Проблем с пилето

  • 6 896
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте мили мами!Предварително искам да се извиня,ако се повтаря тази тема,но не успях да намеря нищо.Започнах да заголвам пилето на моето момченце и стигнах донякъде - почти се показа главичката.Но преди седмица се отлепи кожичката от едната страна и много го болеше.Сега се е получила една подутина на главичката и изглежда,като съсирена кръв под кожичката(ципата).Джипито го видя и каза,че са кръвонасядания.Каза,че сме за хирург.Много ме е страх,защото лекарите,на които звъняхме са чак на 5-ти на работа,но казаха,че не е опасно - щяло да изчезне,да правя компреси с риванол.Моля ви,ако някоя от вас е имала подобен проблем,да ми пише.Благодаря и хубава вечер!Весело посрещане на Нова година  Simple Smile !

# 1
  • Мнения: 865
Чудех се какво е това пиле,че и проблеми създава пък то какво било!

# 2
  • Мнения: 2 448
Ох и аз голямо чудене ударих, а то за какво пиле ставало дума.  Laughing

Не се тревожи от хирург, ние сме минали по този път, дано успееш докато свършат празниците да закрепиш положението с компреси да не се възпали, но и в крайна сметка, ако се наложи да отидете по спешност на хирург не е опасно. Цялата продедура е за секунди и после няколко дни бани с тетра и мазане с гентамицин, но бързо минава.
Колко е голямо детенцето?

# 3
  • София
  • Мнения: 978
Много неприятно. Милото детенце.
Джой 3, колко е голямо детето? И изобщо защо го подлагаш  на това newsm78.
В 21-ви век живеем и има информация по въпроса колкото щеш. А колкото до начина на изразяване, предпочитам да не го коментирам.

# 4
  • Мнения: 2 448
Какво значи има информация колкото щеш, Детето видно има проблем, Да го остави с инфекция ли?  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 978
Какво значи има информация колкото щеш, Детето видно има проблем, Да го остави с инфекция ли?  newsm78

Явно не съм се изразила правилно.

Здравейте мили мами!Предварително искам да се извиня,ако се повтаря тази тема,но не успях да намеря нищо.Започнах да заголвам пилето на моето момченце и стигнах донякъде - почти се показа главичката.


Имах предвид това изобщо да не го пипа. Колкото до информацията имам предвид дали да забелва или не. Както пише момичето тя го прави сама, т.е. не се е налагало забелване по медицински показания

# 6
  • Мнения: 4 290
Е, да ама вече го е пипала, нужно ли е да наливаме масло в огъня?
joy3, можеш да правиш промивки с тетра. Не е толкова страшно, не се ритеснявай.

П.П. Ама това пиле ме уби просто.  Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 2 437
Ей това пиле какви проблеми създава LaughingИзвинявай, но много ми стана смешно и на мен. Иначе прави промивки и можеш да мажеш с едно кремче за такива неща ако не бъркам се казваше Банеоцин.

# 8
  • Мнения: 143
Моя син има проблеми в момента ,но той е голям на 6 години е .И май към обрязване отива работата.Колкото и да не ми се иска ,май това е спасението при него.Всичко дойде от това ,че не сме забелили навреме и срастване се е получило.Много искам да разбера какво е това Тетра,защото на нас ни казаха да го киснем във вода с калиев перманганат и след това да мажем с Gentamicin.

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тетрата е билката Смрадлика - прави се отвара от листата й, става тъмнозелена. Действа противовъзпалително и свиващо. Подходяща е за подобни места, но се ползва само прясна отвара на не повече от два часа.
Не съм пипала "пилето" на моя син, въпреки някои настоявания на баби. На 5г. получи подуване и зачервяване и го заведох на уролог. Дръпнаха му кожичката за да я почистят, след това мазах с риванол маз и някакъв антибиотик, но не помня такъв.
Съветът ми е да не предприемаш самосиндикални мерки, особено за това толкова важно място. Днес все още би трябвало да работят лекарите, отиди и питай с какво да го мажеш или направо на хирург, ако толкова е зле положението. Но не отлагай за след празниците.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моят син не е имал такива проблеми,но аз забелих пишлето още на 2-я месец

# 11
  • София
  • Мнения: 5 079
Не забелваме насилствено, ако не се оголи главичката по естествен начин (с растежа), ще го заведем на хирург. Peace

# 12
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Авторке, не разбрах от къде си, но при положение, че се притесняваш, бих те посъветвала да отидете в най-близката болница. Най-малко за твое успокоение!

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моят син не е имал такива проблеми,но аз забелих пишлето още на 2-я месец
Без никакъв умисъл за заяждане и желание да се бъркам, само бих искала да попитам - кой ти каза да правиш това? Лекар ли?

# 14
  • Мнения: 2 388
Като видях заглавието помислих, че е погрешно пусната тема за готварския.
Консултирай се с лекар, а не с форума.

Общи условия

Активация на акаунт