Храна за парти

  • 9 305
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Здравейте, ще имаме гости за Нова Година, около 20 човека и просто не знам какво да приготвя за толкова народ.
Мисля - сандвичи, чипс, някакви салати, кюфтенца и до там си се опира въобръжението.
Може ли някой да ми даде идеи?

Предварително ви благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 12 545
Доста народ. Но най-бързо ще се справиш, ако още от предния ден направиш домашна руска салата в по-голямо количество. Отделно можеш парти кюфтенца - т.е по-малки от обикновените и после на клечка. Домати шмеркезе - т.е пълнени със сирене или извара, хапки - различни видове с различни колбаси или сирена. Полуготовите пилешки хапки също са вариант - просто ги пържиш непосредствено преди да дойдат гостите.
Можеш да направиш палачинкова солена торта - правиш палачинки и плънката е шунка, кисели краставички, майонеза и каквото друго ти дойде на акъла. В хладилника и после нарязваш като торта.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 814
Не ти завиждам, обикновено на такава сбирка е хубаво всички да си разпределите подготовката за хапването. Всеки да направи по нещо и да донесе.  Hug Иначе ето малко идеи за парти хапки. Може да сложиш плата със различни видове сирена, колбаси и филенца.  Peace

# 3
  • Мнения: 1 777
Ето няколко идеи и от мен. Simple Smile

 

 

                   

Освен това можеш да направиш няколко салатки и едно плато с плодове. Grinning

# 4
  • Мнения: 1 906
Аз миналата година за горе-долу толкова хора направих малки сандвичи с луканки, салами и т.н. и такива със сьомга (любимите ми). Бях направила салатки, сиренца и други мезенца. Разбира се имаше и баница с късмети за всички (купих я  Mr. Green ) и тиквеник. Задължително и плодове  Laughing .
Мина сравнително добре. Все пак сандвичите доста засищат.

Общи условия

Активация на акаунт