НОЩНА ПАУЗА МЕЖДУ ХРАНЕНИЯТА?

  • 1 725
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Момичета, съветват ме да правя по-дълга нощна пауза, за да почива коремчето, защото бебка след ядене започва да пъшка, да се напъва и гърчи. Нормално ли е това или са колики? И как тогава ще направя поне 8 хранения? На 15 дни е.
Ще съм благодарна за отговорите, може и някой линк, ако вече е обсъждано.  bouquet

# 1
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Толкова малко бебе няма нужда от нощна пауза. Това с почиването на коремчето така и не го разбрах, две бебета откърмих. Пъшкането и гърченето са си точно колики, нямат нищо общо с нощното хранене. Кърми си спокойно, когато бебо си поиска.

# 2
  • Мнения: 249
Мойта щерка е на 7 месеца вече и се храни поне два пъти през нощта и не знае какво е това почивка. Много е малко бебето та да го ограничаваш. Аз я храних когато се събудише и сега продължавам така да правя. И според мен са колики Peace

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моята дъщеря сама не се будеше през ноща

# 4
  • Мнения: 2 467
Няма да му се преумори корема ако се храни през час два, спокойно си кърми.
Не е нужно бебето да седи гладно. Толкова малко бебе има нужда от теб и кърмата ти Hug.

За коликите - гледай като суче да не поема много въздух. Към напъването най-вероятно ще прибави съвсем скоро и рев. Не са толкова страшни и минават пусти колики  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 367
Не се притеснявай излишно. Ние първия месец бяхме с колики и през ноща и през деня. После преминаха. Сега се кърмим по два пъти на нощ, понякога, но по-рядко -  един път. Вслушвай се в своето бебче и повярвай, че ти наистина ще усетиш кое е най-добро за него.,

# 6
  • Мнения: 718
Един от типичните "компетентни" съвети на педиатрите. И моя младеж беше със страхотни колики, даже още има по малко, но никога не съм му ограничавала храненията през нощта ( а те са на 4 часа макс Crazy). А и едно бебе като се събуди и иска да суче как може да бъде прилъгано да заспи отново? Не ми се вярва с водичка или биба да стане.

# 7
  • Мнения: 173
Как да направя, че да не поема много въздух докато яде - тя постоянно се свива, опъва ми зърното и се върти насам-натам. Вашите така ли правят? ooooh! Чудя се даже яде ли достатъчно от толкова шаване..

# 8
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
С въздух, без въздух, коликите ще отминат.

# 9
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
change of heart, а какво те съветват да правиш когато бебенцето се събуди за да яде нощем? или имаш предвид, че то си спи, а ти го будиш за да направите 8 хранения??? на поискване ли се храните?
коликите ще преминат, всички деца минават през това и стомахчетата нямат нужда да "почиват"

# 10
  • Мнения: 488
И на мен ми бяха казали,че бебето трябва да прави минимум 7-8 хранения на денонощие и ако спи да я будя...Да,ама аз не можах да я събудя нито веднъж и се отказах...и правеше по 5-6 хранения,спеше като пън...и качи 1400 първия месец-от спане Wink Доктор ми каза,че те растат и докато спят.Затова бебе не се буди!
Все още е на кърма на поискване,през нощта имаме от 1 до 3 хранения...
Моя приятелка урига бебето и по време на кърменето,защото явно малкото поема много въздух....цокне млако,изправи го,бебе се уригне и айде пак на цицата....и нейното много се върти и швъчка.
Коликите ще отминат,споко!

# 11
  • Мнения: 535
Един от типичните "компетентни" съвети на педиатрите.
Peace
Това са си типични колики  Peace Давай си му на детето при всяко събуждане  Heart Eyes
На всяко събуждане през нощта съм кърмила дъщеря ми - понякога до 7-8 пъти  Whistling

# 12
  • Мнения: 173
mishka_moja, когато не се събуди сама, аз я будя. Но с това да я държа гладна нарочно не мога да се съглася и не го правя.
Понякога се случва след дълги напъвания, да заспи, а то вече време за кърмене. Тогава какво да правя?

# 13
  • Мнения: 173
А винаги ли сменяте памперс през нощта? Embarassed

# 14
  • Мнения: 535
Когато заспи я оставяй да си спи  Peace Ако имаш опасения, че не ти стига кърмата, тогава е добре да имате повече кърмения през нощта Peace Иначе не виждам смисъл да се буди спящо бебе  Confused
Аз лично не съм сменяла на всяко ядене, но както казах понякога сме стигали и до 7-8 пъти. Когато недоспиването взе връх над мен, просто детето започна да спи до мен и всичко си дойде на мястото  Wink

Общи условия

Активация на акаунт