споделен грях-половин грях

  • 4 753
  • 55
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 30 107
здравейте,

най-после и аз реших да се регистрирам при вас и да ви пиша, след като ви чета от няколко месеца.
Накратко желая да ви споделя моето притеснени (ако мога така да го нарека)

Бременна съм в 24 г.с. Засега всичко върви добре, ходим на консултации, изследвания, както всички Laughing
Единственото, което от известно време ме терзае е, че не приех новината за нашето бебе както трябва т.е. когато разбрах реагирах леко негативно, защото не бях подготвена, беше неочаквано и леко стресиращо за мен. С мъжът ми честно сме си говорили за деца, но аз все покрай работата ми отлагах. Разбрах тъкмо, когато очаквах повишение и реагирах негативно, че не го искам и ще се обърка всичко.
Някак не усещах, че създавам живот, нещо мое и на мъжа ми, когото много обичам. Той не даваше дума да кажа за махане и т.н.
Когато отидохме на първата консултация (месец след прегледа за установяване на бременността) и видях на ехографа, как му тупти сърчицето, се разплаках и почувствах, че това е най-неописуемото чувство, което една жена може да изпита. Оттогава с всеки изминал ден го заобичвам все повече това малко същество в мен. Пазя го и се притеснявам постоянно да не му стане нещо, защото продължавам да работя. Често си мисля, дали не е усетило първите ми мисли, дали не ми е сърдито, дали някой ден ще мога да компенсирам първоначалния си негативизъм и как ще си изкупя греха?????
Междувременно, то милото не ми създава проблеми, работя си, изследванията са ми добри, ходихме на 3Д и ни казаха, че ще си имаме идеално момченце (при което на таткото очите се насълзиха)  Grinning Аз самата незнам защо се бях настроила за момиченце и се стъписах леко, но си казах "важното е, да е живо и здраво" Simple Smile
Реших, че в крайна сметка детето ми е най-важното, а с работата каквото стане. То пък стана така, че получих повишението си (макар и вече доста бременна) и пълното разбиране на работодателя си, което за пореден път ми доказа, че толкова много съм сбъркала с реакцията си първия месец  Sad

Сега се срамувам от себе си  Embarassed Чувствам се виновна пред най-прекрасното същество и все се обвинявам  Sad
Даже да ви кажа, усещам някакво придърпване ниско долу понякога или болки в кръста. Отидох при лекаря си, прегледа ме и ми каза, че е от разтягането на матката, няма за какво да се притеснявам, а аз при всеки дискомфорт се притеснявам, защото ме е страх, че заради реакцията си в началото, може сега на бебчо да му се случи нещо Sad

Исках да споделя с някого моите мисли и в същото време да кажа "Бременна съм, щастлива съм и се надявам да имаме едно прекрасно същество, което заобичвам с всеки изминал ден".

Много често ме е страх дори да говоря за чувствата си към него, за да не му се случи нещо Sad

Дали пък не съм станала по-чувствителна; притеснителна и суеверна заради състоянието си????
Дано не съм ви отекчила.

Желая на вас и вашите семейства весело посрещане на празниците!!!

# 1
  • Мнения: 9 814
Седмица преди да разбера че, съм бременна за втори път бях твърдо против още едно дете.
Дори бях решила забременея ли случайно- аборт.
Когато си направих теста обаче и видях двете чертички се усмихнах по-радостна от всякога "Ще ставам мама за втори път".
Така че, споко. Не си единствената, която е имала подобни колебания. Peace

# 2
  • Мнения: 530
Missence просълзи ме .желая ти леко раждане ,здраво бебче и много много щастие!
 newsm32 lovekiss

# 3
  • Мнения: 282
Най-напред искам да ти пожелая все така да се чувстваш добре до финала, а на финала едно прекрасно, здраво бебоче!!! Не мисля, че в самото начало бебо е усетило точно какво си мислела, важното е, че бързо си осъзнала, че това е най-прекрасното нещо в живота, важното е, че го обичаш с цялата си душа. Наслаждавай се на бременността си, на всеки миг и бъдете щастливи!!!!

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
missence първо честито  Hug
После - нормално е да изпитваш понякога противоречиви чувства - не се самоизмъчвай. Аз имам две деца, но и двата пъти, след като разбрах, че съм бременна изпитвах някакъв не точно страх,а  по-скоро съмнение, дали това е най-подходящия момент, какво ще се промени в живота ми, в семейството, как ще се увеличат отговорностите ... На жената / а и на мъжът / им трябва време да осъзнаят щастието, което ги е сполетяло  Grinning
Освен това - ти си права - в момента си кълбо от бушуващи хормони. Тялото ти се променя, животът ти тръгва в друга посока. С появата на малкото човече няма начин да не преосмислиш приоритетите си. А времето си върви. Живи - здрави бебето расте, месеците минават ... Но това са незаменими мигове. радвай се на бременността си, наслаждавай се на вниманието на другите и не се тормози.
А твоите мисли едва ли са грях. Поне аз си мисля, че това е по-скоро подсъзнателен страх от промените, от неизвестното.
Желая ти много хубава бременност, леко раждане и едно сладко бебе накрая.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 524
missence  честито и от мен  bouquet
според мен бременните са особен вид "животно" и не винаги преценките им са напълно адекватни, което разбирай в подкрепа на идеята да не се терзаеш или обвиняваш за негативизма, който си изпитвала. Hug важното е ти и бебока да сте добре, да си здрава и спокойна заради него и заради теб Hug
желая ти лека бременност и много да те глезат околните Peace

# 6
  • Мнения: 498
Дали пък не съм станала по-чувствителна; притеснителна и суеверна заради състоянието си????
Първо честито! Бременна си все пак, настроения бол  Heart Eyes! Много са тези/в това число и аз/, които са се питали, това ли е точно момента/нищо че го желаех, но някак си в бъдещето/, а с положителен тест в ръка си е доста разтърстващо.
Поеми дълбоко дъх, радвай се на бременноста си, на всяко ритниче, после липсват много, много.  bouquet
Аз изпаднах в две следродилни депресии и в началото не си исках детето, е по-малко майка ли съм, ела да я видиш сега каква лигла е  Joy!

# 7
  • Мнения: 5 940
С идването на детето, целият ти живот се променя. Нормално е човек да изпитва противоположни чувства. От еуфория до объркване, всичко е възможно.

# 8
  • Мнения: 6 274
Честито !!!   bouquet
Не се тормози - много мами тук са имали подобни колебания, което не им е попречило после да станат щастливи мами на малки съкровища !!!
Късмет, лека бременност и Весели Празници !!!

# 9
  • Мнения: 31 112
Всичко ще е наред. Пази себе си и детето и не позволявай на терзания да смущават радостта от очкавнето. Късмет и Весели празници.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Честито   bouquet ще ставаш мама - най-хубавото нещо на света  Heart Eyes!Спри да се самообвиняваш за реакцията си тогава , гледай напред и сега му показвай , че е желано и е вашето/твоето най-голямо богатство.Терзания и притеснения ние бъдещите мами винаги си имаме , за прегрешения , за чаша вино , за цигара, за не на място изказана и изтървана дума , но неподготвени сме , хормони , чевства , характер ...ситуация и пр.Ние с мъжа ми работихме по въпроса доста дълго време преди да видя двете черти и , когато ги видях пак си зададох въпроса ами дали сега е най-правилния и точен момент , ако това ще те успокои не си сама в угризенията си.Желая ти най-прекрасната бременност , без никакви проблеми , каквото е и моята  Praynig и на финала едно живо и здраво детенце  Hug  bouquet

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Честито!
За мен тази реакция която описваш е напълно нормална.Лека бременност и още по-леко раждане ти желая!

# 12
  • Мнения: 114
Честито!
Моя син беше планиран и въпреки това бях ужасно притеснена,раздвоена,паникьосана...дали ще се справя с гледане на дете,какво ще му дам като съм беднячка...няма как да не си объркана,живота ти се променя коренно след появата на детенце.След като се роди обаче имах чувството,че съм изгледала 100 деца,всичко си дойде от вътре и си застана на мястото.А за притесненията дали нещо няма да му стане-докато родя все умирах от страх като се разминавам с хора да не ме ударят в корема,не се качвах и на рейс по същата причина. Laughing

# 13
  • Мнения: 249
Честито и не се тормози излишно  bouquet
Преди да забременея вторият път сме си говорили с мъжа ми за второ дете. Но когато видях положителният тест се стъписах. Почти през цялата бременност все се притеснявах дали всичко е наред и други такива мисли, но сега вече се чудя за какво сама съм се тормозела така. Всички твои мисли, терзания и чувства са в реда на нещата, все пак толкова хормони бошуват в теб. Опитай се да мислиш положително и се радвай на бременността си. Пожелавам ти здраво и хубаво бебече и весели празници  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 17 591
Спокойно, миличка. Всичките ти неоснователни терзания се дължат на притока на хормони... нормално е.

Общи условия

Активация на акаунт