За МОЛовете в България

  • 16 776
  • 316
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Чета друга тема и гледам, че се завихри дискусия около МОЛовете, макар, че темата е друга. Явно има какво да се каже. Та, какво мислите за моловете в България:
Дали са само временна мода и не започна ли да отминава тя?
Колко е "престижно" да ходиш в кафето, ресторанта в МОЛа?
По-често се ползват за пазаруване или за разходка?
Какво е предимството да пазаруваш в мол, освен, че не те вали дъжд и сняг, както е когато обикаляш по магазините /дори и да си с кола/?
Как трябва да се облечен когато ходиш в МОЛа? - това последното ми стана интересно от дискусията в другата тема.
Та с две думи, такива неща. Интереса ми е продиктуван и от това, че вече има молове в много градове и май са доста интересно явление, на някой места предизвикват такъв интерес, все едно е кацнал космически кораб в града.
Ще ми е интересно мнението ви...

Последна редакция: сб, 27 дек 2008, 18:27 от Stanislava_

# 1
  • Мнения: 2 401
Моите впечатления: моловете у нас са като първите  закусвални Макдоналдс, беше много престижно да си водиш децата там и да си мъкнеш балоните на тръгване.  Народа (женската част) се издокарва като за ревю и отива да си разходи гъза и дрешките, да види конкуренцията и конкуренцията нея да види.  За пазар според мен не става, въпреки, че го знам тия дни се излъгах и в резултат  сега пуснах тема в КМ.   Confused 

# 2
  • Мнения: X
До вчера мислех, че МОЛ-ът е просто нещо като нов РУМ или ЦУМ, абе просто един голям магазин. Но откакто вчера посетих старазагорския мол просто вече и аз не знам какво да си мисля! Нямам думи да опиша мол-овата истерия, овладяла добрата стара Заара и хал хабер си нямам на какво се дължи!
Първо всичките ми братовчеди и братовчедки още с пристигането ми в града много държаха да ме заведат в мола. След срещата ми с всеки роднина /а те са доста/ един от първите въпроси беше: Видя ли мола? С голям интерес наблюдавах 17-годишната ми племенница, която един час се обличаше трескаво, защото ще ходи в мола с приятелки, а целият град бил там! Наблюдавах и караницата с майка й, защото момичето държеше да прекара 25 декември не със семейството си, а в мола!
Е, най-накрая ме заведоха в мол-а. Почти да се оттърва, рейсът ми тръгваше след два часа, обаче братовчедите бяха глухи за протести! Ще ходим да ядем в KFC в мола и точка! Тогава видях, че буквално цяла Стара Загора е там. Паркингът беше претъпкан от коли, нямаше грам свободно местенце, а вътре - тълпи, тълпи от народ, едни се маят като мухи без глави, други се блъскат на опашките на Макдоналдс и Кентъки, а бутиците изглеждаха подозрително празни. Затова пък познати се срещаха на всяка крачка, започваха се едни безконечни разговори ...
Абе обяснявам си го, че навън е зима и на хората просто им е студено да се разхождат по стъргалото. Затова са пренесли стъргалото на топло, в мола...Един вид традициите на античния форум, пренесени в ново време.  Simple Smile

А и нещо, което няма връзка с темата, но държа да спомена. Впечетлена съм от коледната украса на Стара Загора! Фантастична е!   bouquet  Няма ли кой да командирова бат Бойко там, да види какво правят хората!

Последна редакция: сб, 27 дек 2008, 18:47 от Анонимен

# 3
  • Мнения: 2 550
хич не са ми интересни моловете
за съжаление в Сф е доста трудно да отидеш на пазар с кола
само заради удобния паркинг и удобното местоположение и на двата мола ги посещавам
след работа е абсурд да изляза по магазини, събота и неделя е лудница и отново съм не мерси
за това остава в обедната почивка да отфръкна с колата и за 30-60 минути да напазарувам  Joy
ходя в 4-5 магазина де
ресторанти, кина и т.н. екстри там подминавам с 200км
има по-приятни места от мола

иначе си права, пълно е с нагласени тетки, с тигрови якенца, лапнали телефоните и крещят с пълна сила "в мола съм"  Joy
голям смях  Grinning

# 4
  • Мнения: 233
за облеклото- щото в другата тема ме изядоха. Значи 1во- споменах мол не защото е е някаква единица марка за стил, а защото там се събират много хора и виждаш нивото на култура в облеклото.  2ро хора по анцузи съм виждала и в театъра. 3то когато се прибрах от Германия първото което ми направи впечатление е, че ние ходим като цигани. 4то АМАН ОТ ТЕЯ МАРАТОНКИ!!!!!!!!!!!!! 5то Мол-ът не е Дворец, ама не е стадион. Става въпрос за ежедневно облекло. Какво ще му стане на пича ако вместо 1000 лв за телефон даде толкова за обувки и панталон и зареже гимназиялната мода. В случая ще има предимство, защото се се откроява сред тълпата.  

# 5
  • Мнения: 211
Аз лично Мола не го харесвам ( или по специално този в Търново) - много магазини, все скъпи не са за средно статистическото семейство! От горе на всичко имаме и 2 магазина Leonardo и Тendenz, които предлагат фалшиви обувки на високи цени ( обувките са китайски и още на 2рия ден цъфват Sick). Една част от марковите магазини като Benetton не успяха да се задържат именно поради тези цени и високия наем и просто ги няма вече, имахме и една пицария Victoria, която не предлагаше качествени пици и шоколадови торти, пасти и т.н. - винаги когато съм си купувала са нямали вкус, но хората поради това че е новост много ходят да се мотат. Детските забавления - когато има такива са с толкова висока музика,че ти е неприятно да стоиш, а детския кът е доста скъп - 4лв на час, което пак е по възможностите на малка част от хората и то какво има- един батут и един кът за рисуване, така че общото ми мнение за Мола е отрицателно! За дрехите - не робувам на модата, то и без това в Мола се предлагат стоки само за мноооого слаби жени тип манекенки, така че от там трудно бих могла и дреха да си купя.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 623
Повдига ми се от МОЛ-овете  Sick
Парад на суетата, простотията и селянията в целият им блясък  Naughty
Ползвам МОЛ-а по предназначение. Имам 2-3 любими магазина, Пикадили
и киното. Ходя ежедневно облечена както ходя на работа.
Никога и пред никой не съм подчертавала, че съм била в МОЛ-а - това
не е повод нито за хвалба, нито за престиж  ooooh!
Искрено се забавлявам с хора, които като кажат "Бях в МОЛ-а" и все едно
са били на Марс  ooooh!
Жозефина да се включи  Party

# 7
  • София
  • Мнения: 3 816
Аз ползвам МОЛ- а по предназначение- удобно ми е да си напазарувам от хранителния магазин, да си платя сметките, да заведа детето на кино и да си купя нещо друго, ако имам нужда.  Peace Гледам да го посещавам сутрин рано по възможност или най- късно до обяд, защото после настава голямото стълпотворение, което не мога да изтърпя и пет минути. Crazy

# 8
  • Мнения: 9 814
В МОЛ съм влизала не повече от 10 пъти. При нас в Младост нали има два Mr. Green
Не ги харесвам тези магазинища, модерните сгради, в които се помещават, скъпите магазини в тях, с надути цени, безцеремонните и невъзпитани продавачки...

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Добре де, аз се извинявам, че така директно, ама...как може тема да се пуска за мол ooooh! Това все пак е само магазин, хора, магазин! Приятен, топъл, с паркинг, но...магазин ooooh! Очаквам след това да обсъдим кварталната аптека и люлинските хипермаркети Mr. Green

# 10
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Какво ще му стане на пича ако вместо 1000 лв за телефон даде толкова за обувки и панталон и зареже гимназиялната мода.

Айде стига де  ooooh!
Ами ние с обувките от 50 лв и панталон за 30 не трябва да ходим в МОЛ-а, така ли?
Там с касова бележка за дрехите, които си облякъл ли допускат.

# 11
  • Мнения: 9 814
.....
 Това все пак е само магазин, хора, магазин! Приятен, топъл, с паркинг, но...магазин ooooh! ....

Да обаче в повечето случаи магазин побългарен отвсякъде.

Какво ще му стане на пича ако вместо 1000 лв за телефон даде толкова за обувки и панталон и зареже гимназиялната мода.

Ами нищо няма да му стане, само дето лизинга на обувки не е много разпространен у нас.

# 12
  • Мнения: 7 837
Еха, опашки пред Макдоналдс и КФС... Laughing

# 13
  • Мнения: 22 414
Аз много бих искала тема за пазарите - там определено е по-интересно, отколкото в МОЛ. ))))

Посещавам ги единствено заради кафенетата, които са удобни за деца с колички (защото отказва да стои в детските кътове без майка си).
Обикалям и магазините от време на време, макар че няма нещо, което да ми хване окото. Или това, което е свястно е на цена, която не бих платила.
Иначе се събира куцо и сакато там, зяпа, коментира...

# 14
  • Мнения: 2 550
Еха, опашки пред Макдоналдс и КФС... Laughing

не се смей, тук е много хай да ядеш месо със съмнителен произход  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт