Зъбче на 3 месеца ???

  • 4 525
  • 54
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 890
     Здравейте, доживях и аз да пусна тема тук.  Simple Smile Имам син на 3 месеца ( дори по-малко, сега на 27 - ми ги навършва) и от около седмица се държи странно. Неспокоен е, постоянно си лапа ръката, но не палчето, а цялото юмруче, кокалчетата. Мъжът ми мисли, че му тръгват зъбки, но според мен е прекалено рано. Опипах му венците - побелели и твърди са и отгоре, и отдолу. Не съм звъняла още на педито, пък и трябва да го закарам да го види, по телефон няма да стане. Чух за друг случай с 3-месечно бебче, на което също му е избило вече зъбче.  #Crazy А и моят се роди доста едър, ако има значение.  newsm78
    Въпросът ми е - възможно ли да го мъчат зъбки от 2,5 месечна възраст и какви са видимите признаци за това ?  Praynig
 

# 1
  • Мнения: 9 814
Може и да са зъби, нищо чудно. Има много дечица, на които първото зъбче е избило на тази възраст.
А да попитам давате ли му залъгалка?
Моето дете беше на около три месеца, когато започна да си смуче палчето и лапа направо цялото юмруче. Тогава дадох залъгалка и интересът към ръцете отшумя.

# 2
  • Мнения: 6 274
Възможно, но малко вероятно...
И все пак - ако си имате зъбче, не се притеснявайте...
Всяко дете е различно и се развива различно...

# 3
  • София
  • Мнения: 1 890
    Оооо, залъгалка се принудихме да даваме, защото си смучеше палчето още в родилното.  Twisted Evil После покрай бибата забрави за палчето и сега - ново двайсет !  Sick Сега я плюе и айде пак юмручето в устата...

# 4
  • София
  • Мнения: 1 890
     Аз затова питам за признаци, да се доубедя, така да се каже, преди да звъня на педито. Да не вземе да ми се смее, като я питам.  Laughing

# 5
  • Мнения: 493
Възможно е да са и зъбки.Има бебета,които се раждат с зъбки.
Синът ми след 4 месец започна много да се олигавя,да си лапа целия юмрук,да е неспокоен,но зъбките му избиха чак след 7 месец.Така,че нищо чудно скоро да си имате зъбче,но все пак може и да е нещо друго,по добре е да го види педиатъра ви.   bouquet

# 6
  • Мнения: 2 068
моят син се роди 2850гр и 3 месец му се показа първия зъб
няма за какво да се притесняваш  Peace
сега е на 1.3м и пробива 14-я  Mr. Green
и моите зъби много рано са порастнали така че си мисля че може да има нещо общо  Wink

# 7
  • Мнения: 31 165
Малко вероятно е да избие зъбче, по-скоро е любопитство и изучаване на света посредством ръчичките.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 890
моят син се роди 2850гр и 3 месец му се показа първия зъб
няма за какво да се притесняваш  Peace
сега е на 1.3м и пробива 14-я  Mr. Green
и моите зъби много рано са порастнали така че си мисля че може да има нещо общо  Wink

  А Теди се роди 3850.  Crazy
 Е, значи имало и други случаи - успокоихте ме. Ами в такъв случай какво правим - знам, че има чесалки за зъби - но той като не може да си я държи още ???

# 9
  • Мнения: 2 068
ами помагаш му  Mr. Green 

# 10
  • София
  • Мнения: 1 890
    Уффф, ще се ходи утре при педито, то се е видяло.  Thinking Макар че имам вътрешно усещане, че ще имаме зъбче скоро.

# 11
  • Мнения: 3 929
    Уффф, ще се ходи утре при педито, то се е видяло.  Thinking Макар че имам вътрешно усещане, че ще имаме зъбче скоро.
Не е задължително да избие зъбчето скоро. Може да минат и два - три месеца, докато избие, примерно говоря. Но ти най-добре, а и педиатърката можете да прецените. Все пак ти му виждаш добре венците, как изглеждат. И е възможно да му избива зъб, а по-вероятно, поне според мен, е това да е прелюдия към избиването. Сина ми долу горе на тази възраст започна да се лигави и да си лапа юмручетата, а първото зъбче му изби в 6 месец.

# 12
  • Мнения: 544
Моят син прави същото нещо, но пък не са му подути и побелели венците. Роди се голям - 4 180, но мисля че само го сърбят венците без да се е задало зъбче. При вас е възможно да избие, но това не е проблем.  Peace

# 13
  • Мнения: 4 335
И моят син правеше така точно на вьзраста на твоето дете,но пьрвият му зьб изби на 8 месеца.
Попринцип е вьзможно,имам познати на които  децата им се озьбиха точно на 3 месеца.

# 14
  • София
  • Мнения: 17 592
Напълно възможно е да се подадат зъби на 3 месеца, а напълно възможно е и да започнат да го тормозят на 3 месеца, а да се покажат на 8. Ако може да перифразирам Мечо Пух, когато става въпрос за зъби, никога не се знае.

Общи условия

Активация на акаунт