Оризова каша на HIPP - как да я приготвя с кърма?

  • 12 802
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 946
Реших след нова година да захраня с оризова каша. Стори ми се твърде сложно да я приготвя в домашни условия и купих тази на HIPP. Цитирам какво пише на опаковката:
"Начин на приготвяне: 20г (3-4 с.л.) суха каша се прибавя към 200мл млечна смес (100мл пълномаслено мляко+100мл преварена вода или 200мл преходно мляко)....
Важни указания: За здравете на вашето дете строго спазвайте инструкциите за дозиране. Неправилното дозиране може да навреди на вашето дете."


Според мен преходно мляко, ще рече адаптирано и сега не знам като искам да я приготвя с кърма каква е дозировката за 20г каша 200мл кърма или 100мл кърма и 100мл преварена вода?
Другото е, че ще захранвам с една лъжичка и не ми трябва чак такова количество. Ако разделя на 10 се получа на 2г сухо вещество да сложа 20мл течност. Но как да ги измеря тия 2г? Иначе да правя големи дози каша, която после ще хвърля - не е ли това разсипия на кърма?  Thinking

Моля ви, кажете ми вие как сте постъпвали.

# 1
  • Мнения: 3 718
Саксофонке, не е чак толкова сложно колкото звучи  Wink Първо, не ти е нужно толкова голямо количество, затова си пресметни колко вода ще ти трябва за примерно една лъжичка сухо вещество(в случая за една с.л. излиза, че ти трябва 50мл. вода, това пак е доста голямо количество за първа проба, но става и чаена лъжичка на 25мл. вода например). По нататък сама ще си уцелиш нужното количество за едно даване.  От тук нататък вариантите са два, може да я направиш само с вода, не е проблем стига Яна да я удобри. Важно е само да спазиш температурата на водата, ако има изискване за такава (при Хип май нямаше... newsm78 ) Ако кашата не изисква гореща вода за приготвяне, можеш директно да я разтвориш в кърма, но както може би знаеш, трябва бързо да я дадеш, че за минути ще се втечни. Всичко към което добавиш кърма след известно време става течно, това е заради ензим в кърмата.
Можеш и да приготвиш кашата с по малко от описаното в инструкциите вода, а после да прибавиш малко кърма. А и консистенцията ти ще я усетиш най добре, има каши, които при точно спазени инструкции пак приличат на боза.
Аз лично не виждам смисъл да правиш кашите с АМ, Яна си получава млекцето директно от извора, а ти предполагам не искаш да заместваш кърмене още. Но ако решиш в един момент да купиш млечна каша, имай в предвид, че повечето такива на пазара са със сухо мляко, а не адаптирано. Тоест подходящо е за по късен етап.
Успех в захранването, пожелавам ти лакомо бебе  Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 1 946
   Шаманке,  Hug страшно изчерпателен отговор.
... и пак остана едно нещо, дето ме гложди и не ми е ясно...
Може и да греша, но си мисля следното... да речем, че направя кашата по-гъста т.е. в една лъжичка ще има повече сухо вещество и обратно ако я направя с повече кърма т.е. по-рядка... сухото вещество в една лъжичка ще е по-малко... и тогава или ще захраня с детето с по-малко количество от нужното или с повече... Пък пише, че дозировката била от особено значение.  newsm78


Само за сведение, смятам да захраня на сит стомах.. или иначе казано половин един час след кърмене...

# 3
  • Мнения: 3 718
Според мен не е от такова значение, нещата са  доста приблизителни. Реално няма как особено да сбъркаш, ще видиш.

# 4
  • Мнения: 94
Аз давам от 15-20 дена оризова каша на нестле. Слагам 2 лъжици (чаени) каша и сипвам по малко кърма и бъркам докато достигне желаната консистенция. (Правя по толкова, защото повече не иска - става около 30мл - значи горе долу 10гр каша и 20мл кърма).Отначало започнах с 1 лъжица и по рядка и постепенно започнах да сгъстявам. Имай в предвид, че след като я приготвиш като постои 5-10мин се втечнява повече. Предполагам че и на ХИП ще стане по същия начин. Според мен влияние ще ти окаже дозировката ако си заменила цяло хранене, а ти като захранваш то детето ще си пие колкото кърма иска след това.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 21 581
Аз я правех с вода и забърквах необходимата според мен консистенция.... сиреч по- редичко тогава.... ползвах съвсем малко сухо вещество, на око.... не съм разхищавала.  Grinning
И предлагах разбира се 30-40 мин. след кърмене, което и до сега практикувам. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 342
Запис, да следя темата!  Peace

# 7
  • Мнения: 86
аз не размесвам кашата с кърма, защото преди да дам кашата кърмя. използвам само вода. дозата си я определих сама - 5 бебешки лъжи4ки на 65 мл вода. тя рядко яде цялото количество, но аз да съм готова.  Grinning

# 8
  • Мнения: 2 531
   Шаманке,  Hug страшно изчерпателен отговор.
... и пак остана едно нещо, дето ме гложди и не ми е ясно...
Може и да греша, но си мисля следното... да речем, че направя кашата по-гъста т.е. в една лъжичка ще има повече сухо вещество и обратно ако я направя с повече кърма т.е. по-рядка... сухото вещество в една лъжичка ще е по-малко... и тогава или ще захраня с детето с по-малко количество от нужното или с повече... Пък пише, че дозировката била от особено значение.  newsm78


Само за сведение, смятам да захраня на сит стомах.. или иначе казано половин един час след кърмене...
Колкото и гъста да я направиш след 15 мин. ще се втечни! Кърмата втечнява всичко!
А иначе аз никога каши не съм правила по грамове, а според желаната от мен гъстота / т.е. както бебето я предпочита/ !

Общи условия

Активация на акаунт