Какво количество храна освен кърмата за 6,5 м?

  • 396
  • 4
  •   1
Отговори
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
здравейте момичета, надявам се на вашата помощ. моето момче до 6,5 месеца беше на изключително кърмене. сега обаче започнахме със зеленчуците. ето какво прочетох, написано от Бу в една предишна тема за възраст: 6-8 месеца

С какво да храним
• Кърма или формула, ПЛЮС:
• Обогатени с желязо зърнени каши (оризова, ечемичена, овесена).
• Пюрирани или изцедени плодове (банани, круши, ябълково пюре, праскови).
• Пюрирани или изцедени зеленчуци (авокадо, добре сготвени моркови, плодова каша и сладки картофи).

Колко за деня
• 3 - 9 чаени лъжички зърнена каша, в 2 до 3 хранения.
• 1 чаена лъжичка плод, постепенно увеличаван до количеството от ¼ до ½ чаша в 2 до 3 хранения.
• 1 чаена лъжичка зеленчук, постепенно увеличаван до количеството от ¼ до ½ чаша в 2 до 3 хранения.


Ноооо имам въпрос:¼ до ½ чаша се разделя на две или три хранения или всяко от тези хранения е в количество ¼ до ½ чаша. и още още нещо: 3-9 лъжички каша за целия ден, разделени на два приема? то май така е по-логично, иначе стават много храненията...
струва ми се, че все още не искам да замествам хранене. той си върви чудесно, няма анемия, какво мислите момичета? ще Ви бъда благодарна за мнението и помощта.

# 1
  • Мнения: 2 467
Леле, това е като висша математика  Laughing
А ако не иска да приеме тези 1/4 или 1/2?

Започни си полека лека захранването. Води се по детето.
Не винаги ще му се яде еднакво количество. Ще има дни, в които нацяло ще отказва, а ще има други, в които не можеш го спря Simple Smile
Освен по детето, се води и по твоя инстинкт. Няма да те подведе Hug.
За заместването - сама си отговорила  Wink


# 2
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
 newsm78 ми не знам... ако не иска предполагам няма да ги яде  Laughing шашкам се да не би да е недохранен или нещо такова. от друга страна като беше само на кърма не съм се притеснявала, мислех, че ще си яде колкото иска. освен и сега да карам само на неговите желания...
благодаря ти Jes

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами продължаваш си по същия начин както досега - колкото иска детето, така не можеш да сбъркаш (повечето деца ядат наистина малко като количество, но с апетит и удоволствие). А като си суче пак когато поиска, няма как да остане недохранен - това му е удобното на незаместването на хранения, че винаги си спокойна, че детето е нахранено, колкото и малко да е изяло от другата храна Hug

# 4
  • Мнения: 559
Леле, това е като висша математика  Laughing
А ако не иска да приеме тези 1/4 или 1/2?

Започни си полека лека захранването. Води се по детето.
Не винаги ще му се яде еднакво количество. Ще има дни, в които нацяло ще отказва, а ще има други, в които не можеш го спря Simple Smile
Освен по детето, се води и по твоя инстинкт. Няма да те подведе Hug.
За заместването - сама си отговорила  Wink  

  И моето мнение е такова. Аз захраних малката на 6м и малко, но близо два месеца плюеше всичко. Не съм я насилвала, винаги съм се ръководела по нейното желание относно сукането и сега храненето. Кърмихме се успешно до 2г и 9м  Peace

Общи условия

Активация на акаунт