Бондинг на зъби

  • 38 090
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
От известно време проучвам методи използвани при козметичната стоматология, четох статии и форуми...Направи ми впечаление бондинга, но не можах да намеря достатъчно информация за него. Като най-общо разбрах, че е по-евтин вариант за по-красива усмивка от фасетите, но не е с толкова голяма трайност. Бондингът се извършва с помощта на втвърдена смола, а фасетите се изработват от порцелан. Тъй като съм решила да направя нещо за по-добре изглеждащи зъбки, ще отида на консултация със стоматолог, но все пак искам и вашите мнения и опит конкретно с този метод.

# 1
  • Мнения: 743
За пътви път чувам за такъв метод, но определено предизвика интересът ми. Надявам се да има кой да сподели инфо или още по-добре впечатления.

# 2
  • Мнения: 372
Имам бондинги на предните 2 зъба. Всеки един момент внимавам какво и как консумирам, много пъти са ми падали и при всяко гризане на ябълката ненарязана пак биха падали. За сметка на това са много по-евтини, 1 фасета е 600лв/зъб, а бондинга беше 70.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 044
Четири пъти ми сменяха периодично бондинга на предните горни шест зъба и накрая миналатга година си сложих фасети на шесте зъба,определено съм много доволна от фасетите, а и бондинга не се прави вечно -повече от 3-4 пъти не било хубаво

# 4
Не съм доволна!!! Не прави тази грешка. Имах на 6 предни зъба - променят си цвета, отлепват се, едва издършаха 2 години и ги махнах. Дразнят венеца, възпаляват го. Единия зъб събираше храна - гадна работа. Слава богу, че зъбите ми бяха здрави под тях.
Защо искаш да си слагаш - какъв ти е точно проблема?

# 5
  • Мнения: 372
А какво ви поставиха след премахване на бондингите- фасети или коронки?

# 6
Аз си направих бондинга заради криви зъби.
Сега съм с брекети, които решават проблема наистина, защото всички останали методи само го прикриват .
За корони не бих и помислила, защото трябва да си изпиля здрави зъби, което е лудост. Успех на всички, които са решили да предприемат нещо, но помислете много добре преди да вземете решение. Гласувам с 2 ръце за брекетите!

# 7
  • Мнения: 372
и аз носих брекети 1г 6м и сега имам много красива усмивка, но бондингите си стоят на предните 2. Не разбрах само как така са махнати, а нищо ново не е поставено. Доколкото знам при бондинга също се изпилява леко и като се махне не трябва ли нещо ново да се имплементира?

# 8
Честно казано това ми беше най- големия страх. Но  като ги свалиха се оказа, че зъба почти не е пилен и си изглежда както преди. Може би зъболекаря преценява дали да отнема от покритието на истинския зъб преди да започне да лепи.

# 9
  • Мнения: 366
Titonche имаш ли проблеми след сваляне на брекетите - кариеси, разместване (връщане в старото положение на някой зъб)? Избелваха ли ти ги след сваляне?

# 10
  • Мнения: 37
Благодаря ви за отговорите, ще мисля  Peace

# 11
  • Мнения: 177
И аз мисля,че бондинга е временно решение на проблема,най-сигурен ефект има с брекети,но изисква време и търпение.За всяко нещо си има показания и противопоказания,така че най-добре се консултирай със зъболекар.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
и аз носих брекети 1г 6м и сега имам много красива усмивка

Момичета, светнете ме малко, ама брекетите не са ли ефективни само в по-ранна възраст, на човек с вече оформени зъби отдавна действат ли ?

# 13
  • Мнения: 372
ако не действат ще се хващаме ли на тези години да ги слагаме ли и ще даваме ли такива пари. Моя съседка сега е на 40 и току що ги постави.

# 14
  • Мнения: 30
Моите зъби са кошмар #2gunfireжълти и криви много ме блазни бързо решение като бондинг или фасети,но знам че в дългосрочен план най добрият вариант са брекети притесняваме само че имам начален стадий на пародонтоза и съшествува риск да ми се разклатят зъбите от брекетите.

Общи условия

Активация на акаунт