Редукция.............

  • 3 568
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 166
Предстои ми редукция,а не сам на ясно колко е опасно и изоб6то какво следва?Моля помагаите.

# 1
  • Мнения: 491
bebenccence, дай малко повече информация за твоят случай, налага ли се или по твое желание?

# 2
  • Мнения: 166
Разбира се 4е се налага с 4 ембрион4ета сам едното ми казаха 4е 6те се редоцира само а другото трябва да го махнем и оставяме 2,дано вси4ко мине нормално Praynig Praynig Praynig

# 3
  • Мнения: 3 246
 миличка предполагам че ще се включат момичета, които ще ти дадат повечко информация:hug: аз искам само да ти кажа че стискам палци всичко да е наред, знам че каквото и да ти кажа няма да спреш да се притесняваш, гушкам те и ти пожелавам късмет Praynig Praynig Praynig

# 4
  • Мнения: 2 382
Бебенце, ти не беше ли след инсе newsm78?
Попитай в темата за инвитро Peace.Там пишат момичета, които са правили редукция.
Рискове има за съжаление, но от както чета във форума,никой не е споделил за усложнения след това Peace.
При кой ще правиш редукцията?
Стискам палци всичко да е наред Praynig.

# 5
  • Мнения: 271
това за редукцията и мен ме интересува. Ще ми интересно ако някой има статистически факти или някакви статии да приложи, че аз нещо не мога да се ориентирам и нищо съществено не намирам, а ми е интересно.

# 6
  • Мнения: 1 091
Първо искам да ти кажа едно голямо ЧЕСТИТО  Hug. А ти мислеше, че ти е дошло.
Сега се успокой, доколкото можеш, има доста момичета минали редукция, случва се  Peace.
Надявам се Николина-пиколина да се включи, а най-пресния случай е на Pupsik и тя имаше 4 след инвитро, но ги редуцира успешно.
Аз също не съм много запозната, но ти стискам палци  Praynig.
Вярвам, че всичко ще е наред и ще си имаш 2 хубави бебенца чак на термина.
От сърце ти желая лека, безпроблемна и успешна бременност, знам какво преживя при предната  Hug.

# 7
  • Мнения: 4 589
bebenccence ето ме. Да, както ти е казала Грация се включвам като човек минал през това. Риск има, но има и ако оставиш повече от две. ( В САЩ се износват, но тук правят редукция). Истината е, че на мен д-р Стаменов ми препоръча редукция и каза, че с 3 няма да я докарам до края, но доктора от МД ми каза да лежа, да почивам и да не правя нищо.
Но въпреки това аз направих редукция. Процедурата е лесна, като време в кратка и е с пълна упойка. След нея ти дават антибиотик за да не стане вътрешна инфекция (което е един от основните проблеми) и аз лежах доста време.

Това е риска при върнати повече от 2 ембриона. Пожелавам ти успех и един положителен завършек.

# 8
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
И аз правих редукция при първия ми опит - бяха се хванали 3 ембриончета (от 4 върнати), оставиха ми 2. Манипулацията е лека, прилича малко на пункцията - с краткотрайна пълна упойка, минава много бързо. Мен лично нищо не ме е боляло, не съм имала и кървене, само еднократно зацапване на същия ден. Пих 10 дни антибиотик и спазмолитик. Риск има, основно е от инфекция, но пък е за доброто на бебчетата. Обикновено д-р Стаменов преценява риска и препоръчва редукция само когато се налага, познавам момичета, на които каза че е по-рисковано да им прави редукция, отколкото да износят 3 бебета.
При втория ми опит върнаха само 2 ембриона точно за да се избегне евентуална редукция.

# 9
  • Мнения: 166
Благодаря ви моми4ета,но едно ми е 4удно за6то ме вика в 9г.с. иска да се видели сар4ицата,не е ли касно?През вси4ко 6те премина само вси4ко с бебетата да е наред.Даже взех да се замислям ако ги оставя 3 какво 6те стане,но имам вяра на доктор Стаменов и нека тои ре6и. Praynig Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 6 302
bebenccence, първо честито, много се радвам за теб! Стискам палци редукцията да мине по най-добрия начин! И после всичко да върви по мед и масло! Успех!  Hug  Hug  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 2 908
Бебенце и аз да ти кажа Честито коледно чудо  bouquet и стискам палци всичко да бъде наред,д-р Стаменов си знае работата Praynig

# 12
  • Мнения: 4 589
bebenccence и моята редукция беше по-късно, няма страшно. А може да те вика по-късно за да види колко са останали, ако е решил, ч едното може да се редуцира само.

Вярвай на лекаря и това е.

# 13
  • Мнения: 471
И аз правих редукция след втория ни опит, пак бях с 4 ембриона, от които оставихме два. Не помня точно в коя седмица я правих, но май някъде 8-9г.с. и си спомням, че след редукцията д-р Стаменов ми каза, че едното от редуцираните ембриончета е било с намалена сърдечна дейност и е било въпрос на време, само да спре да се развива. До колкото ми обясниха, критерият за избор на ембрионите за редукция, е - да се махнат тези, които са най-близо, така че да не се засегнат другите.
Стискам палци да вземеш правилното решение и догодина да гушкаш своите прекрасни дечица!

# 14
  • Мнения: 1 715
Бебенценце  Hug Честито ,мили4ка! Успокой се и се остави в ръцете на доктора,той знае кое е най-добре за теб!

Общи условия

Активация на акаунт