vredni li sa po4istvashtite preparati pri bremennost?

  • 7 091
  • 15
  •   1
Отговори
Цитат
здравейте,бременна сам в 2месец Grinning(най-накрая!!!!!) и се притеснявам защото работя като домашна чистачка в чужбина.има ли някои информация дали вредя на бебето с тази работа заради препаратите и изпаренията от тях?знам че това не е подходяща работа за бременни и смятам да се откажа но докато си търся нещо друго мога ли да продължа да работя без да се притеснявам за бебето?моиля всеки който има инфо да ми пише?благодаря ви Grinning!
zdraveite,bremenna sam v 2mesec Grinning(nai-nakraia!!!!!) i se pritesniavam za6toto rabotia kato domashna 4ista4ka v 4ujbina.ima li niakoi informacia dali vredia na bebeto s tazi rabota zaradi preparatite i izpareniata ot tiah?znam 4e tova ne e podhodiashta rabota za bremenni i smiatam da se otkaja no dokato si tarsia ne6to drugo moga li da prodalja da rabotia bez da se pritesniavam za bebeto?moilia vseki koito ima info da mi pi6e?blagodaria vi Grinning!

Последна редакция: сб, 27 дек 2008, 19:04 от AnMary

# 1
  • Мнения: 1 629
Ми като цяло знам, че не е хубаво да ги дишаш. Използвай маски и ръкавици за да намалиш максимално вдишването на такива неща. Но да ти кажа, аз като бях бременна и имах един препарат, който доста силно миришеше и се бях пристрастила. Душех го почти по цял ден и сега даже съм си запазила в едно бурканче за друга бременност Mr. Green  Но бъди внимателна с многото вдишване Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 3 752
То колко по-вредни неща има...така,че едни препарати едва ли ще ти навредят особено.Всяка бременна си чисти в къщи,нали?Дори когато сме бременни чистим повече,защото имаме повече свободно време.

# 3
  • Мнения: 860
Първо ЧЕСТИТО!  bouquet Лека бременност ти желая и леко раждане и нека Новата Година ти донесе едно здраво красив добро детенце Simple Smile

Относно препаратите аз лично ги избягвах не ми беше приятна миризмата и ми ставаше лошо от тях. Мисля че е редно да ограничиш ползването им до минимум и както вече то посъветваха преди мен ползвай маска и ръкавици.

Ето какво намерих за препаратите и бременноста:


Прекалено честата употреба на почистващи препарати и ароматизатори по време на бременността и след раждането може да навреди на здравето на бебето.
Това се твърди в ново проучване, публикувано в Европейския журнал за пневмология.


За да стигнат до тези изводи, учените, разбира се, са провели проучвания, в които са участвали над седем хиляди деца и техните майки.


Майките е трябвало да попълнят въпросник за честотата на употребата на 15 различни препарата в дома си – дезинфектанти, белина, препарати за почистване на килими и мокети, ароматизатори, препарати за почистване на петна и т.н.


На децата пък са направени изследвания за кожни алергии и е проверено състоянието на белите им дробове.


Резултатите показват, че децата, чиито майки са употребявали много често химически продукти за почистване докато са били бременни, са по-силно предразположени към проблеми с белите дробове, в сравнение с останалите деца.


Все още не е уточнено кои точно съставки от почистващите препарати създават проблеми,но специалистите дават няколко съвета за това как да предпазите себе си и семейството си от евентуални проблеми.


Винаги следвайте инструкциите за употреба, изписани на самия препарат и използвайте ръкавици.


Почиствайте детската стая докато малкото същество си играе с татко в съседната стая или помолете таткото да изчисти, докато вие се разхождате навън.


Ароматизирайте стаите си с живи цветя, а не с изкуствени заместители.


Заменете, където е възможно, химическите препарати с изпитани бабешки рецепти за почистване. Знаете, че понякога те са по-ефективни.


Винаги дръжте прозореца отворен докато използвате препарати и не вдишвайте вредните изпарения.


„Всички тези изследвания нямат за цел да ви подтикнат да спрете да се грижите за чистота на дома си. Просто искаме да сте по-внимателни“, завършват лекарите.


Весели празници! Simple Smile


# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ами аз общо взето продължих да си ползвам почти всички препарати , които съм използвала и преди бременността  Thinking.Почти накрая си взех ръкавици и маска  Embarassed, но постояно забравях да ги сложа  Outta Joint!Попитах и доки.Той каза , че от ръкавици няма нужда а от маската да я ползвам при силни миризми на ацетон например , за да не приспя беба  Peace

# 5
  • Мнения: 4 433
Ако не ти става лошо,няма проблеми...говори и с лекар за успокоение.

# 6
  • Мнения: 2 047
  Сигурно са вредни - на мен и сега ми става лошо от доместоса. Зависи колко често ги ползваш и с какви съставки са.

# 7
  • София
  • Мнения: 23 095
Още в началото, когато разбрах, че съм бременна, отписах всички препарати /освен този за миене на съдове/! Каквото трябваше да се почитства, беше работа на мъжа ми  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 045
пове4ето препарати който се използват в ежедневието са безвредни.
Препаратите който имат токси4ност са обозна4ени по принцип.НО дефакто вси4ко което има амоняк или хлорна основа е опасно,в комбинация двете  отделят смъртоносни изпарения дори и за възрастните.
За да ти е по-спокойно ако няма как да се избягват ползвай ръкавици за да нямат достъп препаратите до кожата и внимавай с вдишването им,за да няма достъп до лигавиците.
Друго незнам какво да те посъветвам.Късмет и лека бременост!

# 9
  • Мнения: 4 784
Задължително използвай маска и ръкавици. И внимавай с различните видове препарати. На мен от Доместос и сега ми става лошо, без да съм бременна.

Последна редакция: сб, 27 дек 2008, 22:12 от veni9

# 10
  • Мнения: 165
Избягвай силните препарати-замени ги с по-слаби но не толкова отровни продукти.Малко повече търкане, една маска на лицето и ако не се чувстваш добре спираш.

# 11
  • Мнения: 264
Ако питаш мен, са вредни, особено в началото. То пак зависи и от препаратите де, но избягвай особено белината, кислола- те имат много силна миризма. Лека бременнаст!!! Hug

# 12
  • Мнения: 9 436
Всичко в тези препарати е химикал.Вземи си предпазни средства Peace

# 13
  • Мнения: 528
Слагай поне маска  Rolling Eyes Не знам, но аз би ги избягвала  Peace

Честита бременност  Hug

# 14
  • Мнения: 7 723
То и лака за нокти е вреден, и боята за коса  Whistling
...побързай с намирането на нова работа Hug

Общи условия

Активация на акаунт