С какво да разнообразя менюто на 6 мес.?

  • 1 515
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 23 036
Здравейте!
С риск да стана вече досадна, ще ви помоля за помощ. Дъщеря ми не иска да си пие АМ (Милумил), с адски мъки 120 гр. 2 пъти дневно (сутрин и вечер)! Само при мириса на зеленчуковото пюре надава рев и почват да й се търкалят сълзите Cry Единствено с огромно желание яде кашата (давам млечните на Хумана) и плодовите пюрета, с които обаче гледам да не прекалявам и има дни, в които не давам изобщо!
Въпросът ми: при положение, че на практика остава една гола каша, проблем ли е ако я давам 2 пъти дневно? Или какво изобщо друго мога да й давам, да разнообразя менюто? Още не съм почнала с месните пюрета, но там съм дори още по-скептична  Sad

# 1
  • Мнения: 5 940
След навършени шест месеца, можеш да захраниш с глутен. Така би могла да внесеш известно разнообразие. Ако смяташ, че е прекалено рано, изчакай. Два пъти каша дневно не е проблем. Постепенно можеш да захранваш с пресни плодове.

# 2
  • София
  • Мнения: 23 036
След навършени шест месеца, можеш да захраниш с глутен. Така би могла да внесеш известно разнообразие. Ако смяташ, че е прекалено рано, изчакай. Два пъти каша дневно не е проблем. Постепенно можеш да захранваш с пресни плодове.
От 10-ина дни давам плодово пюре, което съдържа глутен. Няколко пъти давах пасирана круша. Но това все пак не е за наяждане, а за десерт! Опасявам се, че дотолкова си е харесала сладкия вкус на плодовите пюрета, че се е отвратила от зеленчуковите, които преди ядеше, но пак не много ентусиазирано...

# 3
  • Мнения: 5 940
След навършени шест месеца, можеш да захраниш с глутен. Така би могла да внесеш известно разнообразие. Ако смяташ, че е прекалено рано, изчакай. Два пъти каша дневно не е проблем. Постепенно можеш да захранваш с пресни плодове.
От 10-ина дни давам плодово пюре, което съдържа глутен. Няколко пъти давах пасирана круша. Но това все пак не е за наяждане, а за десерт! Опасявам се, че дотолкова си е харесала сладкия вкус на плодовите пюрета, че се е отвратила от зеленчуковите, които преди ядеше, но пак не много ентусиазирано...
Да, сетих се, ти беше пускала тема за готовите зърнени каши на Хип.  И аз въведох така глутена. Не знам какво да те посъветвам, защото нямам подобен опит, синът ми винаги е предпочитал зеленчуковите пред плодовите пюрета. Не се отказвай да предлагаш, може пък и да прояде. Пробвай друга марка.

# 4
  • София
  • Мнения: 23 036
Давах зеленчуковите на Хип, после Гербер. Последно харесваше на Гербер супите от 4 мес, но вече и тях не иска... Почва да пищи и реве  Sad

# 5
  • Мнения: 6 438
tonkabonka,на мен ми мирише на зъби.Не насилвай детето.Давай и толкова,колкото иска.
Забелязала съм,че при моят син е на периоди(злоядството) и тези периоди като се замисля си свързвам точно със зъбоникненето.
По време на тези периоди предлагам.Ако не иска повтарям след около час и така,все някога поогладнява и хапва.

И малко офф-тоюно в тези периоди откачам бабите около мен като започнат да се вайката как детето щяло да умре от глад,нищо не ядяло и започнат да го гонят с лъжицата,плашат с мечки,кучета,Дядо Коледовци .... Close

# 6
  • Мнения: 27 524
Здравейте!
С риск да стана вече досадна, ще ви помоля за помощ. Дъщеря ми не иска да си пие АМ (Милумил), с адски мъки 120 гр. 2 пъти дневно (сутрин и вечер)! Само при мириса на зеленчуковото пюре надава рев и почват да й се търкалят сълзите Cry Единствено с огромно желание яде кашата (давам млечните на Хумана) и плодовите пюрета, с които обаче гледам да не прекалявам и има дни, в които не давам изобщо!
Въпросът ми: при положение, че на практика остава една гола каша, проблем ли е ако я давам 2 пъти дневно? Или какво изобщо друго мога да й давам, да разнообразя менюто? Още не съм почнала с месните пюрета, но там съм дори още по-скептична  Sad

Малко си избързала и бързаш просто с разнообразието  Hug
До 6 месеца е добре бебетата да приемат само мляко. Твоето няма 6 и ти вече си на каши, плодови, зеленучкови пюрета...  Simple Smile
Бебетата не се нуждаят от разнообразие!!! Майките им - да. Не бъркайте понятията  Peace
"Голата" каша е супер хранителна.  Wink
Злоядо дете не съществуа, да кажа за найсти път  Mr. Green Има грешки в храненето и разбиранията. Давай го по-кротко. Все още имаш бебе, не дете  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 23 036
Блонди, ако знаеш само с каква болка почнах захранването в 5-ия месец! Кати не искаше млякото, пиеше на ден по 300 мл  Shocked И при натиска от педиатърката и скандалите, които ми заформяше Sad
Разбира се, знам, че кашите са страшно хранителни, просто се чудех дали е редно да й давам повече от веднъж, затова и питам  Peace Винаги имам по три различни вида каши, за да й ги редувам, само че са млечни, заради това че не иска млякото! Ако знаеш само какво щастие настъпва, когато си изпие в редките случаи дозата от 170 мл... И всеки път благородно завиждам, когато някоя майка се оплаква, че детето й станала голямо, пък иска само мляко  Blush
П.П. Иначе малката е много жизнена и е напълно в нормите за възрастта си като тегло; неудържима е и не се спира за секунда  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 27 524
Не се натъжавай  Hug
Смени бибероните, дупките, млякото (Криско отказа всякакво АМ на 8 месеца, но до година и половина пиеше по 250мл на прием от течните готови каши, опитай  Simple Smile).
Оставяй я да огладнее преди хранене, не насилвай, не настоявай, не мисли, че задължително трябва да изяде еди колко си. Може и 3 лъжички да са, значи за момента са ок. Усмивки и споко, всичко ще е наред   bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 23 036
Блонди, какви са тези течни готови каши (от бурканчетата ли или някакви други)?

# 10
  • Мнения: 27 524
Не, като  кутийки за сок са, по 250мл. Има на Нестле в Бг, иначе има и на Данон. От 4, 6 и 8 месеца. Хубави са, но доста солено излизат  Crazy Ето:




# 11
  • София
  • Мнения: 23 036
Аууу, Блонди  Hug
Ето за такова разнообразие ставаше дума  Wink Благодаря ти, утре отпердашвам да закупя показаното!

# 12
  • Мнения: 27 524
Дано сработи  Hug
Иначе са си АМ, между 90 и 98 процента си е само АМ, останалото зависи - има с плодове (Криско се гнусеше от тях  Sick), шоколадови (не съм предлагала като малък, след това така и не ги хареса) и зърнените - те са най-хубави. С ванилия, едни лепкави, гъстички... хи хи, сега ще дойдат Овесените Ядки и ще ме насметат  Joy Шегувам се  Hug
Опитай  Peace
Даже мисля, че в Бг има и на Нестле Алет (тук ги няма), те са още по-хубави  Peace

# 13
  • Мнения: 4 000
Тонка, а и тиква ли отказва твоята красавица, тя поне е по-сладичка  newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 23 036
Тонка, а и тиква ли отказва твоята красавица, тя поне е по-сладичка  newsm78
Тиквата ни е враг  Mr. Green Не иска и да знае за нея  Peace

Блонди, малката пощуря по тези течни каши на Нестле  Hug Тук във Видин намерих само с бисквитка, като се приберем в Сф, ще й купувам и от другите!

Общи условия

Активация на акаунт