Когато развода е единственият изход...

  • 3 385
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Преди време пуснах тема за това как реагират близките на това наше решение...,то вече е факт!Близките вече са на Ти с моята позиция...Но тук вече се сблъсквам с много голям проблем!
Става въпрос за сина ми,който е свидетел на просташкото държание на баща си и неговите манипулации.
Чашата преля,когато миналата седмица ми посегна пред майка ми с ясната закана,че ще извика и неговите родители да гледат как маже стените с мен Cry
Това пред детето.Обърна се към него,вече плачещо в ъгъла на стаята и каза - "майка ти е много проста,тате!Заслужава да я бия.Аз ще те гледам и ще ти купувам всичко,което кажеш" Confused
Не осъзнава че с това поведение вреди единствено на детето!
Не осъзнава,че губейки респекта и позициите си пред мъника,той ще стане глезен и няма да бъде възпитан качествено.
Не осъзнава,той просто не се замисля!
Тук вече изникват мои притеснения след това какъв ще е развоя!?
Страх ме е,че ще ми навреди сериозно...
След празниците ще си пусна жалбата,ако има смисъл...макар ,че нямах следи от посегателството!Те са повече емоционални Cry
Не искам да си представям повече от тук насетне съжителство с този господин Naughty
Жалко за детето ми,той обича баща си Heart Eyes
Постоянно и умишлено ме унизява и злепоставя пред сина ни!!!
Стана доста разхвърляно,но искам да се "облегна" на вас,просто за подкрепа!Решението съм го взела...Търпя близо година,правех всевъзможни опити,но не успях...не искам да продължавам да си Е*А душата Crossing Arms Naughty
Не искам да отгледам невъзпитано дете!

Благодаря ви за "изслушването" Hug

# 1
  • Мнения: 2 175
Не виждам смисъл да протакваш...бягай,колкото се може по-рано..
Заради детето..
И искрено вярвам, че децата не са толкова глупави..дори и да им купуваш всичко, ако го няма присъствието, вникването в детската му душа - бързо ще се ориентира на кого истински може да разчита..
За мъжа ти - no coment #2gunfire

# 2
  • Мнения: 686
Браво за решението ти.
Не си губи повече времето с него.А от жалба май няма смисъл.

# 3
  • Мнения: 714
Тоя "филм" съм го гледала  #2gunfire  #Cussing out  #Cussing out
Ама баш същия  ooooh!
Аман от простаци ей  ooooh!

Искам да ти кажа, че съм с теб! Звучиш много уверена и знаеш какво искаш. Детето не бива да става свидетел на подобни издевателства. И ти не бива да си обект на такива  Thinking

От жалба ИМА смисъл. Ако искаш да ти обясня малко моите разсъждения на лични.

# 4
  • Мнения: 426
От жалба и от всяко оплакване някъде , където после могат да ти дадат документ за това винаги има смисъл!!! От опит го казвам.
MDK , надявам се, че сега не живееш с БНД (не съм следила твоята история).
Сега не е момента да се притесняваш за възпитанието на детето - като иска да го глези - нека, по-скоро си оправи нещата и обърни всичко в твоя полза! Едно дете няма да се разглези от 5 подаръка!
С теб съм , и аз съм го гледала тоя 'филм" и знам какво ти е. Надявам се родителите ти да те подкрепят и да са до теб. А  тоя 'умник" след месец два  ще му мине тъпата агресия която е породена единствено от безсилие да се справя в такива ситуации, и ще казва, че си измисляш... Ей такива най- ги мразя !!! #2gunfire
Успех!   bouquet

# 5
  • Мнения: 15
Първо..Весела Коледа на всички!!! Hug Колкото може да е такава в този форум Heart Eyes

Благодаря,на взелите отношение по темата!!!

Цитат
MDK , надявам се, че сега не живееш с БНД (не съм следила твоята история).
Не,не се маха,спи в моята къща на моята спалня в една завивка до мен!!!
Не ме питайте какво усещане имам...неописуемо е Cry Sick
Всеки ден унижения,обиди!
Не се маха от къщата...каза аз да се махам!Каза че ще ми вземе детето и съответно ще стои той в нея!Каза че ще ми съсипе живота!
Но защо,няма отговор - така решил!Няма причина!Няма да ви се правя на света вода,но наистина бях крайно честна и отговорна в този брак Sad
Всъщност не знам от кое ме боли повече!?
Жалба със сигурност ще подам!!!  Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 11
Ако те тормози - викай куките директ.Ако те бъхта-пак.Не ви знам статуса,но
 не си мисли че мъжът по условие трябва да напусне семейното жилище и да се чувства виновен... newsm78

# 7
  • Мнения: 3 611
Ако те тормози - викай куките директ.Ако те бъхта-пак.

Моят бивш, по природа тих и безхарактерен, нахъсан от бг форуми и бг съвети, веднъж ми посегна. И му беше за последно. Извиках полиция, забраниха му 2 седмици да наближава жилището и детето, и ми предложиха, ако искам да го изгоня от сем. жилище да се обърна към съда. Можеше да отнесе от 1 до 3 години затвор. За целта веднага си извадих медицинско. Да не съм куче, че да ми посяга! Aре пътя! Видя, че не е в позиция, седнахме и се разбрахме. Живя няколко месеца на друго място. После се върна, опита се да оправи нещата, като си мислеше, че това някак би могло да стане. Е не стана. Сега сме официално "разделени".
 
Мацка, ще се пени, пени и ще му писне. Пускай жалби, обръщай се към полицията, ако трябва; към организации (аз го бях направила). Щом не ще да се маха, махни се ти. И моят не щеше, щото не вярваше, че ще се справя сама с намирането на жилището, документи, пренасяне, малки ремонти и пр. С помощта на майка ми се справих и сега си имам прекрасно малко жилище, в което ми е спокойно, спокойно...

# 8
  • Мнения: 426
MDK , не разбирам - не можеш да го понасяш, той те удря и унижава, а  ти лягаш до него всяка вечер...
Аз живях 2 години в хола - казах ,че няма да деля едно легло с него , при положение , че няма нищо между нас. По този начин му показах , че не може да си прави каквото си иска и всичко да си остане "наред"!
В крайна сметка като той не иска да се маха - махни се ти ! Нали на теб ти е писнало? Вярвай ми за него положението не се е променило с нищо.За него си е както трябва, още повече , че вероятно ти му казваш да се маха , той ти казва "не" и ти нищо не правиш повече, освен да чакаш....
Ама той как ще се махне ? Айде постави се на негово място - имаш дом, семейство, сготвено и каквото и да правиш , един скандал и айде , няма нищо!
Не те съдя, звучиш като човек , който е взел решение, но някои неща ми се струват нелогични!
Да си допиша -  детето няма как да ти вземе, и колкото и да иска няма с какво да те съсипе, но ти сама ще се съсипеш ако продължаваш да живееш така както живееш сега.Просто ако си решила ,че е време да се разделиш с него - направи го!

Последна редакция: сб, 27 дек 2008, 20:46 от BezPravila

# 9
  • Мнения: 15
Ако те тормози - викай куките директ.Ако те бъхта-пак.Не ви знам статуса,но
 не си мисли че мъжът по условие трябва да напусне семейното жилище и да се чувства виновен... newsm78
Звучиш ми все едно чувам съпруга си...статуса ни е женени с дете от 9г!
Взела съм решението,просто исках да споделя и да усетя как сте излизали от подобни ситуации!Имам нужда от подкрепа,смисъл как сте реагирали на подобни нападки!
Нямам за цел да го игнорирам от живота на сина си,макар че го желая!!!
Нямам за цел да прекратявам каквито и да е отношения с него,макар че го желая!!!
Този човек спря да ме обича,а има за цел да ме съсипва - психически!
Да,търпях като всяка добра и покорна съпруга,но вече не желая...Не че съм застаряла,нямам 30г. но не искам да се събудя на 40 и да преоткривам тепърва себе си!
Сега целта ми е да...всъщност мечтая за спокоен развой на събитието развод.

На Коледа беше с разведените си приятели Sad
Весело,нали... Wink

Да сме живи и здрави и по-малко нерви!
Весело посрещане на Новата година
Ще се включа след празниците...дано с по-ведри новини!
Благодаря ви  bouquet

# 10
  • Мнения: 11
А като кой искаш да ти звуча? Като хора на австрийските момчета? По принцип не изказвам мнение преди да чуя и двете страни, защото знам че всеки е прав за себе си и всеки си има собствена истина. Така че не съдя никой, а говоря като мъж.
И на Коледа бил с разведените си приятели,а? Евала...явно вече има такава социална категория...аз още толко женени немам, камо ли за разведени. Whistling

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
А като кой искаш да ти звуча? Като хора на австрийските момчета? По принцип не изказвам мнение преди да чуя и двете страни, защото знам че всеки е прав за себе си и всеки си има собствена истина. Така че не съдя никой, а говоря като мъж.
И на Коледа бил с разведените си приятели,а? Евала...явно вече има такава социална категория...аз още толко женени немам, камо ли за разведени. Whistling
ще си позволя да се съглася
не че не съм на твоя страна така както звучи историята ти
но и аз ще те питам - той каза...каза...
ти какво си? на 2г? къде живееш? ако вече всички са на твоя страна не разбирам какво очакваш?
ако той е тази гад за която пишеш - какъв спокоен развод искаш??????? ти нямаш спокоен живот, та за развод...
или не мислиш или мозъчните ти клетки са пострадали от съвместния ви живот - и си станала като онези жени дето трябва да им каже кога да клекнат в тоалетната...
напъни се малко - от тук насетне ти ще определяш...но и ти ще движиш нещата в живота си...и ще си сама
трябва ти целия ти разум и цялата ти дейност да изплуваш от калта
та до тук - или не са така нещата както ги пишеш, или си толкова "задръстена", че няма скоро да се оправиш
не го пиша да те обидя - но ако не се навиеш, че с действия и то асмо предимно от твоя страна ще се развият нещата - нищо няма да се промени,не и в следващите 9г.......
бъди силна и смела, пък ние ще сме тук да се оплакваш....но само с оплакване и съчувствие - няма да се стигне далеч, нали?

# 12
  • Мнения: 2 655
ога да ти дам няколко бързи съвета, за по добър развод и док. Пищи ми на мейл или на л.с.

# 13
  • Мнения: 9 973
MDK ,не позволявай на този човек да тормози повече теб или детето.Направи невъзможното възможно,за да се отделиш от него

# 14
  • Мнения: 671
На твое място няма да си губя времето да пускам тема...к'во очакваш, да те посъветваме да си спретнете мило семейно тържество ли?

Общи условия

Активация на акаунт