Баница като готовите

  • 9 587
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 755
Някой може ли да ми даде такава рецепта? Кърмя и съм на диета без яйца и мляко, но може да я направя с овче сирене, пък и в точно тази баница май не се слагат.

# 1
  • Мнения: 27 524
Няма проблем, аз правя и с овче, и с козе... Иначе можеш и с праз или спанак и пак с някое от двете сирена, става идеално  Peace

# 2
  • Мнения: 2 755
Така де, ама как да я направя за да стане като готовите, витите дето ги продават? С мас ли се мажат? Заливка прави ли се?

# 3
  • Мнения: 6 438
Така де, ама как да я направя за да стане като готовите, витите дето ги продават? С мас ли се мажат? Заливка прави ли се?
А краве масло можеш ли да ядеш?
Ако искаш да е като тези,които ги продават,може да пробваш домашно точена.
Правиш си едно обикновено меко тесто с вода,сол,брашно.
Разделяш го на 40-50 малки топчици.Оставяш ги да се отпуснат и ги разточваш над тавата.Преди да ги разточиш,ги топиш в краве масло.Помежду тях слагаш сирене и разтопено краве масло.
На тази баница отгоре слагам и яйце,но мисля,че и без него ще стане. Peace

# 4
  • Мнения: 2 755
Благодаря  bouquetяла съм я на гости, но не знаех как се прави. Не мога и маргарин и краве масло да ям, със свинска мас или олио дали ще стане? А с готови листи опитвала ли си да я правиш?

# 5
  • Мнения: 27 524
С олио става също идеално. С готовите кори не става съвсем като купешките, но по принцип пак ще стане добре  Peace А готовите банички са без масло и яйце със сигурност  Grinning

# 6
  • Мнения: 6 438
Оригиналната рецепта си е със свинска мас  Peace Купешките банички също са със свинска мас.

# 7
  • Мнения: 27 524
Купешките банички също са със свинска мас.

Гледала съм на две-три места как ги правят, не са слагали мас, а олио. Но оригиналното може и с мас да е, не знам. Имах и познат баничар, винаги с олио ги е правил.  Thinking

# 8
  • Мнения: 6 438
Купешките банички също са със свинска мас.

Гледала съм на две-три места как ги правят, не са слагали мас, а олио. Но оригиналното може и с мас да е, не знам. Имах и познат баничар, винаги с олио ги е правил.  Thinking
За купешките не съм виждала как ги правят,но винаги,когато съм си купувала са ми миришели на свинска мас.
Иначе домашно точените кори е по-добре да се правят със свинска мас,защото по-добре се разточват. Peace

# 9
  • Мнения: 27 524
Купешките банички също са със свинска мас.

Гледала съм на две-три места как ги правят, не са слагали мас, а олио. Но оригиналното може и с мас да е, не знам. Имах и познат баничар, винаги с олио ги е правил.  Thinking
За купешките не съм виждала как ги правят,но винаги,когато съм си купувала са ми миришели на свинска мас.
Иначе домашно точените кори е по-добре да се правят със свинска мас,защото по-добре се разточват. Peace


Обърках се малко  Blush Пишеш, че оригиналната рецепта е със свинска мас. После пишеш, че не виждала как всъщност ги правят, но ти миришело на мас  Thinking
И не, няма нужда за доброто разточване корите да са с мас  Peace Маста е за масленки, за някои видове питки и соленки, но като цяло за баниците - аз поне не знам такова нещо  Thinking

# 10
  • Мнения: 1 906
...
А готовите банички са без масло и яйце със сигурност  Grinning
Аз си купувам едни, които със сигурност са с масло и са безумно вкусни  Laughing

# 11
  • Мнения: 27 524
Аз си купувам едни, които със сигурност са с масло и са безумно вкусни  Laughing

Зависи. Има баничарници, които предлагат различни видове. На нашата улица има една, предлагат обикновените с олио и извара, с олио и сирене, с масло и сирене, с масло и извара, с праз и сирене... всякакви. Но по принцип обикновените, евтини, купешки и най-вече разпространение по курортите и будките са с извара и олио  Grinning

# 12
  • Мнения: 11 747
Купешките баници от баничарниците са със свинска мас, задължително! Правят се с мас и с олио, просто се слага на различни места. Маста се слага във фолинките - 2 питки, които се слепват с мас (може и масло, но от опит знам, че пак слагат мас, но казват че е масло, освен ако някой не си държи много на реномето, но такива почти няма), след което тия фолинки се мятат (въртят), за да се получи тънкия лист. Въртят се с олио и се пръскат с олио, когато се сгъват.
Принципа им е да се правят с 2 вида мазнина - твърда и течна. Може да е мас, може масло, може маргарин, отделно олиото.

# 13
  • Мнения: 6 438
Купешките банички също са със свинска мас.

Гледала съм на две-три места как ги правят, не са слагали мас, а олио. Но оригиналното може и с мас да е, не знам. Имах и познат баничар, винаги с олио ги е правил.  Thinking
За купешките не съм виждала как ги правят,но винаги,когато съм си купувала са ми миришели на свинска мас.
Иначе домашно точените кори е по-добре да се правят със свинска мас,защото по-добре се разточват. Peace


Обърках се малко  Blush Пишеш, че оригиналната рецепта е със свинска мас. После пишеш, че не виждала как всъщност ги правят, но ти миришело на мас  Thinking
И не, няма нужда за доброто разточване корите да са с мас  Peace Маста е за масленки, за някои видове питки и соленки, но като цяло за баниците - аз поне не знам такова нещо  Thinking
Имах предвид оригиналната рецепта за домашно точена баница от баба  Laughing За доброто разточване също го знам от баба и повярвай ми,има разлика,когато са със свинска мас и нещо друго.
И да,не съм ги виждала как ги правят,но ужасно ми миришат на мас и затова си правя тези изводи. Peace

# 14
  • Мнения: 27 524
А, на баба баниците   chef спор няма  Hug

Пина, мерси за пояснението  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт