Бременност и Серетид?

  • 2 080
  • 4
  •   1
Отговори
  • велико търново
  • Мнения: 139
Здравейте момичета. В началото на бременността съм но преди 2 години ми откриха астма и оттогава взимам Серетид, като в момента съм го намалила на 1 доза през ден. Четох в нета, че не е толкова опасно да се продължи лечението и през бременността, но имаше и статии, в които се казва,че кортикостероидите са особено вредни през първите 3 месеца. Моя лекар твърди, че няма да ми навреди и по-добре с лекарството отколкото без него. Но все пак искам да ви попитам има ли сред вас някой който да е изкарал бременността с препарати и всичко си е наред. Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 2 343
Имаше едно питае на мамите с Лупус, мисля, че и те питаха за действието на кортикостероидите. Ако искаш потърси темата. Аз не мога да помогна с друго.

# 2
  • Мнения: 2 422
До колкото знам много майки примат кортикостероиди-Преднизолон по време на бременност.
Но за Серетид не знам какво да кажа , най добре слушай доктора си.
Успех Praynig Hug

# 3
  • велико търново
  • Мнения: 139
Благодаря ви момичета. Аз го спрях. От три месеца вече не го взимам и май нямам нужда от него. Стискайте палци всичко да е наред:)) Така е най-добре за бебчо, доки ми го забрани и аз го послушах.

# 4
  • Мнения: 3
Аз бях на Серетид и моята алерголожка ме посъветва да го сменя с Беклофорте за периода на бременността Wink

Общи условия

Активация на акаунт