Как да махна фитилите на персийче?

  • 1 318
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 417
Хора, помагайте! Бях си дала временно за отглеждане персийската котка и ми я върнаха цялата на фитили. Не са я ресали, ама грам. Не знам сега как да й ги махна. Дали да не я водя на кучешки фризьор да й ги махне с машинка, защото ме е страх с ножицата да не я порежя. Ама са ужасно много.   Tired

# 1
  • Мнения: 2 550
недей с ножица, че да не ходите после да я шият...аз така контузих един дзвер преди време, добре, че само горния слой кожа отиде...обаче беше брутално голямо петно липсваща кожа  Embarassed

хващаш фитилите и почваш да ги разчепкваш, един по един...и пробваш да решиш от време на време
но май-добре е да и се направи прическа с машинка  Grinning

# 2
  • Мнения: 6 417
Ами не дава да я реша много-много. Как да ги разчепкам като те са фитил до фитил. Направо съм в потрес. Все си мисля, че ако се мине тук-там с машинка, няма да е голяма загуба, защото и без това има ужасно много козина... newsm78

# 3
  • Мнения: 2 550
естествено, че няма да е загуба
пак ще порастне, води я на фризьор, че тези фитили не се отразяват добре на кожата

# 4
  • Varna
  • Мнения: 2 594
Шушон наистина трябва да се опиташ по някакъв начин да го вчешеш котето.
Ние същто имаме Персиец със страшно разкошна козина но е голямо мъчение за пъддържане. И нашия е голям дивак. Гледам сутрин като е по на кеф малко да успея да го вчеша. Подстригваме го лятото, че е много горещо и е лесно със поддръжката. Но днеска сутринта пак го напипах, че се е степал. Когато е по малко степан   се мъча да го разресвам, където не става подстригвам. Така, че със тези Персиици голям таралеж във гащите сме си сложили . Още повече, че явно не обичат да ги вчесваме а нашия и не обича да го гушкаме Sad 
Късмет ти пожелавам във битката със котето. Нашия обаче винаги е победител Laughing   

# 5
  • Мнения: 6 417
Ами след празниците ще я заведа да я офъкат с машинка. Тя има толкова много козина, че и офъкана едва ли ще си личи. Пък и да й  личи, няма да я женя я?!  Flutter DELTA_DELTA, а как го постригвате вашият кот лятото? С машинка ли?

Общи условия

Активация на акаунт