Болки 1 година след секцио

  • 10 941
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
Не знам дали съм озаглавила правилно темата, защото не знам точно откъде идва проблема, за което предварително извинявайте. Embarassed
Сега на въпроса ми преди 1 год. родих със секцио до сега нямах никакви проблеми, даже мога да кажа, че се възстанових напълно на 8ия ден. Преди 1 месец обаче получих болка и то доста силна на мястото на операцията. Два месеца ми идва по 10 дена менструацията , като винаги е била 5 дена, а болки се преместиха ниско долу в корема и ме боли почти постоянно но по лека - болката е все едно че ще ти идва. Аз си мисля че е от промяната на времето, но знам ли, дали не е свързано с операцията.
 Благодаря предварително на всички и моля за коректни отговори- дали някой е имал такива проблеми.Знам че трябва да отида на гинеколог но моят отсъства до 29.12.08. До тогава поне да се успокоя.

# 1
  • Мнения: 146
"Аз си мисля че е от промяната на времето, но знам ли, дали не е свързано с операцията."

Аз мисля, че и двата споменати от тебе фактора влияят на болката ти. Иди отначало на гинеколог за да провери дали нямаш гинекологично възпаление в момента.

Ако нямаш, най-добре е лечение с иглотерапия, тъй като то действа по-радикално на болките предизвикани от вътрешни сраствания и други застойни процеси.

# 2
  • Мнения: 317
Аз родих преди 3г със секцио.Последствията бяха много тежки-операцията ми започнала да набира гнои а гениколожката ми неразбра ,че става нещо с мен.След два месеца абсолютно на легло(дори ме носеха до тоалетна и т.н.)ГНОИТА МИ ПРОБИ на вън,което беше чист късмет(иначе пази боже ако беше изтекло в мен щях да си остана на леглото)и едва към 3м започнах да се движа и да ставам от леглото.Сега операцията ме боли много често особенно когато ще се застудява.Има моменти в които се плаша,като ме заболи,дори ми се образува страхотно бяло течение,като ме пресвие.Лятото е по добре по рядко я усещам,но зимата става ужас         javascript:void(0);   Мисля,че това става,като вид ревматизам,горе долу се чувствам като термометър.

# 3
  • Мнения: 2 068
и мен ме боли даже болката наподобява парене Thinking /1.4м/  и аз бях с усложнения след секциото
предолагам знаеш че най-добре е да те прегледа лекар


# 4
  • Мнения: 585
щом толкова време не си имала оплаквания и сега изведнъж те боли иди на лекар

# 5
  • Мнения: 317
Да ви кажа чесно вече ме е страх да ходя,а и предполагам че ще ми кажат че нищо ми няма

# 6
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 057
Да не си бременна?

# 7
Аз имам секцио от преди 4 години и понякога, за по 4-5 дни имам същите оплаквания, точно като при цикъл.Ходила съм на лекар-нищо не откриха и така си остана. Но след като отидеш на гинеколог и евентуално изключи проблем, се консултирай и с гастроентролог. Понякога там може да се чувства и болка от черва(например колит).

# 8
  • Мнения: 317
Със сигурност не сам бременна,а за кулит незнам.Аз чуствам болка точно където ми е  операцията,никъде другаде.Дори сега като умекна времето тези дни не ме е боляла.(ако  въпросите се отнасят до мен)

Последна редакция: пн, 05 яну 2009, 17:47 от mamagali_vanko

# 9
  • Мнения: 2 374
Гинекологът ти не се ли върна вече?

# 10
  • Мнения: 1 629
И аз съм със секцио. При промяна на времето изпитвам много силна болка точно на белега. А според мен твоя проблем е смесица - промяна на времето + идването на цикъл = ти си знаеш ...
винаги ще те опъва, боли ... бе операция си е това няма какво Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 1 168
Аз съм имала два пъти силни болки след секциото,веднъж три месеца след него и веднъж това лято.При промяна на времето изобщо не ме боли,започва ако съм вдигала тежко и съм се пренатоварила.Дали и при теб не е така?

# 12
  • Мнения: 2 374
Мен пък никога не ме е боляло,под никакъв повод,според мен трябва да си отидеш на лекар.

# 13
  • Мнения: 317
И аз съм със секцио. При промяна на времето изпитвам много силна болка точно на белега. А според мен твоя проблем е смесица - промяна на времето + идването на цикъл = ти си знаеш ...
винаги ще те опъва, боли ... бе операция си е това няма какво Rolling Eyes
   много си права,рязано ли е веднъж неможе да си е като преди

Общи условия

Активация на акаунт