Какво правите със старите, нехаресваните, ненужните ...

  • 5 523
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 629
Въпросът ми е какво правите с всички неща по къщата, които не ви допадат вече? Примерно аз сега изрових 3-4 парфюма, които просто няма какво да ги правя, не ми харесва как миришат, но не искам да ги хвърлям. Не пускам темата в КМ, защото главната ми идея е според вас мога ли да ги ползвам за нещо? Аз мислех да си направя ароматни свещи, но се оказа, че може да станат отровни  Mr. Green та ако може да ми дадете някакви идеи?  Thinking

# 1
  • Мнения: 4 433
И аз имама парфюми,които не ми харесват вече..
Ще следя темата Wink

# 2
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
Всичко което неизползвам и смятам ,че никога няма да ми потрябва просто изхвърлям.Мразя да ми се премятат ненужни вещи-дразнят ме.Случва се и да подарявам някои неща на близки-нещо което биха ползвали.

# 3
  • Лондон
  • Мнения: 403
Вещите които не ми допадат изнасям.Запазените и годните за употреба до контейнера ,прилично опаковани.Другите В контейнера.Сега като се замислих у дома нямам непотребни вещи.

# 4
  • Мнения: 3 641
Подарявам ,оставя мд оконтейнера.Много хора биха се зарадвали, особено на нови неща, които не ползвам Peace

# 5
  • Мнения: 242
Всичко събирам в чували и в кофата!!!

# 6
  • Мнения: 581
 Хвърлям с голям кеф всичко, което не ми е нужно и не харесвам вече.Много мразя да трупам вещи.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 910
Оставям в торбичка до контейнера за боклук. Ако го харесат да го вземат. Лятото след ремонт изхвърлихме доста стари кухненски шкафове и легла - оставих ги в общия коридор на етажа.
Блока е 18 ет., има много квартиранти  и някой неща просто изчезнаха - явно са ги прибрали комшии. Щом им трябват, нека. А  ако човек тръгне пеша от 18 етаж надолу може да обзаведе прилично 3 стаен апарт.

# 8
  • Мнения: 1 629
Леле как хвърляте Mr. Green Еми някои неща и аз мога да изхвърля, но примерно един парфюм ми подари баба ми, който мирише на сапун (баби, знаете как е) и сега като знам, че жената е давала пари, които няма и не ми дава сърце да го хвърля Confused

# 9
  • Мнения: 315
ами пръскай си старите парфюми в банята

# 10
  • Мнения: 4 433
Леле как хвърляте Mr. Green Еми някои неща и аз мога да изхвърля, но примерно един парфюм ми подари баба ми, който мирише на сапун (баби, знаете как е) и сега като знам, че жената е давала пари, които няма и не ми дава сърце да го хвърля Confused
ха мило и последният е от баба ми,отвратителен... Confused
аз пръскам някой път стаите..

# 11
  • Мнения: 677
Аз също хвърлям наред стари и ненужни вещи.
Пренареждам гардероба всяка година.
Доста дрехи съм давала по социални домове,но и много съм изхвърляла.

Не мога да разбера хората,които събират какви ли не боклуци с годините,просто защото имат тези навици.
Най-скандалното нещо в тоя смисъл беше,когато заедно с мъжа ми изхвърлихме сумати неща от апартамента на родителите му,които бяха на почивка по това време,защото не можахме да убедим майка му сама да го направи. Mr. Green
Разбира се  заменихме  всички изхвърлени вещи с абсолютно същите,само че нови предмети.
Не ни се сърдиха много-много,ама знам ли... Joy

Последна редакция: нд, 28 дек 2008, 20:35 от Dolce&Da

# 12
  • Мнения: 1 629
Dolce&Da безсрамници Mr. Green как не са ви напсували не знам Mr. Green старите хора много си държат на вещите.

Леле как хвърляте Mr. Green Еми някои неща и аз мога да изхвърля, но примерно един парфюм ми подари баба ми, който мирише на сапун (баби, знаете как е) и сега като знам, че жената е давала пари, които няма и не ми дава сърце да го хвърля Confused
ха мило и последният е от баба ми,отвратителен... Confused
аз пръскам някой път стаите..

оу зарежи и на мъжо му подари един тип "напет ергенин"  ooooh! тя милата е искала да ни зарадва,ама с такива миризми Confused

# 13
  • Мнения: 8 999
Малотрайни неща като парфюмите или подарявам, или хвърлям, без капчица носталгия в сърцето.
Неразвалящи се неща, особено ако са ценни, свалям в мазето. Това са главно някои т.нар. от мен "красоти" или по-точно "прахосъбирачки" - не вършат никаква реална работа, но се налага непрекъснато да ги чистиш. Повечето са скъпи, а имат и емоционална стойност, затова ми е жал да хвърля или да ги подаря на някого.
Неценни предмети или уреди безапелационно заминават към контейнера.
Но има вещи, за които в момента безкрайно съжалявам, че съм прахосала! Например зарязах едни стари мебели /може би дори с антикварна стойност/, когато след продажбата на крайградската къща трябваше да я опразним за броени дни. В същото време бяхме продали и апарамента и се наложи да местим две жилища за общо 10 дни. Дойде ни нанагорно, уморихме се страшно, защото само аз и мъжът ми хамалствахме. А и тогава мечтата ми беше да се нанеса в нов, модерно обзаведен апартамент, с гладки и водоустойчиви мебели /от ПДЧ и МДФ/, а не старите дърворезби, от които почистването на прах ми костваше по няколко часа. Е да, ама бързо се наситих на модерния минимализъм и сега отново съм си на старата вълна - естествено дърво със състарен дизайн /ако не си е естествено старо де!/ и се пукам от яд, че изоставих няколко много красиви шкафове и гардероби. Сега ги купувам на десеторни цени.
Затова вече мебели не хвърлям!

# 14
  • Мнения: 1 629
baibibi възхищавам ти се! Изобщо на всички, които хвърляте  Mr. Green И аз в последно време доста се подобрих в това отношение, но ето, че има неща дето не ми дава сърце.

Общи условия

Активация на акаунт