прясно зеле

  • 1 175
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
Здравейте мама! Мога ли да дам прясно зеле на беба и как да го сготвя?

# 1
  • Мнения: 4 433
Аз като по малък само сосчето съм давала,готвиш както  за вас.
Но за него с по малко сол.

# 2
  • Мнения: 1 512
Преди 2 дни и правих прясно зеле с картоф,морков и ориз, като от зелето сложих съвсем мъничко като за първи път.

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Преди 2 дни и правих прясно зеле с картоф,морков и ориз, като от зелето сложих съвсем мъничко като за първи път.
И аз го готвя така за Габриела.

# 4
  • Мнения: 9 973
за зелето не е ли рано още?
дадох на 1.2г. от кухнята

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз дадох зеле след годинката.

# 6
  • Мнения: 1 449

Зеле
- 10-12 м. (сготвено)
- в много схеми на захранване не се прави съществена разлика между видовете зеле (обикновено, карфиол, броколи и др.; без брюкселско зеле)
- сходно като съдържание на фибри и смилаемост с другите видове зеле (но има малко повече неразтворими фибри)
- сходен витаминен и минерален състав с другите видове зеле (витамин С и някои минерали, но не толкова разнообразен състав)
- слаб алерген
- нитратен зеленчук (нитратите се концентрират във външните листа и сърцевината)
- зелето не е по-тежка храна от лещата например
- кулинарна обработка за деца: за да не бъде газообразуващо, водата, в която зелето е вряло първите 15 мин., се отстранява, зелето се измива и се вари отново до готовност; трябва да е добре омекнало, но не преварено - това го прави трудносмилаемо
- количество: до 2 с.л. на ядене, до 2 пъти седмично (за възраст 10 м.)

# 7
# 8
  • Австрия
  • Мнения: 143
може ли да ми кажете тоЧно как се готви  зеле с картоф морков и ориз.благодаря предварително

# 9
  • Мнения: 1 512
Оф,ама че сгафих с това зеле.Мога да си успокоя гузната съвест с това,че сложих много малко количество.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дадох зеле след годинката

# 11
  • София
  • Мнения: 12 548
Дадох на Калоян зеле за първи път от детската кухня. Значи е бил на 10,5 месеца. Никакъв проблем не е имало. А и много го обича.

# 12
  • На морето!
  • Мнения: 5 726
Зеле за първи път Симеон яде зеле от ДМК, някъде към годинка трябва да е бил.

Общи условия

Активация на акаунт