цветна снимка, нужна ли е?

  • 1 017
  • 1
  •   1
Отговори
Имам миома, която ми откриха януари 2008г- 3 см. До ноември месец нейния растеж не се е променил. През това време пиех билки и от части вярвам, че не е нарастнала заради тях. В Майчин дом- Варна ми казаха, че трябва да си направя цветна снимка, за да установят куде точно се намира миома, ако е от вътрешната страна на матката трябвало да ме оперират, защото няма да мога да имам деца. Може ли да ми кажете дали при такъв размер миома това е вярно и ако сега си направя цветна снимка и понеже съм на 22 год. и все още нямам намерение да забременявам, нужно ли е да се прави такава манипулация или може на по късен етап? Нуждая ли се от операция при 3 см миома? Нямам никакви оплаквания от миомата. Благодаря

# 1
  • Мнения: 287
На Вашата възраст се среща изключително рядко появата на миомен възел;щом нямате оплаквания нейния размер се следи на 8месеца чрез ултразвукови прегледи.Как е разположена миомата се определя чрез гинекологичен преглед и установеното се допълва с ултразвуковия преглед.На този етап е напълно безмислено да правите цветна снимка а и изобщо тя не се налага в този случай.

Общи условия

Активация на акаунт