Ентерококи фекалис!

  • 30 259
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте,
имам още един въпрос. Понеже се задават празници, а моят гинеколог отсъства от града моля Ви дайте ми съвет как да се справя с тази бактерия след като пак се появиха сърбеж и парене при уриниране. Последно /през септември/ си правих микробиологично изследване и резултата беше ентерококи фекалис, лекувахме ги и два месеца нямаше нищо.
Интересува ме за 10 дни как мога да си помогна?

# 1
  • Мнения: 287
Не е сигурно че пак имате тази бактерия/без изследване/ .За да не получавате чести инфекции трябва да си поприказвате с Вашия гинеколог:какво трябва да промените в навиците си.

# 2
Моля Ви за още един съвет!
Гинекологът, който ме прати за микробиологично изследване и открихме ентерококи ми изписа лекарство което се приготвя с Аугментин/бактерията се оказа чувствителна на него/, а друг гинеколог при когото ходих последно ми изписа
Канестен гел
Канестен 3 дневна терапия /вагинални таблетки/
Дифлукан 150/3 капсули за мен и една за мъжа ми/.
 Според Вас кое лечение е по-удачно? Втория гинеколог ми каза, че не е трябвало да се лекувам с Аугментин и че тази бактерия си ми е за цял живот.
Моля посочете ми поне някои неща които трябва да спазвам в личната си хигиена?
Благодаря Ви предварително!!

# 3
  • Мнения: 287
Вторият гинеколог не Ви лекува правилно;тези лекарства не са за откритата Ви бактерия.Първият гинеколог Ви лекува правилно но недостатъчно.

# 4
Благодаря Ви д-р Райчева!!
Много сте ми полезна!!
И аз така си мисля като Вас, че втория гинеколог не ми назначава правилното лечение, защото вече мина 1 седмица откакто започнах с хаповете и мазилото, но няма никакъв ефект!
Моля Ви, според Вас какво му липсва на първото лечение с Аугментина. Може би освен глобули трябва и да пия нещо??Не искам да ми давате някаква рецепта, но поне да ме насочите. Вече не се издържа на този сърбеж и парене. Отчайващо е!
Лошото е, че първия гинеколог не отговаря от преди Коледа/може би след нова година ще приема/, но не знам какво да правя. Знам че самолечението може да усложни повече проблема.

# 5
  • Мнения: 287
Аз не съм чувала да има аугментин глобули;прочетете по-внимателно името на лекарството.В този форум правилата са такива че лечение не може да се изписва.

# 6
Може би грешно съм се изразила! В глобулите, които се приготвят има Аугментин. Не мога да разчета какви са другите съставки на глобулите.
Не Ви моля да ми назначавате лечение /напълни ми е ясно това/ и дори да ми назначите не бих го започнала. Просто исках да ми кажете според Вас какво му липсва на първото лечение след като казвате, че е недостатъчно - промивки, пиене на някакво лекарство, мазане. Това имах предвид.
Питам Ви, защото при който и доктор да отида /имам си един гинеколог, но така се случи покрай празниците се наложи да потърся друг/ започват ново и ново лечение и с ограничените си познания и след толкова мъки започвам да виждам, че не е правилното!! А когато човек има проблем му се иска да вярва, че всяко следващо решение ще бъде точното, а се оказва че само пием хапове, а нищо не помага.
Исках само да кажа още, че и Вие сте първата чието мнение съвпада с това на моя доктор.
Благодаря Ви за всичко и че ми отговаряте!

# 7
  • Мнения: 287
За ентерококите има специфични антибиотични лекарства за вагинално ползеване и ми е чудно че колегите не са Ви ги изписале до сега.

# 8
Д-р Райчева,
искрено Ви благодаря за отговора!
Единствено, което вече ме притеснява е, че аз не съм от София, за да ми помогнете и не знам към кой да се обърна, за да получа правилното лечение и тези "специфични антибиотични лекарства за вагинално ползеване за ентерококи". А и разбирам, че е несериозно чрез форума да се лекуват хора. Какво се прави в този случай?
Означава ли това, че трябва да се лутам между много лекари, за да попадна на доктор като Вас или има и по-лесен начин?
Моля, помогнете!

# 9
  • Мнения: 287
Кажете от къде сте и може да Ви препоръчам лекар;или ако имате път към София-да си направите тук консултацията.

# 10
Аз съм от Търговище, но ако може да ми препоръчате лекар във Варна ще Ви бъда благодарна!

Общи условия

Активация на акаунт