Газове и миризма

  • 19 343
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 356
Здравейте мами, знам че въпросът ми ще се стори странен на много мами, но истината е, че се притеснявам, защото моят мъник (на 3 месеца и половина) последния месец има непрекъснато газове, които имат неприятна миризма. Понякога са през целия ден, друг път само вечер, но ме притеснява повече миризмата, като напоследък същата присъства и в изпражненията му. Притеснявам се, че започна да се изхожда на 4-5 дена, а преди това се случваше на 1-2 до 3. По принцип сме с диагноза ГЕР (рефлукс), като имате предвид, че през 2-3 месец постепенно повръщането отчумя, но преди 2 седмици пак се завърна, макар и по-слабо от първоначалния му вариант. Възможно е повръщането да се е върнало и поради моята мания да не държа бебчо гладен и даго храня възсможно най-често през 2 часа, като не позволявам на коремчето да се изпразни и малчо май преяждаше. Сега сме на по-лек режим, кърмим се през 2.5 - 3 часа, а май той се чувства по-добре. Само да уточня само на кърма сме, но ме притеснявам миризмата в изпражненията и това че уредяха.

# 1
  • Мнения: 356
Да допълня само, че цветът на акитата ни са жълтеникави, кат опаста.

# 2
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 289
mariaemanouilova, ние сме горе - долу на същата възраст и от две седмици имаме същия проблем - газовете са много силни, чести и с отвратителна миризма, цветът на акитата е жълтеникав, като паста. Започна да ака 1 път на 4-5дни,  не е запечен, но просто ака рядко. Иначе си повръща от както се е родил, но той си е много лаком и винаги преяжда. Не са ни поставили диагноза ГЕР, но определено има нещо такова. И ние сме само на кърма, но откакто взех да го кърма през 3-3,5 часа, като че ли повръщането намаля. Гаовете обаче продължават с пълна сила.
Лекарката ми каза че това е защото много му се задържало ядене в стомаха и съм го хранила през нощта и не му почивал корема. Давах най-напред Инфакол, сега сме на Колиеф, но все още никакъв резултат.
Ще следя темата че ми е интересно, дали има и друи с нашия проблем.

# 3
  • Мнения: 2 401
Миризмата се дължи на това, че бебчо се изхожда по-рядко и при нас беше така, когато дъщеричката  ми разреди акането на 4-5 дена, това продължи около месец, два, но не мисля, че има повод за безпокойство!

# 4
  • Мнения: 225
И аз да се включа тук,понеже и Никол е със същия проблем.Вече не ака толкова често и акото е със много силна и неприятна миризма..точно както го описвате и вие.И аз я кърмя през ноща, да не би наистина да трябва да спрем нощното хранене... Thinking Thinking
Или просто това е един от периодите през който трябва да преминем.

# 5
  • Мнения: 1 691
Не е от нощното хранене. Основната причина според мен е от по-рядкото изхождане. Когато моят акаше на 4-5 дни, също много "ухаеше". Не знам дали има нещо общо с рефлукса. При нас повръщането отшумя окончателно едва към 8 месец, а миризмата и рядкото изхождане (а с тях и миризмата) отминаха още към 5 месец.

# 6
  • Временно
  • Мнения: 788
Миризмата се дължи на това, че бебчо се изхожда по-рядко и при нас беше така, когато дъщеричката  ми разреди акането на 4-5 дена, това продължи около месец, два, но не мисля, че има повод за безпокойство!
И при моята бебка имаше такъв период-започна след като навърши 2 месеца и продължи до средата на 4-ия месец.Въобще не бях се замисляла,че има връзка между миризливите газове и рядкото изхождане. Embarassed Но явно това е причината.

# 7
  • Мнения: 315
mariaemanouilova, ние сме горе - долу на същата възраст и от две седмици имаме същия проблем - газовете са много силни, чести и с отвратителна миризма, цветът на акитата е жълтеникав, като паста. Започна да ака 1 път на 4-5дни,  не е запечен, но просто ака рядко. Иначе си повръща от както се е родил, но той си е много лаком и винаги преяжда. Не са ни поставили диагноза ГЕР, но определено има нещо такова. И ние сме само на кърма, но откакто взех да го кърма през 3-3,5 часа, като че ли повръщането намаля. Гаовете обаче продължават с пълна сила.
Лекарката ми каза че това е защото много му се задържало ядене в стомаха и съм го хранила през нощта и не му почивал корема. Давах най-напред Инфакол, сега сме на Колиеф, но все още никакъв резултат.
Ще следя темата че ми е интересно, дали има и друи с нашия проблем.
Пробвайте с пробиотици - с Biogaia например.

# 8
  • Мнения: 3 205

Пробвайте с пробиотици - с Biogaia например.

При малкия ми син миризмата се оказа предизвикана от дисбактериоза - липса на нормалните чревни бактерии.
Ние също ползвахме пробиотици, само че не Биогая, а Нормофлор. Оправи се за няколко дни - почна да се изхожда редовно и лошата миризма на акото и газовете изчезна. Запекът си му беше не кърмачески - да ака на няколко дни с кашеста консистенциq, а класически запек с твърди барабонки, съпроводен с много напъване, рев  и неспокойствие като цяло.

Общи условия

Активация на акаунт