Спешен въпрос за хранене при диария!

  • 31 273
  • 29
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Здравейте и Весела Коледа!
Детето ми от днес е с разтройство и вече се чудя какво да му давам да яде.Досега му давам само попара (без масло),брашняна каша със сухари.Друго не е ял милия. Confused Чудя се за вечеря дали да не му сготвя ориз с моркови.Въпроса ми е за морковите.Запичат ли?За ориза ясно,но за тях не съм сигурна.Също много бих се радвала и на други предложения.Какво да му давам да яде?
Благодаря ви! Peace

# 1
  • Мнения: 9 973
ориз и картофи

# 2
  • Мнения: 4 290
Морковите запичат, да. Можеш да даваш и макарони, кус кус, овкусени с малко сиренце, но малко. Картофено пюре без масло, също.
Плодове никакви, дразнят стомаха.

# 3
  • Мнения: 1 404
Морковите запичат,има даже лечебен сок от моркови на Хип за кърмачета,имаше и някаква супа от моркови Моро,точно при диарии се препоръчва,но в оздравителната фаза.Детето още ли повръща?Според моя хомеопат в такива случай най-добре е пълен глад и досега винаги така съм процедирала с Ния-един два дни нищо не яде,после идват ориза и морковите.
Бързо оздравяване желая Hug

# 4
  • Мнения: 698
Морковите запичат, доколкото знам. Не давай плодове никакви.
Да се оправяте бързо!  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 5 718
Ако пие още АМ му давай от лечебните - има за диарии.
Плодове защо да не може - на мен д-р ми е казвал, че банан и печена ябълка действат добре.
Компот от дренки също запича. Ориза и морковите са ок  Peace
Успех!

# 6
  • Мнения: 4 290
Elwing, плодовете имат запичащо действие на здрав стомах. При диария дразнят допълнително.  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 30 965
Можеш да купиш и от лечебната храна на Милупа или Хумана. Те са от моркови.Дават се като мляко или каша. Давай и прахчета Ентерол, но след консултация с лекар. Можеш да дадеш и нишесте обикновенно разтворено в малко водичка. Лечебния сок на Хип е чудесен. Наистина обаче колкото по-малко яде детето толкова по-добре. А сетих се и за пюре от картофи само със сол, без мляко или масло, с водичката в която са врели картофите. Мазнина при разтройство не се дава никаква.Мляко също.Плодове и зеленчуци никакви. Сокове също. Повече вода. Дано бързо мине.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 464
Ако пие АМ само лечебно, иначе обикновено - не. Никакви сокове, може солети и обикновени бисквити. Важно е течности да поема, апетит е нормално да няма няколко дни.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Благодаря ви. Hug

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
 Благодаря на всички.Много сте бързи,ей.    Simple Smile  Отивам да му готвя.Ще направя ориз с картоф и морков.Благодаря още веднъж,бях в чуденка!     Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 932
Аз съм чела , че при диария, независимо дали е при възрастен или малко дете ( най-вече), не се дава нищо, два-три дена , освен сухари и солети. Без плодове, без разни лечебни сокове, дори и без ориз( който е запичащ и то много) 
Детето се подлага на тази "диета" със сухи неща и се следи да не се обезводни, трябва да пие течности  , без сокове( че разхлабват) , вода май най-добре  Laughing.
Ако бебето се кърми , то тогава , кърмата е най-доброто , ако е захранено + сухарите.

Смея да твърдя, че това със сухарите и солетите ,  за два- три дена, докато мине, е изпитан метод при няколко възрастни.

П.П. Дъщеря ми е имала разтройство , два пъти до сега, за по два дена и двата пъти съм залагала на , кърмене и сухари.

# 12
  • Мнения: 9 973
Аз съм чела , че при диария, независимо дали е при възрастен или малко дете ( най-вече), не се дава нищо, два-три дена , освен сухари и солети.
Смея да твърдя, че това със сухарите и солетите ,  за два- три дена, докато мине, е изпитан метод при няколко възрастни.
при малките го препоръчват при инфекция,при салмонела...

# 13
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
има си лечебни храни при разстройство и не е задължително детето все още да е на АМ!
най-добра е Милупа, в болницата даваха и Хумана.

# 14
  • Мнения: 367
Лично съм изпитала отварата от бял ориз. Сварява се ориз и се взима "водичката". Пие се на глътки като чай, но не се подслажда. Спира разстройството и възстановява от обезводняването.

Общи условия

Активация на акаунт