спонтанен аборт-наследственост

  • 1 285
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 329
Здравейте, знаете ли дали има наследсвеност-моята майка преди да забременее с мен е направила спонтанен аборт. Възможно ли е това да се повтори и с мен?

# 1
  • Мнения: 2 261
Стига де.
Мисли полужително.
Майка ти ,ако вчера я  е боляло глава,дали и теб няма  да те заболи?
Усмихни се Laughing и спокойно. Hug

# 2
  • Мнения: 349
Не е наследствено  Hug, успокои се

# 3
  • Мнения: 2 423
Каква е била причината за аборта на майка ти ?

# 4
  • Мнения: 9 973
не е разбира се
майками няма,а аз имам

# 5
  • Мнения: 4 700
olive19, zа съжаление спонтанните аборти са доста често среЩани.

# 6
  • Мнения: 767
Здравейте и от мен при нас майка ми е с един спонтанен аборт в 6 месец родила е брат ми и мене недоносени ,а аз съм със 4 спонтанни аборта.Не мога да кажа дали е наследствено ,но и аз съм се замисляла по същия въпрос Hug

# 7
  • Мнения: 4 700
benito_79, правила ли си генетични иzследвания? Има някои мутации, които могат да доведат до спонтанен аборт или преждевременно раждане.
Иначе майка ми има 5 аборта по желание, не е имала проблеми по време на бременността си с мен, а аz имам 1 спонтанен аборт и проблеми със zабременяването. Не мисля, че при един спонтанен аборт може да се съди zа фамилна обремененост.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 003
И аз съм замисляла понякога, защото в нашето семейство само майката на баща ми е с 3 загубени бебета. Моята майка и другата ми баба са нямали никакви проблеми.
Сега обаче след като имам 3 аборта - 2 от които точно в една и съща г.с., основната причина се оказва двурогата ми матка. И съм се питала дали тази аномалия е наследствена.

# 9
  • Мнения: 329
Моята майка ми обясни, че много е повръщала, обезводнила се е и това е предизвикало натравяне на организма й и аборта. А аз си мислех, че причината е била друга.

# 10
  • Мнения: 9 973
olive19  Hug не мисли лоши работи.По-горе писах,че майка ми не е помятала,а аз пометнах близнаци.Имам син и чакам още едно бебе.Няма връзка  Wink

Общи условия

Активация на акаунт