Опити за забременяване, колко време отнема?

  • 11 430
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 200
Здравейте,
от 4 месеца се опитвам да забремениея и нищо не се получава? Колко време нормално отнема?
С първото дете стана от раз, имах още една бременност, която завърши с мисед обаче и тогава стана веднага!? А сега не разбирам какво е това нещо и защо не се получава?

Моля дайте съвет.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 730
Ами, мила, трудно е да ти се отговори! Тук всички сме доста по-дълъг стаж в опитите. Доколкото съм запозната около 6 месеца до 1 година при редовни опити. След година неуспешни опити се отива в клиника по стерилитет и се консултираш с лекар. Дано не ти се наложи, обаче. Все пак е Коледа и се надявам чудото ти да се случи!
На мен лично ми отнема вече 4 години и 4 месеца, една инсеминация, три опита инвитро и все още си чакам чудото!
Успех!

# 2
  • Мнения: 975
За съжаление понякога отнема повече време от колкото сме предполагали.И идва точно когато не очакваме или сме се уморили .
След 1г опити се посещава специалист .Пожелавам ти в навечерието на тези хубави празници твоето чудо да  се случи.

# 3
  • Мнения: 2 422
За съжаление понякога отнема повече време от колкото сме предполагали.И идва точно когато не очакваме или сме се уморили .
Peace Peace Peace Tired За съжаление е така.... отнема повече време от колкото сме предполагали Tired

# 4
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
И при нас е така отне 4 години и 3 месеца, 2 инсеминации и пак нищо.
Но това е така, защото имаме проблем - мързеливи спермчовци.
Ако всичко е наред до 6 месеца, най-много година трябва да стане. Ако не стане ,посетете клиника по стерилитет.Успех!

# 5
  • Мнения: 1 335
Отнема толкова време, колкото е необходимо.

# 6
  • Мнения: 9 973
1-път от раз(мисед с близнаци)
2-път 4м.(успешна)
3 път 5м. (в момента)

# 7
  • Мнения: 1 091
Виж тази тема, даже има и анкета: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=132948.0;topicseen

Не знам колко време отнема на хората без проблеми. На мен ми отне 2г., за да разбера, че трябва да търся причина и още 1 г. , за да я отстраня след 4 инсеминации, 2 опита ин-витро и трансфер на замразени ембриони.

Успех и дано не ти се налага да пишеш в "Проблемното".

Общи условия

Активация на акаунт