Емил табс-таблетки против гадене и повръщ

  • 18 969
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Искам да попитам някой взимал ли е тези таблетки и къде ги е намерил.
На мен доки ми ги изписа,заради гаденето, каза, че са за смучене и били приятни на вкус, ама като не мога никъде да ги открия.
Ако някоя мама ги е ползвала ,моля да ми пише, защото вече не издържам. Почти нищо не мога да хапна и се чувствам много отпаднала.
Търсих и тук и в Гугъл, но нищо не открих за тех.

# 1
  • Мнения: 860
Аз пиех Деган имаго във всяка аптека попитай пак лекаря си, но не мисля, че имат вреда за бебето аз ги пиех поне месец / сутрен обед вечер чат-пат следобед/и повече даже, а около мен имаше и много други пред кабинета на консултацията виждах много пиещи Деган.
Има ефект ако желаеш опитаи даже и тук някъде се пишеше за него. Тези за които питаш не съм ги чувала незнам нищо за тях.

Лека бременност и Весело посрещане на Новата година!

# 2
  • Мнения: 285
Не питах за Деган, за него знам и не ми го препоръчват и лекарката, и приятелки, но все пак мерси.
Дано се включат повече майки, да кажат.

# 3
  • Мнения: 2 172
Деганът никак не е безобиден,изписва се в краен случай при много интензивно повръщане.Аз питах док и той ми каза,че само за гадене или лошо не би ми изписал никога  Naughty

# 4
  • София
  • Мнения: 44 096
Това за първи път го чувам...това нещо лекарство ли е или е нещо билково или хомеопатично.....

Иначе и нашата не препоръчва деган(това за детето поне, когато яко повръща) казва, че ампули натриев цитрат е по-добре да се пият.....при бременност не знам....
но ми е интересно за това хапче....

# 5
  • Мнения: 8
Аз съм във втория месец.От две седмици имам страхотни проблеми с гаденето и повръщането.Почти нищо не мога да хапна.Сега съм на системи,но с ацетона все още съм добре.Изписаха ми преди това церукал и няколко дни бях добре.Ходих при няколко лекари на консултация,но мнението на всички е че най-важно е правилното хранене.Просто яж леки супи,никакви бобови и зарнени храни,пържено имазно.Както е сокове и нектари, особено от мъхести плодове.Пробвам го вече и наистина съм по-добре.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Аз ги използвах. Хранителна добавка са и съдържат основно витамин В 6, допълнително още едно-две неща. Намерихме ги чак в петата поред аптека, като в първите четири изобщо не ги бяха чували. Италиански са, ако не се лъжа, и се смуче по едно на ден. Аз се замотах докато ги намерих и като видях, че в 12 г.с. няма да ми мине гаденето изведнъж, затърсих и намерих. Общо взето като че ли имаше подобрение, но е възможно да се дължи просто на бавното намаляване на гаденето,което продължи до 14 г.с.
 Но ми се струва, че едва ли ще помогнат при тежкото гадене в първите седмици. Но не пречи да се пробва. Като имам предвид, че има витамин В 6, може би просто той трябва да се пие. Не знам защо докторите не го препоръчват. Може би смятат, че няма да облекчи сериозно гаденето newsm78

# 7
  • Мнения: 1 629
Не ги знам, но препоръчвам Деган Peace

# 8
  • Мнения: 9 973
за пръв път чувам

# 9
  • Мнения: 9 814
Ами често казано нито Деганът /който си е чист лекарствен продукт/, нито Емил са за предпочитане по време на бременността.
Аз си поръчах Емил от една аптека /след доста уговорки и молби от моя страна/.
Така си и останаха.
Да, обясни фармацевтът, това е хранителна добавка и на пръв поглед е безвредна, но точно защото е такава не се следи много-много какво точно съдържа тя.

П.П. Има достатъчно начини да премине сутрешното гадене.
Когато бременната обаче има такива неразположения през целия ден и след четвъртия месец е нормално да приема някакъв препарат.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Emil е хранителна добавка, съдържаща Витамин B6, калиев цитрат и натриев цитрат. Витамин B6 или пиридоксин е водноразтворимо съединение, което се съдържа в някои глюкозиди и есенциални мастни киселини, амино-киселини и метаболитни продукти на азот-съдържащи вещества.

Освен това, Витамин B6 играе важна роля при синтеза на невромедиатори, като серотонин, допамин, норепинефрин и гама-амино-маслена киселина (GABA, Gamma-Amino Butyric Acid) в мозъка.

В някои публикации на клинични изследвания се разглежда връзката между метаболитната активност на Витамин B6 с прилагането му като хранителна добавка при специфични физиологични условия, като повръщане при бременност.

Цитратите оказват симптоматично действие, регулирайки киселинния градиент при изпразване на стомаха.

Това е от позицията ми на фармацевт, а от позицията на пациент ти казвам , че при мен имаха твърде слаб ефект - преценката си остава твоя  Peace


Деган е сриозно лекарство , което не може да бъде препоръчано просто ей така от комшия или непознат , задължително изисква лекарска консултация (виждала съм случаи на тежки гърчове предизвикани от Деган ).

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
За първи път чувам

# 12
  • Мнения: 2
Аз лично съм ги ползвала при пътуване, че ми прилошава, и ми помагат. Май ги бях купила от аптеката срещу хотел Плиска. После ги търсих за сестра ми, която е бременна и не ги намерих но сигурно може и да си ги поръчаш

# 13
  • Мнения: 4 447
Нито съм ги чувала, нито пък пила.
През бременността не ми се е гадило,
но по друго време съм пила Деган.
Има го на таблетки и на ампули. Ампулите
действат по-бързо.

Хомеопатично средство, което можеш да
си купиш от билковата аптека "Вербена М",
пиша я, защото не съм го виждала другаде,
е Джинджифил с анасон. Има няколко
показателя при които може да се приема.
Единият е гадене при бременност.  Peace

Друго, което мога да ти предложа - вода с
прясно изцеден лимон  Peace

# 14
  • Мнения: 2 374
Не съм ги чувала,но и Дегана въобще не е безобидно.

Общи условия

Активация на акаунт