Забравена рецепта за една картофена салата ?

  • 2 182
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 576
Моля ви помогнете, ако някой се сеща за тази салата, защото преди години я бях забъркала на едни приятели, много им е харесало и сега са ми я поръчали за НГ, а рецептата отдавна съм я затрила...  Embarassed

Това което си спомням, че включваше е: варени картофи намачкани на пюре, варени яйца нарязани на ситно, слагаха се и царевички, може би и сирене натрошено да е имало..... и по нататък не знам. Rolling Eyes
Прилича на каша, но беше много вкусно, направо и за гарнитура може да се ползва.

На някой звучи ли му познато??

Какво още мога да сложа, за да стане по-меко пюрето: майонеза, кисело мляко... Thinking

# 1
  • Мнения: 1 254
мога да ти дам една вариация, която правя аз. Дано да помогне. Количествата са приблизителни, защото винаги я правя "на око" Wink
-1 кг картофи настъргани на едро ренде разделят се на 2 за горния и долния пласт
между тях се слагат на пластове
-1 или 1 1/2 коф. майонеза Краси
-3-4 варени яйца настъргани на едро ренде
-сирене около 300 гр
-кис.краставички /по желание/
Става много ефирна и нежна салата  Peace
Моите гости, които са я опитали винаги питат за още  Crazy

# 2
  • софия
  • Мнения: 25 408
мога да ти дам една вариация, която правя аз. ....
И аз правя подобно нещо. Казваме й "солена торта". Слагам и шунка, варено цвекло, може и кашкавал, но мисля, че Надя прави нещо съвсем различно.

# 3
  • Мнения: 11 003
Вчера направих салатата по рецептата на MissCaprice, но вместо кисели краставички използвах майонеза с вкус на краставица, на Олинеза. Получи се много вкусно и нежно предястие Peace

# 4
  • Мнения: 4 433
Аз редовно я правя като Мис Каприз Wink

# 5
  • Мнения: 940
И аз, но понякога слагам и маслини или заменям сиренето с нещо друго, дори и с някаква пушена или маринована риба.

Общи условия

Активация на акаунт