проблем с пъпче на бебе

  • 11 073
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте,
имаме следния проблем: дъщеричката ми Криси, която е на 40 дни е с проблемно пъпче от раждането.Издуто е и има едно топченце, което секретира.Ходих при личната, тя ни изпрати на хирург, а той ни каза че трябва да обработим пъпчето със сребърен нитрат, за да изгори това топченце, което е излишно и загрозява пъпчето.Молбата ми към вас е който знае нещо за тази процедура или е имал подобен проблем да пише - опасно ли е, болезнено ли е, колко процедури са необходими и всичко което знаете.
Притесняваме се за нея, толкова е  крехка още...

благодаря предварително!

# 1
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Не съм чувала за такъв метод. Щом се притеснявате консултирайте се с друг хирург.

# 2
  • Мнения: 9 814
Попитайте и друг хирург, не отричам че, това може да е начинът да се третира този проблем, но мен би ме притеснил фактът, че трябва да го правят родителите, а не лекар.

# 3
  • Мнения: 344
Според мен бе трябвало специалист да направи процедурата.Консултирайте се с друг .

# 4
  • Мнения: 6 274
Разбира се, че специалист трябва да го направи....
Ами ако, не дай си Боже родителите (които нищо не разбират, нормално е, все пак) прекалят с количеството ???
Божееее, ужас...  ooooh!
Направо си се консултирайте с друг лекар...
  Peace

# 5
  • Мнения: 1 512
Според мене хирурга е този който трябва да извърши тази процедура или поне да ви покаже как се прави.

# 6
  • Мнения: 651
Задължително и с др.д-р.Не съм чувала за такъв проблем.Пиши какво е станало и как е протекло всичко.Това е доста странно.Някаква причина,диагноза....няма ли инфо в нета?    Shocked

# 7
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
това е сериозно - пъпчето на бебето не трябва да се пипа от неспециалист... откъде сте? в Пирогов има кърмаческо отделение по детска хирургия - обадете се на тях или на други детски хирурзи. мисля че и в Пловдив има... ДЕТСКИ. това са специфични неща и според мен обикновен общопрофилен хирург не е по-добрия вариант.
и да си призная за първи път чувам за такъв метод. е, не че аз съм референт...
.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 603
yaki , за пръв път чувам за подобен метод, а доста четох за пъпчетата /оперираха Зори от пъпна херния, когато беше на 4 м./. Според мен е задължително да се консултираш с поне още един специалист. От къде си?

# 9
  • Мнения: 3 453
  Непременно вземи второ мнение Peace

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
консултирай се и с друг доктор

# 11
  • София
  • Мнения: 2 296
Попитайте и друг хирург, не отричам че, това може да е начинът да се третира този проблем, но мен би ме притеснил фактът, че трябва да го правят родителите, а не лекар.
Peace Все пак не е като да почистиш с памуче,натопено в спирт.

# 12
  • Мнения: 42
Благодаря на всички за отговорите.
Мисля че не съм се изразила правилно - разбира се че лекар хирург прави тази манипулация...
Вече бяхме на два сеанса,мажат пъпчето с това вещество, но слагат съвсем малко количество и то разяжда част от това грануломче.След няколко дни пак и така първо ще спрем растежа на гранулома и после постепенно трябва да го отстраним.Ще са необходими толкова процедури колкото покаже самото пъпче, при всеки е различно.Засега мисля че спира да расте, но не е започнало да намалява.
Самата процедура е бърза, за 2-3 минути и не е болезнена, поне така мисля защото Криси не плаче...

# 13
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
ми защо се хабим в притеснения и съвети, след като вече сте започнали третирането. може би трябваше да се зададе по-коректно въпроса... или аз разбрах погрешно...

# 14
  • Мнения: 42
ми защо се хабим в притеснения и съвети, след като вече сте започнали третирането. може би трябваше да се зададе по-коректно въпроса... или аз разбрах погрешно...

когато писах темата в здравословни проблеми първоначално, още не бяхме почнали с процедурите.По-късно прехвърлих темата в майки - бъдещи и настоящи.
сори за недуразумението
все пак ако някой си е изпатил подобно нещо да пише, аз все още не съм сигурна как ще свърши всичко

Общи условия

Активация на акаунт