лекарства и бременност

  • 4 763
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 365
Здравей те скъпи бъдещи мамита!Позволих си да направя нова тема относно лекарствата и бременността и се надявам да има много желаещи да се включат и да обменим опит!Мен ме притеснява един факт:12 дни ми закъснява и тестовете  за бременност се отрицателни,ходих на лекар и той каза че било кухо яйце и ми предписа оргаметрил по схема!Но след като изпих първия прием прочетох,че при много жени се е случвало да им кажат кухо яйце и в последствие да се окаже късна овулация  и разбира се развиващ се ембрион!Кажете моля дали е възможно и ако е да то дали ще има проблем след като съм пила оргаметрил??
 

# 1
  • Мнения: 1 335
Кога беше последната редовна менструация?
Принципно има такива случаи, но те са по-скоро изключение от правилото

# 2
  • Мнения: 365
ПОСЛЕДНАТА МИ МЕНСТРУАЦИЯ БЕШЕ НА 12.11.2008

# 3
  • Мнения: 365
АКО ИЗЧАКАМ МАЛКО С ВЗИМАНЕТО НА ОРГАМЕТРИЛА ДАЛИ ЩЕ ИМА ПРОБЛЕМ??

# 4
  • Мнения: 239
Здравейте, мисля, че това е темата, в която искам да задам 2 въпроса, свързани с лекарствата.
Първо, искам да кажа, че все още не съм бременна. Този месец правих стимулация с Клостилбегит и имах успешна овулация ( по принцип нямам) и сега чакаме резултата, дано е положителен Praynig
И за товаискам да попитам следното:
1. Би ли навредило на евентуалната ми бременност, ако смуча Стрепсилс за гърло и пия аспирин? Някоя от вас пила ли е такива лекарства против настинка по време на бебеправенето?
2. Мога ли да си слагам капки за нос (ксилометазолин) както сега, така и по време на бременността? Аз имам хронично възпаление на носната лигавица и спукани капиляри и не мога без капки. От 4 години всяка вечер преди да заспя си слагам, защото иначе не мога да дишам. И се чудя какво ще правя, ако са вредни за бебчето. Разбира се, ще се консултирам с лекар, но ако знаете нещо по тези въпроси ще съм ви благодарна да ми кажете! Hug

# 5
  • Мнения: 2 617
Здравей, Ади!
Дано да е успешен опитът!
За лекарствата - аспиринът е забранен в първото и третото тримесечие на бременността, пише го на опаковката. Стрепсилс - може, но само жълтите, с мед и лимон. Има и едни на Д-р Тайс - Ангисепт май се казваха, но питай в аптеката, като ги купуваш, дали стават, и винаги чети упътванията на опаковките.
Капките за нос са доста проблематични в първите месеци, но има и такива, които могат да се използват - например Пиносол. Имаше и някакви хомеопатични, но не помня как се казваха.
Виж в библиотеката - тук и в Майки - бъдещи и настоящи, опитай и с търсачката във форума - има много теми, в които са дискутирани тези въпроси и майките споделят опита си. Също така, ако напишеш в Гугъл "бременност+.......(името на лекарството)", ще излезе много информация. Но за всеки случай се консултирай с лекар.

# 6
  • Мнения: 239
Здравей, Ади!
Дано да е успешен опитът!
За лекарствата - аспиринът е забранен в първото и третото тримесечие на бременността, пише го на опаковката. Стрепсилс - може, но само жълтите, с мед и лимон. Има и едни на Д-р Тайс - Ангисепт май се казваха, но питай в аптеката, като ги купуваш, дали стават, и винаги чети упътванията на опаковките.
Капките за нос са доста проблематични в първите месеци, но има и такива, които могат да се използват - например Пиносол. Имаше и някакви хомеопатични, но не помня как се казваха.
Виж в библиотеката - тук и в Майки - бъдещи и настоящи, опитай и с търсачката във форума - има много теми, в които са дискутирани тези въпроси и майките споделят опита си. Също така, ако напишеш в Гугъл "бременност+.......(името на лекарството)", ще излезе много информация. Но за всеки случай се консултирай с лекар.

Мерси много за отговора, caritas!!!

# 7
  • Мнения: 800
Ади, най-напред не се тревожи, че може да направиш нещо грешно още преди да си разбрала, че си бременна. Повечето жени пият алкохол, пушат и вземат лекарства в този период, просто защото не подозират, че може да са забременели, а после няма никакви проблеми с бебчето. Все пак, за да си спокойна, че никъде не си сгрешила, опитай да замениш някои лекарства с бабешки лекове. За болното гърло можеш да опиташ нещо много просто, евтино и ефикасно - нишадър на върха на чаена лъжичка, разтворен в 5 мл вода. Правиш си гаргара за около 30 секунди, след което плюеш. Повтаряш процедурата на всеки два часа, като поне час след нея не ядеш и не пиеш нищо.
За капките за нос, също мисля, че няма причина за безпокойство, особено ако ги слагаш само вечер преди лягане. Опитай с Пиносола, който са ти препоръчали по-горе. Ако хремата не е много тежка, ще ти подейства, има силен аромат на борова смола и с него може да се прави и инхалация. Ако не помага, си вземи капки за нос, които не съдържат адреналин. И запомни, колкото по-малка дозата, толкова по-безвредно за плода.
Аспиринът наистина не е препоръчителен, но може да се ползва парацетамол. Все пак, това си е химия и прибягвай до нея в краен случай. Пак ти казвам, рано е да се тревожиш за такива неща. Успех идано да се похвалиш с положителен тест!

# 8
  • Мнения: 239
Благодаря ти, Поли. Знам, че е рано, но не искам да рискувам. Вече от година не пуша, не пия и се храня здравословно. От два месеца правим бебче и не искам да рискувам с лекарства за това и попитах. Ще взема други капки за нос Пиносол и ще си лекувам настинката с чай, мед и лимон. Wink

# 9
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Най-важното е - АСПИРИНЪТ  е ЗАБРАНЕН.

Има много хомеопатични близалки, които са безвредни.Винаги чети листовките.

Желая ти лека бременност и не забравяй фолиевата киселина!

Общи условия

Активация на акаунт