Запек

  • 749
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 318
Здравейте, сина ми е на 2г и 3 месеца. От 10-тина дни ни е много трудно положението с акането. Не мога да разбера запек ли е или го боли дупенце от нещо. Възможно ли е след приема на Аугментин да се е запекъл?Последните 3 дни не е акал, само обикаля стаята и казва ,че го боли дупенцето.От 6 дни давам Дуфалак , но не виждам особен ефект, да не кажа никакъв. Опитах какво ли не-киви,прясно мляко с мед, сокове от круши и кайсии,сладко от рози, не иска да се изака и това е. Дайте моля ви някакъв съвет, какво друго мога да опитам?

# 1
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
ако , има раничка някъде по повърхността на дупето или леко навътре , може да изпитва болка и затова да не иска да  ходи до тоалетната.При един такъв случай моето джи-пи ми каза да направя на сина ми свещичка от мас свинска безсолна , като я замръзя в камерата и после като я извадя  да я оформя като свещичка . Тя от топлината на ръцете се поддава на обработкаи можеш да я моделираш  така че , да ти е  удобно да му я поставиш.
При нас имаше ефект .Друго средство което са ни изписвали беше импорал прахчета , изглеждат на вид като смектата .Също ни действаха много добре.

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 15:48 от Зечова

# 2
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Пробвай с една лъжичка зехтин сутрин на гладно. Но преди това намажи дупето с някакво кремче, защото наистина може да има някаква раничка и заради това да не иска да ходи.

# 3
  • Мнения: 318
Мажа дупенце постоянно, от 2 дни мажа с Линола фет крем, преди това с Бочко и пудра слагах, но си стои червено дупенце и имаше пъпчици. Аз затова си и мисля ,че когато получи напън започва да казва,че го боли и се стиска. А зехтина трябва ли да е топъл или няма значение, и мога ли да дам и сега и на сутринта?Дали ще има бърз ефект?

# 4
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Това за зачервеното дупе с пъпчици , може да говори за гъбична инфекция , която може да е следствие и от антибиотика .Но това е необходимо да се види от лекар. Малкото ми момче беше с такива гъби по дупето и страшно го болеше и плачеше .Кожна лекарка му изписа мехлем и мина. Успех ви желая.  bouquet

# 5
  • Мнения: 318
Благодаря ви момичета за отговорите, Зечова имаш ли спомен за мехлемчето, нещо ми се върти из главата ,че бяха изписали на племенника Клотримазол за такива пъпчици?

# 6
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Може леко да затоплиш зехтина. Мисля, че по-добре действа на гладно, затова ти предложих да го дадеш сутринта. Но ако искаш, пробвай и сега. Има и едно плодово пюре на "Хип" от специален сорт круши, което също много помага. В малко бурканче е, но не си спомням как точно се казваше.
А за дупето може да ползваш и "Пенатен", но все пак идете на лекар да се види дали не са гъбички.

# 7
  • Мнения: 318
Верона ,благодаря и на теб много. Това пюренце на Хип го пробвах още вчера, круши сорт"Уилямс"ако не се лъжа, няма ефект никакъв.

# 8
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Дактакорт е мехлема който ни бяха предписали.

# 9
  • Мнения: 94
И моят син е така след последния антибиотик- около 2 седмици. От АБ се запече и не беше ходил три дни. После явно се изходи твърдо и сега има раничка на дупето- вижда се лека цепнатинка и го боли като ходи. ходи през 2 дни горе-долу. Опитвам какво ли не, за да ходи всеки ден, защото така ще мине много трудно раничката. Давам повече течна храна-супи, по-течни манджички, прясно мляко. При него добре подействаха на два пъти зрели круши, но вчера и те не подействаха. Личната каза да му сложа някаква свещичка да предизвиква изхождане, но мен ме е страх, че ще го боли. Иначе каза за някакъв сироп Лактолоза, билков бил. Ще се опитам още известно време да се справим без медикаменти и после ще взема това сиропче. Иначе мажем с едно кремче на Бюбхен от вчера. Преди това- крем Здраве, пудра, вазелин с прополис, ама не помогна. Сега като че ли е малко по-бледо дупето от Бюбхена, ама ще видим.... Весели празници на всички!

Общи условия

Активация на акаунт