Вредна ли е светкавицата на фотоапарата?

  • 7 061
  • 75
  •   1
Отговори

Анкета

Вредна ли е светкавицата?

Опции:

  • София
  • Мнения: 1 946
Доста често снимам детето и ползвам светкавица. Много хора ми казват, че е вредно непрекъснато да святкам срещу детето. Вреди ли наистина светкавицата на фотоапарата на зрението?  newsm78

# 1
  • Мнения: 1 217
И аз съм чувала,че е вредно да се снима отблизо със светкавица.

# 2
  • Мнения: 9 814
Ами saxophone- че моята щерка щеше да е слепец до сега.
От раждането си до преди месец има направени над 2000 снимки.

Имаше и преди такава тема.

# 3
  • Мнения: 9 973
ние сме си снимали детето по отдалече

# 4
  • Мнения: 2 374
Божеее мойто до сега да е ослепяло горкото има адски много снимки. ooooh!

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Айде сега..... WhistlingНяма нужда чак от такива паранои....
Ми то всичко е вредно-излъчването на мониторите на компа и телевизора,въздуха вън е вреден,ако си играе с gsm-a отблизо....
Всичко е вредно....

# 6
  • Мнения: 264
Айде сега..... WhistlingНяма нужда чак от такива паранои....
Ми то всичко е вредно-излъчването на мониторите на компа и телевизора,въздуха вън е вреден,ако си играе с gsm-a отблизо....
Всичко е вредно....
Peace

# 7
  • Мнения: 182
Аз не съм запозната дали е вредно или не,но имаме ужасно много снимки и за сега не виждам някакъв проблем!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 946
Ако са няколко снимчици, определено е излишна параноя, но аз я снимам непрекъснато...

пък и е ръководството на един фотоапарат пише "Не използвайте светкавицата на фотоапарата много близо до хора и животни. Използването на светкавицата в близост до очите на хората или животните, които снимате, може да ги повреди. Не снимайте със използване на светкавицата деца, намиращи се на разстояние по-малко от един метър."
ето линк http://web.kkelectronics.com/instrukcii/SAMSUNG/DIGIMAX/DIGIMAX_101.doc
Но все пак в инструкциите за безопасност, често се прекалява... Например в тези за количката пишеше да не я сгъвам, докато детето е вътре  hahaha

Освен това си мисля, че проблемът със зрението (ако вреди) едва ли ще се появи веднага... та изказванията, че досега да е слепец, а детето е на не повече от три години, не ги подкрепям...

# 9
  • Мнения: 9 814
saxophone , моето е на четири и нещо /виж линийката ми/ и аз вманиачената я водя на всеки 6 месеца от навършването й на 2 г. на профилактични прегледи при офталмолог, зъболекар и УНГ.
Сега средата на декември очния потвърди- зрение перфектно.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Ако са няколко снимчици, определено е излишна параноя, но аз я снимам непрекъснато...

пък и е ръководството на един фотоапарат пише "Не използвайте светкавицата на фотоапарата много близо до хора и животни. Използването на светкавицата в близост до очите на хората или животните, които снимате, може да ги повреди. Не снимайте със използване на светкавицата деца, намиращи се на разстояние по-малко от един метър."
ето линк http://web.kkelectronics.com/instrukcii/SAMSUNG/DIGIMAX/DIGIMAX_101.doc
Но все пак в инструкциите за безопасност, често се прекалява... Например в тези за количката пишеше да не я сгъвам, докато детето е вътре  hahaha

Освен това си мисля, че проблемът със зрението (ако вреди) едва ли ще се появи веднага... та изказванията, че досега да е слепец, а детето е на не повече от три години, не ги подкрепям...
Аз не казвам,че изобщо не вреди,просто и да е вредна,не е кой знае какво.Едва ли я снимаш от 5-10см,та да се притесняваш.Всяко дете се снима постоянно.И наистина смятам,че се притесняваш излишно.На мен никога не ми е идвало на ъкъла да се тревожа за такива работи.Той баща ми като дойде в къщи,веднага почва - ''Изключете компютъра,че е вреден.Не пускайте телевизора,че има лошо излъчване ''  JoyПросто е прекалено!

# 11
  • Мнения: 4 290
saxophone , моето е на четири и нещо /виж линийката ми/ и аз вманиачената я водя на всеки 6 месеца от навършването й на 2 г. на профилактични прегледи при офталмолог, зъболекар и УНГ.
Сега средата на декември очния потвърди- зрение перфектно.
Точно така трябва да правим всички, нищо вманиачено не виждам да си водиш редовно детето на профилактични прегледи.
Иначе за светкавицата - два ли е чак толкова вредна. И аз снимам винаги със светкавица децата си, сега какво, без снимки ли да стоим?  Simple Smile

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Във форума пише една мама,чието дете е с много сериозни очни проблеми и тя къде ли не води детето/говоря в чужбина/ и има доста голям опит и информация та по въпроса не,не вреди.

# 13
  • Мнения: 3 453
   Не мисля че вреди....аз снимам по отдалече, но пък зуумвам Hug

# 14
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Не мисля, че вреди при нормално снимане, в смисъл, че не се навираш с
фотоапарат в лицето на детето.

Общи условия

Активация на акаунт