Нова блуза мирише ужасно

  • 1 976
  • 17
  •   1
Отговори
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Сдобих се с нова блуза. 50% памук, 50% акрил. Мирише ужасно. Изпрах я - същата работа Sad Миризмата е нещо като мокра вълна, само че блузата си е суха. Може би е от боята й  newsm78 Моля за помощ Praynig - как да я измириша?

# 1
  • Мнения: 1 006
Сега ако беше жива баба ми, лека й пръст на жената, щеше да каже - оцет. Аз понеже не съм пробвала, не смея да го дам тоя съвет, но ако нищо друго не помогне- накисни я в оцет за около денонощие, а след това пак я изпери с прах и омекотител... Peace

# 2
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Мина ми през ум....но се уплаших, че после и от оцета не мога да я измириша. Ще опитам, ако няма други предложения. Благодаря  bouquet

# 3
  • Хасково
  • Мнения: 992
Оцета ще се измирише, но миризмата от блузата НЕ!
Аз си патих миналата зима с подобна блуза - беше зелен цвят! Прах с какво ли не, слагах омекотители, оцет, но не - миризмата си остава!
Явно боите са такива - господ знае с какви забранени бои ги боядисват!

# 4
  • Мнения: 3 376
Аз не бих я носила.
Самата миризма подсказва защо.

Дано не е скъпа,по-добре я прежали,не прави експерименти със здравето си.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 212
И аз не бих носила блуза, която още като нова мирише ужасно newsm78 Хич няма и да търся начини да я измирисвам. Иначе миризмата на оцет ще изчезне, не се притеснявай.

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Аз пък си купих блуза от МЕТРО, която след изпиране започна да мирише. Прах с различни прахове, гелове, слагах какви ли не омекотители, но не става. Миризмата остана. Sad

# 7
  • Мнения: 3 641
Имала съм такава, отиде до контейнера някой да си я хареса. Просто не се махаше миризмата Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 3 920
Сдобих се с нова блуза. 50% памук, 50% акрил. Мирише ужасно. Изпрах я - същата работа Sad Миризмата е нещо като мокра вълна, само че блузата си е суха. Може би е от боята й  newsm78 Моля за помощ Praynig - как да я измириша?
Китайска ли е? Обикновено повечето миришат гадно!

# 9
  • Мнения: 215
Изхвърли я!

# 10
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Китайска ли е? Обикновено повечето миришат гадно!

От Зара е. Не знам къде са я вапцали Thinking Изпрах я втори път с киснене в омекотител - поне докато съхнеше не беше омирисала стаята като предния път Mr. Green Иначе пак си има миризма Confused

# 11
  • Мнения: 12
Прежали я Peace и не си трови живота с гнусни миризми. Предполагам, че е китайска, само техните боклуци могат да вонят така ooooh!

# 12
  • Мнения: 1 629
а химическо? ама по-добре я изхвърли верно Crossing Arms щом и омекотител не помага, аз това щях да ти предложа първоначално, ама видях, че не е свършило работа.

# 13
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
След второто пране и киснене с омекотител блузата вече изсъхна. Миризмата този път е много по-слаба. Имам надежда, че след третото пране и омекотител има шанс почти да не се усеща. Благодаря на всички за отговорите  bouquet

# 14
Аз пък точно ден след като четох  постинга ти и си купих ръкавици с подобна екстра.Прибирам се ама като ги свалих адска миризма .
Накиснах ги с омекотител -няма да ви казвам каква черна вода падна -може да оцвети цяла река.
Още съхнат ,но тенденцията е да ги насоча към контейнера.

Общи условия

Активация на акаунт