хрема - помагайте!

  • 6 708
  • 29
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте,

Дъщеря ми има лека хрема. От дясната ноздра излиза бистър секрет. Също забелязах, че детето киха от време на време.
До сега не сме имали такъв проблем и аз не съм сигурна как да постъпя. Утре сме с час за реимунизация с Пентаксим (4-ти прием), но не знам с тази хрема дали е редно да се слага ваксината. Педито утре ще ми каже, но искам да питам и вас какво да правя?
преди две седмици я отбих ако това има значение.
Благодаря предваретелно.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 146
От природно-хомеопатичните лекове се сещам за следните:
- 5 капки клеева тинктура в 10 мл. физиологичне разтвор. По 2-3 капки в нослето. тази вечер и утре сутринта;
- 1-2 капки цитросепт в 1 супена лъжица вода или по-добре физиологичен разтвор 2-3 капки в ноздрите , 3 пъти на ден (ама нали не е показвала алергия към вит. С )
- много промивки със физиологичен разтвор, стеримар, тонимер и други подобни.
От класическите капки, май виброцила действаше добре на тази възраст и лесно се понася от дечицата.

Педито вярно ще реши утре дали да слагате пентаксима, а сега едни дебели чорапи и на топличко, но не сух въздух  Hug

Възможно ли е някой зъб да расте и затова да се е разсополявила  newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 43 904
стеримар е достатъчно да пръскаш щом е лека хрема....
можеш и с клеевата да пробваш.
за други капки е рано.
 и не, не е редно да се слага ваксина в това състояние, защото могат много да се осложнятг нещата...отложете го по-добре.

# 3
  • Мнения: 373
Заради хремата, най - вероятно ще отложите ваксината, но педи ще каже.
А за хремата, преди няколко дни, на моята дъщеря също й текна нослето. Много бързо овладях положението - 10 мл. сребърна вода с 5 капки клеева тинктура по 4-5 капки в ноздричка. В началото сложих 2 пъти през половин час. Ако искаш, пробвай, със сигурност няма да навреди на детенце. Др. Михайлов в Часът на мама каза за тези капки Peace

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Бих изчакала с ваксината при всички положения!Герито,ми взе думите..

# 5
  • Мнения: 5 790
И аз също бих изчакала с ваксината. Ваксина се слага на абсолютно здраво дете.

# 6
  • Мнения: 2 374
Със Стеримар можеш да пръскаш,а когато е по-сериозно аз давам от детския Олинт-вълшебно е,въпреки,че дъщеря ми е по-малка от твоето дете досега не е имала проблем веднага се оправя.

# 7
  • Мнения: 4 433
Стеримар за впръскване и капки Виброцил.

# 8
  • Мнения: 822
На нас ни помага Стеримар и по една капка в ноздра вит.С Peace

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Стеримар, Еуфорбиум спрей(хомеопатично е), повече плодове и зеленчуци а може и витамини  и отлагане на ваксината.

# 10
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте,

Преди малко се върнахме от педиатърката.
След прегледа тя каза, че няма нужда от лечение, защото гърдите са чисти. Трябва да пръскам със стеример 2-3 пъти на ден и да давам по една ампула вит.С  Ваксината не ни я биха. Остана за януари, след ката сме напълно здрави.
Дано всичко мине по-скоро, че през нощта спа доста неспокойно, защото не межеше да диша спокойно.
Още веднъж благодаря за подкрепата.  bouquet

# 11
  • Мнения: 2 908
Ние обикновено като сме с хрема,минава на по-сериозно ниво,нито Стеримар помагат,нито 'вълшебният"Олинт действа,нито Виброцил,нито Еуфорбиум-редовно течните сополи минават в гъсти и гадни...дано вие не сте като нас PraynigНа слушалки до сега нищо не са ни чували-аз не възприемам слушалките вече като нещо сериозно-а карахме бронхит,гнойни ангини,причинени от сополки...сега се съмняват за пневмония-всичко пак стана от сополки,стичащи се отзад в гърлото-ама пак не се чуват хрипове.. Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 322
Още една рецепта на д-р Михайлов: 100 мл., 1ч.л. лайка и 1с.л. мед се варят докато сместа стане наполовина. Прецежда се и се капе в нослето. Може и през половин час.

# 13
  • София
  • Мнения: 43 904
Ние обикновено като сме с хрема,минава на по-сериозно ниво,нито Стеримар помагат,нито 'вълшебният"Олинт действа,нито Виброцил,нито Еуфорбиум-редовно течните сополи минават в гъсти и гадни...дано вие не сте като нас PraynigНа слушалки до сега нищо не са ни чували-аз не възприемам слушалките вече като нещо сериозно-а карахме бронхит,гнойни ангини,причинени от сополки...сега се съмняват за пневмония-всичко пак стана от сополки,стичащи се отзад в гърлото-ама пак не се чуват хрипове.. Mr. Green

а някакви имуностимуланти пие ли....много зле така всяка хрема да се влошава толкова....
ние този сезон по случай градината пихме бронховаксом....да не дърпм дявола за опашката...но май е добро наистина....
иначе за сополи при нас най-добре по принцип действат бърканите с адреналин капки...виброцила отпушва за около 5 мин и това е....а и много много не лекува.....има и една мас - ринолекс...също е много добра, мен ме оправи от жестока хрема...и аз като детето ти от хрема направих бронхит и то от вирус донесен ни от градината......пък детето тогава само на хрема остана....е стигна до бактробан...но все пак си остана в носа тогава неговият проблем...

та като цяло при такава серия боледувания, май е добре нещо имуно- да се взима, че явно целият организъм е в срив....

# 14
  • Мнения: 2 908
Ами сега пие вече...ама сега чак
 Tired
в другата тема тук се наоплаках,че сега я лекувах един месец с какво ли не за бронхит,а то излезе сега пневмония,след втора ренгенова снимка-на ясла вече не ходи,стои си от месец в къщи,няма и да ходи скоро,то това не се коментира,ама да му се не види-тия капки,дето ми ги пишете тук-сме ги пробвали всички и не помагат въобще...капах дори клеевата тинктура с физ.разтвор и те не помагат-чувствам се излъгана в надеждите си нещо да помогне...Както и да е-интересувам се,чета,благодаря за съвета,късно стигнах до него,но стигнах Hug

Общи условия

Активация на акаунт