Как да махнем лепенките за гр. отговорност и преглед от счупено предно стъкло?

  • 1 680
  • 11
  •   1
Отговори
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Имаме едно Пежо на лизинг, кара го баща ми. Миналата седмица връщайки се от Русе, камъче спука предното стъкло. Застрахователите ни смениха стъклото, но сега няма лепенки на него, трябва да преместим поне тази за прегледа, защото колата се води собственост на Пежо и прегледа на нова кола важи за 3 години, колата още няма една година от както сме я взели. Иначе гражданската и винетката не ни притесняват.

# 1
  • Мнения: 2 133
Пробвайте да нагреете за няколко минути със сешоар

# 2
  • Мнения: 75
С топла вода. Оставете ги да изсъхнат после и тогава лепете на новото стъкло.

# 3
  • Мнения: 6 878
Пробвайте да нагреете за няколко минути със сешоар

Така става, да, а иначе и срещу 5 лв. в някой сервиз- правят я тази услуга, но пак с нагряване Peace

# 4
Имаме едно Пежо на лизинг, кара го баща ми. Миналата седмица връщайки се от Русе, камъче спука предното стъкло. Застрахователите ни смениха стъклото, но сега няма лепенки на него, трябва да преместим поне тази за прегледа, защото колата се води собственост на Пежо и прегледа на нова кола важи за 3 години, колата още няма една година от както сме я взели. Иначе гражданската и винетката не ни притесняват.


Здравей,

в железарските магазини има така наречените стъргалки за премахване на стара боя от стъклата. С тях става много лесно и ако си внимателен няма да я скъсаш и лесно ще я свалиш от старото стъкло. Аз го знам защото имам фирма за почистване и те вършат страхотна работа. Успех..

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Холограмната лепенка за техническия преглед е почти невъзможно да се махне цяла от стъклото...
Вариантът е в КАТ да се пита как може да се подмени с нова...

# 6
  • Мнения: 2 161
На мен ми се случи абсолютно същото-камъче изхвърча и ми пукна стъклото.До Варна пукнатината стигна до половината стъкло.Застрахователите ме изпратиха в един сервиз,на следващият ден всички лепенки бяха преместени на новото стъкло,без изобщо да проличи,че са отлепяни.Съветвам те да потърсиш и ти специалст,а не да го правите сами.

# 7
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Мъжа ми пита там където сменяха стъклото и ни отказаха. Върнаха ни пукнатото и ни казаха да се оправяме. Питаха на още две места и там казаха, че не правят тази услуга. Та като се прибраха ми взеха сешоара и ги преместиха сами, няма сериозни поражения по тях. Благодаря за отговорите.

WALL•E , има вариант да се подадат заявления, да се извадят дубликати на лепенките, но процедурата е страшно тромава и отнема месеци. Просто не си заслужава. Колата я използваме за чести пътувания из България и просто няма как да чакаме за този вариант.

# 8
  • Мнения: 1 014
Два пъти камъче ми спуква предното стъкло на лизинговата ми кола, и двата пъти от сервиза ми я връщат с ново стъкло и с поставени всичките лепенки. Наистина го правят с нагряване, но по-добре отиди в сервиза и ги помоли те да го направят. На мен ми е чудно как не са се сетили, нали те са сваляли стъклото? Може просто да се пропуснали, обади им се!

# 9
  • Мнения: 1 014
О, писали сме по едно и също време, добре е че сте се справили с проблема!

# 10
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 442
С парочистачка - без проблеми Peace

# 11
  • Мнения: 917
С бръснарско ножче. Става за секунди.

Общи условия

Активация на акаунт