Здравейте, имам проблем с къменето на дъщеря ми. Може и да е лесен въпроса за майки с опит, но на мен ми е първо дете и не съм наясно. Дъщеря ми е на 3 месеца. През първия месец тя имаше голямо желание да суче, но аз нямах достатъчно кърма (имах силна анемия след раждането Hg63) и я дохранвах. В средата на втория месец за първи пър започна да ми реве на гърдите. Направи го няколко пъти на храненията в 21ч и после продължи да си суче нормално. Тогава ми се стимулира лактацията и разредих дохранването много. Имаше период на относително нормално хранене и после започна пак - първо по веднъж на ден, после по два пъти и от два-три дни почти на всяко хранене. Изчаквам я да огладнее добре, преобувам я преди кърмене и я слагам на гърда. И тя започва да се извива, да реве все едно я коля и да се дърпа ожесточено. Докато не я пусна не се успокоява. После и давам кърма от шише и тя си изяжда нужното и количество. Докато го правеше по веднъж на ден си мислех че е уморена за да суче от гърда и иска шише да се наяде бързо и лесно. Обаче сега поведението и ме кара да си мисля че се отбива, но не съм сигурна, защото ми е първо дете. Въпросите ми са има ли майки на които им се е случвало същото, бебето наистина ли се отбива и има ли начин да я накарам пак да суче от гърда? Засега задържам положението с цедене, но скоро кърмата ми ще спре ако остана само на помпа. Благодаря ви предварително за отговорите