече от година не ядях цитруси, точно заради този ефект. С едно изключение - не знам как се получи, но веднъж имаше запек и си хапнах един портокал. Веднага подейства Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт