За който не е разбрал - вдигнат е прага без мита и ДДС при внос извън ЕС

  • 4 638
  • 35
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 960
От 01.12.2008 прагът е вече 150 евро, вместо досегашните 45 евро. Това ми казаха вчера в UPS. За мен това е много добра новина защото много харесвам този сайт: http://www3.jcpenney.com/jcp/default.aspx, но риска от обмитяване и ДДС ме възпираше досега да се развихря истински! На всички пожелавам успешни покупки и Весела Коледа!  bouquet

Последна редакция: ср, 24 дек 2008, 10:18 от Rima

# 1
  • Мнения: 1 650
не е точно така...

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 680
До сега прага не беше ли 45 евро (съответно равностойността в друга валута)?

# 3
  • София
  • Мнения: 3 960

А как е... Embarassed

# 4
  • София
  • Мнения: 3 960
До сега прага не беше ли 45 евро (съответно равностойността в друга валута)?

точно така, редактирах се

# 5
  • Мнения: 1 650
става въпрос за личен багаж на пътници по сухопътнии въздужшни превози

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 680
става въпрос за личен багаж на пътници по сухопътнии въздужшни превози


А какво точно включва понятието "личен багаж"?

# 7
  • Мнения: 1 650
това което носиш

# 8
  • Мнения: 529
От 01.12.2008 прагът е вече 150 евро, вместо досегашните 45 евро. Това ми казаха вчера в UPS.

Би било много добре, ако е така. На мен пък казаха, че е 50 евро. Ще копирам поста си от друга тема.

Намерих на няколко европейски сайта следната информация:

    * за пратки до 22 евро няма мито и ДДС
    * за пратки от 22 до 150 евро няма мито, обаче има ДДС
    * за пратки над 150 евро има мито и ДДС


Below is a summary of the new rules for EU deminimis value that enter into effect December 1, 2008
 

    * commercial shipment below 22 Euros: no duty and no VAT collected.
    * commercial shipment between 22 Euros and 150 Euros: no duty but VAT is collected.
    * commercial shipment over 150 Euros: duty and VAT are collected.


It appears people incorrectly believe that from 1 December 2008 goods with a value less than ?150 imported from outside the EU will be admitted without any import charges being levied, but the Regulation applies only to Customs duty.

Import VAT and Excise duties (where applicable) will still apply at the current rate.

Така че наистина е вдигнат прага без мита, обаче за ДДС не е.

Because of this misconception, on some websites people are being wrongly advised to start their ‘Christmas internet shopping’ for goods imported from outside the EU, after the introduction of the increased duty limit on 1 December 2008. This last minute rush (when import VAT and if appropriate excise duty will still be charged) is obviously something both HM Revenue & Customs (HMRC) and Royal Mail want to try and avoid.

Последна редакция: ср, 24 дек 2008, 11:25 от FairyTale

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 680
До сега никога не ми се е случвало да проверят багажа ми и да дължа мито за покупки над каквато и да било сума, дори и за лап топ, купен от държава извън ЕС  newsm78 , затова се зачудих ...

Последна редакция: ср, 24 дек 2008, 11:44 от Shantal

# 10
  • София
  • Мнения: 3 960
Хм, вчера в UPS дойде едно момче да си вземе пратка от Щатите. Пратката беше за около 150 долара, човека беше готов да поема към митницата на аерогарата, но служителката му каза че от 01.12.2008 не се дължат мита и ДДС за пратки под 150 евро и направо му даде пратката. newsm78

# 11
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Ще вземам мнение по въпроса, т.к. това ми е работата и с това се занимавам Peace
Да прага от 45 евро е вдигнат на 150 евро от 01.12.2008г. това е така, това важи ако поне една от страните е фирма Peace
Съответно ако от щатите ти пращат от сайт, т.е. фирма, да така може, но количествата не трябва да са промишлени. Аз също отдавна пазарувам от този сайт,така, че вече спокойно можеш да си направиш поръчка до 150 евро без проблем Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 3 960
Ще вземам мнение по въпроса, т.к. това ми е работата и с това се занимавам Peace
Да прага от 45 евро е вдигнат на 150 евро от 01.12.2008г. това е така, това важи ако поне една от страните е фирма Peace
Съответно ако от щатите ти пращат от сайт, т.е. фирма, да така може, но количествата не трябва да са промишлени. Аз също отдавна пазарувам от този сайт,така, че вече спокойно можеш да си направиш поръчка до 150 евро без проблем Peace

ivaaa, целувки и Весела Коледа! Hug

# 13
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Весела Коледа на всички!
 santa2 Nature Snowman Close-mas:

# 14
  • Мнения: 19
А НЯКОЙ ПРАВИ ЛИ ОБЩИ ПОРЪЧКИ
И ВЕСЕЛА КОЛЕДА

Общи условия

Активация на акаунт