Отговори
  • Мнения: 398
Момичета, здравейте!

Надявам се час по-скоро да получа отговори, защото много ми е притеснено!
В момента съм в  бременна - на 12.12. ми беше трансфера и съм на терапия заради НК-клетки, влях си еднократно имуновенин, също така си бия Ловенакс (хепарин)  2 пъти дневно по 40 мг и досега пиех преднизолон от 10 мг, но имуноложката тук вече ми го увеличи на 2 пъти по 10 мг, т.е, 20 мг дневно   #Crazy Много ме е страх заради аномалии при бебето заради този преднизолон. Не зная как да постъпя, направо ще откача- гинекологът ми казва- спирай го, имуноложката казва- вземай го. От друга страна в момента Нк -клетките са ми нормални, а и съм чела, че преднизолона не помагал кой знае колко , а може най-вече да навреди. И също четох, че след като си бия хепарин, няма смисъл да вземам преднизолон.
Моля ви, кажете ми какво предписва доц. Конова и предписва ли преднизолон? Ако да- по колко мг и до коя седмица от бременностт???
Има ли момичета, които го вземат през бременността или такива, които вече са родили след лечение с преднизолон? Има ли опасност за бебето? Мисля, че рискът е по-голям, отколкото ползата  Shocked

# 1
  • Мнения: 694
Денива аз пия преднизолон и моя позната също блременна е в 9 г.с също е на хепарин и аспирин и имуновенин!Не мисля че има опасност за бебето не се притеснявай ,само не знам за дозата защото аз сега пия по половин от него от 5 мг защото смятам да го спирам но доц Конова ми препаръча още малко да го пия .Но по принцип знам ,че се предписва до 4 месец ,а някой го пият и до края на бременноста!Дано се включат още момичета с такъв проблем и да коментират HugУспех

# 2
  • Мнения: 398
vesi2 , а ти в коя седмица си бременна и от началото ли на бременността го пиеш? По колко мг го пиеш от началто на бременността - каква е схемата на пиене на Преднизолон, която предписват в БГ по време на бременност? Наистина, много се притеснявам ,понеже на мен ми е предписан по 20 мг (не е ли много това),  а и във всяка аптека ми казаха, че е много опасно да се взема от бременни- води до аномалии на плода. Аз досега въемах по 10 мг, но вчера така се ошашках с всичко прочетено за Преднизолона, че реших да не го вземам и го спрях. Не зная дали да го продължа и по колко  Confused А съм чувала, че и постепенно се спира  newsm78 Ако си вливам интралипд заради заради НК-клеткте, трябва ли наистина да го пия този Преднизолон?
Много съм объркана! Момичета, помагайте!  Praynig Hug

# 3
  • Мнения: 398
Момичета, не може ли някой да ми каже как предписва д-р Стаменов Преднизолона? След ембриотрансфер ли и до коя седмица от бременността при положителен тест го вземате и по колко таблетки дневно от колко мг?!
Наистина, много ми е спешно да разбера, защото се страхувам да не загубя и тази бременност. Моята доки тук след полож. тест ми го вдигна от 10 на 20 мг (такъв бил протоколът й) , но мисля, че е  голяма доза и много ме е страх да не увредя бебо, а към момента НК са ми под контрол (но те толкова бързо ми се менят, че и аз знам ли  #Crazy). Затова искам да разбера по каква схема предписва д-р Стаменов Преднизолонът.
Силно се надявам някой да се включи!  Praynig Hug

# 4
  • Мнения: 2 259
Доктор Стаменов го предписа на мен 2 по 1 от 5мг.
До 12 седмица е така.После се спира по схема.
Аз вече съм в нея.

# 5
  • Мнения: 337
denniva за моя опит с лекарства от този тип вече ти писах. Днес се свързах с тази жена дето взама Медрол до 12 седмица, но не ми даде много имформация. Тя е от хората дето не се ровят много, много. Доктора казал, значи така трябва. И знаеш ли май така е по-лесно, стига да го можеш.
Значи, тази мацка след пункцията за около седмица е вземала по 2 таблетки на ден, но доколкото разбрах са били от по 4мг.и е продължила с по 1 таблетка до трети месец. Каза че ги е спряла заедно с Утрогестана, но не по конкретна схема, а за седмица ги е вземала през ден. Преди ин-витрото е правила и вливане, един вид ваксина срещу антибащини тела. Ох незнам дали правилно го обеснявам.
   Това от мен.
Дано се включат момичета да споделят опит. Hug

# 6
  • Мнения: 2 382
Денива, не съм на преднизолон и не мога да ти отговоря конкретно, но мисля, че трябва да чуеш мнението на гинеколога си.По каквито и схеми да го пием тук, няма как да знаеш какви са съображенията на лекаря да ти изпише конкретното лекарство и конкретната доза  Peace.
А според мен последната дума за всяка терапия и дозировка трябва да има гинеколога, така че направи опит да се свържеш и обясни опасенията си.До колкото разбрах промяната е направена от имуноложката.
Успех Hug

# 7
  • Мнения: 398
Шайни, гинекологът ми тука не вярва на имунологичните причини и не ги третира. Аз му се доверявам и всичко споделям с него, каквото имуноложката ми предпише, но само по този въпрос той е на различно мнение. Факт е, че ако не си бях преляла имуновенин преди трансфера, НК ми бяха към 33-34% (това е активността), иначе НК бяха 25% (сори за объркването- поправих се) и можеше изобщо да не стигна до бременност (последно НК са ми в норма след преливането)
Всъщност, и тук нищо различно от БГ- едни вярват, други не. Но след първия ми мисед заради НК просто не зная и аз какво да мисля.
Нали затова са докторите - те да вземат единно решение в името на общата цел- на финала здраво бебче.  Naughty

Последна редакция: сб, 27 дек 2008, 04:59 от denniva

Общи условия

Активация на акаунт