за по-спокоен сън?

  • 2 412
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Майчета
спят ли бебетата ви?
Моята Криси не много...Понякога 24 часа не спи,само придрямва в скута ми 10-ина минути,стряска се и се буди, и така по цял ден.
Има колики, но мисля че не е само от тях.Не ми се струва нормално бебе на 1 месец да не спи.Иначе на ръце е доволна, а легнала плаче Sad Sad
Имате ли подобен проблем?Мога ли да и давам нещо за по-спокоен сън?

Моля споделете,ако сте се сблъсквали с такъв проблем

  bouquet

# 1
  • Мнения: 27 524
Мога ли да и давам нещо за по-спокоен сън?

Не.

# 2
  • София
  • Мнения: 43 903
Мога ли да и давам нещо за по-спокоен сън?

Не.

но можеш да гушкаш, да разнасяш в слинг или кенгуру, да пробваш дали ако спи в шезлонга, количката или люлката няма да е по-спокойна и по-дълго да спи....дапробваш различни капки за колики, черешови костилки за затопляне на коремчето и разни такива....
Ако е сито детето и е здраво, като нищо може именно коликите да са причината....

# 3
  • Мнения: 2 090
Сина ми също не спеше почти никак първите два месеца Tired,не помагаше абсолютно нищо-въпреки че денонощно беше гушкан,люшкан и т.н.,давах капки да не го свива коремчето,топли компреси правех,със сешоара правих ''терапия'',по цели нощи сме го разхождали и дундуркали... Rolling Eyes.С минаването на коликите започна да спи непробудно цялата нощ Peace.
Дано и при вас минат по-бързо Hug.

# 4
  • Мнения: 1 219
гушкай бебенцето щом така е по-спокойно. Моят съвет е да не даваш никакви медикаменти за спокоен сън. PeaceПожелавам ти само бързо да отмине ако е просто период.Аз такъв проблем съм нямала,но предполагам,че не е приятно да гледаш бебенцето как не може да се отпусне спокойно и да заспи. Sad

# 5
  • Мнения: 3 092
Аз още го имам този проблем и не съм успяла да се справя .
Предполагам че причините са коликите и ти пожелавам бързо да отминат и бебето ти да спи спокойно .
Забравих да те питам - споделяла ли си с педиатъра ти и ако да , какво ти каза той .

# 6
  • Мнения: 42
Забравих да те питам - споделяла ли си с педиатъра ти и ако да , какво ти каза той .

не, но предполагам че ще ми каже че е от коликите

# 7
  • Мнения: 51
Yaki, и при нас беше същия проблем. Оказа се наистина колики.
На бебка й помогна БиоГая, пробиотик. Не е химия, а помага. Капките за колики при нас не дадоха резултат.
Другото, което прави много дълъг и спокоен сънят на малката е спането по коремче. Ако вече си задържа главичката изправена, няма да има никакъв проблем. Просто пробвай различни варианти, докато откриеш верния.
Успех!

# 8
  • Мнения: 42
как ги оставяте да спят по корем?
не е ли малка още, страх ме е да не се задуши...

# 9
  • Мнения: 9 973
колики,после зъби....за сега си вземи слинг или кенгуру Peace

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
yaki, и мен си ме беше страх. Оставях го по корем само ако съм будна и го гледам, но това се е случвало само няколко пъти. И аз мисля, че от колики. Установих, че като му е по-топличко си спеше много спокойно. Или го гушках така, че да сме корем в корем, или му затоплях кърпа и я слагах на коремчето и после го завивах. Докато баща му не го научи да суче биберон залагалка. Знам, че не е много добре ама... какво да се прави. Но оттогава само като му я дам и за две минути е заспал.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моят син беше същия-спеше само като го държах на ръце

# 12
  • Мнения: 51
как ги оставяте да спят по корем?
не е ли малка още, страх ме е да не се задуши...

И аз мислех, че е малка, но на консултацията преди три седмици още педи каза щом се чувства добре така, да я оставяме. И че нямало опасност да се задуши. А доктора ни е много добър.
Аз първите няколко дни я наблюдавах почти постоянно докато спи, но явно само паниката ми е голяма и наистина няма проблем
 Ако се притесняваш има и възглавнички на Чико точно против задушаване за новородени и не са скъпи.

# 13
  • Мнения: 544
Големият ми син също на тази възраст спеше само по корем. При всички други случаи ревеше и не заспиваше.

# 14
  • Мнения: 6 274
Мога ли да и давам нещо за по-спокоен сън?

Не.
Блонди е права, но в този смисъл, че не бива никакви лекарствени препарати да му даваш на детето...
Иначе от тези чайчета (било на "ХИПП", било на "МИЛУПА") защо да не му даваш ?
  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт