Дисменорея и противозачатъчни?

  • 1 513
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 293
Откакто имам цикъл съм със страшно болезнен цикъл.Като кажа страшно болки имам впредвид,че изтръпвам цялата от кръста надолу включително и мускулите на лицето ми изтръпват,устните ми посиняват от болка и припадам.Ходила съм по много лекари и всички казват,че ,,накои жени просто са си така,, което мен не ме успокояваше,защото ежемесечно се дрогирах с какво ли не.Докато не започнах да пия Ясмин.Бях много против всякакъв вид хормони обаче започнах.Докато ги пия не усещам кога ми идва-НИКАКВИ БОЛКИ-просто се почувствах нов човек.Та седя и се чудя.....как е възможно този хормонален препарат така да се отразява на тялото ми,че да не усещам не зверски а никакви болки по време на цикъл имайки впредвид предисторията??? Много се съмнявам,че имам хормонален проблем и просто хапчетата ми набавят даден хормон ,който по принцип е занижен ?? Възможно ли е да е така ? И как тълкувате вие тази драстична промяна в цикъла без и със хапчета??????????

Ще съм Ви много благодарна !

# 1
  • ЕН
  • Мнения: 543
а хормонални изследвания правила ли си или докторите казват това само по обясненията ти за цикъла. не е лошо да си направиш изследвания
 Hug

# 2
  • Мнения: 293
Ами докторите не са ми пускали изследвания на хормоните.Но сега като се замисля би могло да има голяма връзка и да имам някакъв хормонален проблем след като с хапчетата се чувствам чудесно явно с тях си набавям нещо,което по принцип ми липсва     newsm78

# 3
  • Мнения: 293
Никой ли не може да изкаже мнение по въпроса?     newsm78 Confused

# 4
  • Мнения: 568
И аз имах много болезнен цикъл преди години - болки, разстройство, повръщане, кръст, корем, студена пот... И никакво обезболяващо не беше в състояние да ми помогне  ooooh! После чичко доктор ми предписа противозачатъчни, защото се оказа, че съм с поликистоза и заради нея менструацията ми била така болезнената. Пих ги доста дълго - цели 8 години. Никакви болки! Песен!

Вече мина година, откакто не съм на хапчета и болките все още ги няма. Надявам се да съм се отървала от тях завинаги  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт