кокосово олио?

  • 5 175
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Мили мами,
интересуваме, откъде може да се купи кокосово олио, а не кокосово масло?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз също търся такава информация и се чудя дали това е същото - кокосовото масло е твърдо (като краве масло) на стайна температура, доколкото знам, така че май това се явява кокосово олио:
http://www.theramax.org/kokos.htm
Преводът е направен много сакато, като никой не е правил разлика между масло и олио - доказва се от този абзац:
Цитат
Кокосовото масло се екстрахира от сухата сърцевина (ендосперм) на узряли кокосови орехи. Чистото природно кокосово масло (тук трябва да е олио според мен) се получава от кокосово мляко, екстрахирано от влажния ендосперм на кокосовия орех, чрез слабо нагряване т.е. не се използва висока температура.
Описаната процедура за добиване на олиото от изстисканата бяла влажна вътрешност на кокосовия орех е точната процедура, така че си мисля, че това е продукта.

# 2
  • Мнения: 26
аз също търся кокосово олио, което да става за готвене. ако някой има информация - ще съм много благодарна

# 3
  • софия
  • Мнения: 756
а защо точно кокосово?

# 4
# 5
  • софия
  • Мнения: 756
спокойно можете да си купувате МСТ олио /това са средно-верижни-мастни киселини, изключително лесно усвояеми, точно същите както в косовото/ Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 97
А какво е МСТ олио?
И мен ме интересува от къде мога да купя кокосово олио. Дали не е по-добре този въпрос да бъде зададен в готварския?

# 7
  • София
  • Мнения: 97
Ето какво открих в Гугъл:
http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.4397.html

# 8
  • Мнения: 45
Био магазина на пл. " Журналист". Ако търсите кокосово олио, то трябва да е: "Когато избирате кокосово олио, предпочитайте такова, направено във Филипините. Като най-голям износител в световен мащаб те дават "А" стандарта за качество. Избирайте нерафинирано олио, ако ще го ползвате за варене и печене на фурна и фракционирано, ако ще пържите. Избягвайте хидрогенизирани кокосови масла, заради риска от съдържащи се в тях транс мазнини.".Няма никъде кокосово олио течно, а има масло от кокосов орех. Един път пържих с него и цялата къща се развуня на азиатски дом, доста неприятно. С него готвя, иначе няма аромат в яденетата.

Общи условия

Активация на акаунт