Кожен проблем при дете на 2 год. - какво лечение

  • 1 033
  • 12
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 319
От известно време синът ми има кожен проблем - сухи лишеи по цялото тяло, които много го сърбят. Най-големи и зачервени са на свивките на крачетата, на ръчичките и в основата на китките и дланите. Появявят му се и по личицето и ако не го мажа всеки ден по няколко пъти с кремче, бузките и брадичката му стават като шкурка.
Ходили сме на кожни лекари, какво ли не са ни изписвали: скъпи мазила различни марки, сменяхме на няколко пъти и шампоанчето за тяло. Казват, че имал атопична кожа, но аз се съмнявам дали не е алергичен към някаква храна. Лекарката твърди, че е много малък, за да се подлага на тестове, а и резултата нямало да бъде реален....
Единственото кремче, което му помага се казва Адвантан. След като го намажа с него, раничките и сърбежът изчезват, но само за няколко часа, след което проблемът пак се връща. Лошото е , че този крем изобщо не е безобиден и не бива да се ползва по-дълго време от 2 месеца. Съдържа кортикостероиди. А ние сме само на 2 годинки...
Съпругът ми е имал подобен проблем като дете и някакъв лечител от село му е направил мазило от билки и всичко му е минало за кратко време. Проблемът е, че дядото вече го няма на бял свят...
Моля ви, помагайте със съвети!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 12 548
Заведи детето при д-р Албена Ангелова. Преглежда в 29-та поликлиника в София.

# 2
  • София
  • Мнения: 442
Посъветвай се с алерголог, той ще предпише подходяща диета, освен кремовете за мазане. На 2г не е малък за тестове, тестове се правят и на бебета. Само че кръвни, а не от тези, които ти драскат по кожата. Вероятно причината е или храна или домакински почистващ препарат, прах за пране. Помисли добре кога са се появили тези обривчета и дали можеш да се сетиш за нещо, което би могло да ги е провокирало. И дръж детето далеч от вълнени дрешки, чорапи, елеци. Вълната много дразни чувствителните кожи. В момента много деца имат алергии, така че ще намериш много информация по въпроса в нета. Успех!   bouquet

# 3
  • Мнения: 5 790
Виктория беше с такъв проблем от 4-5 месечно бебе. До кръв се беше раздрала от чесане. Къде ли не ходихме, какво ли не я мазахме - нищо. Накрая един доктор от пишещите тук /благодаря му още веднъж/ ме посъветва да намеря Eucerin Aquaphore Baby - http://www.aquaphorhealing.com/?f=AquaPageonEucerinSite#/stories/  козметично кремче, което не се внасяше в България /може и да не се внася още, не ми е трябвало от 2-3 години/ и за не повече от седмица се оправи. Не са й излизали повече.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 319
ALEKS 1, ще потърся кремчето.
Много ти благодаря!

# 5
  • Мнения: 120
Най-важна е диетата. И двете ми деца имат лишеи, но при голяамта е много силно изразен, като тя разви и астма. Когато има обостряне спираме кравето мляко и млечните продукти, всичко, което съдържа какао и храни с жълто и оранжево (портокали, моркови) оцветяване, включително не приема и и лекарства, които имат прибавен оранжев оцветител.  Това е съветът на алерголога. Мажем с крем на др Тайс за атопична кожа.

# 6
  • Мнения: 829
и аз последвах съвета на този лекар, донесоха ми от САЩ крема Eucerin aquaphor baby и съм много доволна. Децата ми са с екзема, на сина ми от 1 мазане обривът видимо намаля, почти стана труден за различаване къде точно е (по седалището и краката беше). Щерката пък почти винаги е с зачервено дупе, от най-малкото ако се зачервява. След 2 мазания кожата се оправи, сега го ползваме като профилактика. Не съм вярвала, че ще е толкова полезен крема.

И понеже го няма в БГ, се презапасих  Embarassed - донесоха ми 2 буркана от по 396г всеки със срок на годност 12.2009. Колкото и да мажем, няма да можем да измажем дори и един буркан, затова продавам един от тях, неотварян, чисто нов. Обявата ми е в продавалника, за 20 лв. го продавам, за колкото съм го купила. Ако някой се интересува, може да ми пише на лични или в обявата.  Peace

# 7
  • Мнения: 22
Сина ми е на 7мес., някъде от 4 месец ( след като почнахме зеленчуковите пюрета) се започна с точно такива  петна зад сгъвките на коленцата, после и по гушката и бузките. Нашата кожна го определи като- кожен дерматит и ни изписа цялата серия на Мустела newsm78(между впрочем да я закупя точно от опеделена аптека) + капки за алергия Фенистил и каза че веднага след като стане на годинка може да се изследва и от алерголог. Някъде за 1-2 седмици всичко изчезна, но когато започнах да му давам и месни пюрета-взеха да се появяват на ново, но този път по ръчичките. Положението много се влуши след като вкарахме и жълтъка и сега почти няма място по тялото, където да няма. Въпросната кожна ми излезна с номера: ,, Явно така ще е докато не вземе да яде всичко,, Shocked. Сега ще се допитваме и до друг, благодаря  за информацията и аз също ще се потърся кремчето.

Последна редакция: сб, 28 фев 2009, 14:58 от marche_kz

# 8
  • Мнения: 5 790
marche_kz, съжалявам за това... Но жълтък на 6-месечно бебе не се дава. И не се захранва толкова рано и толкова бързо, особено след като още с първите пюрета бебето е имало реакция. Заради подобна реакция захранвах до година и половина, а жълтък и цяло яйце дадох на 2 и малко.

# 9
  • Мнения: 22
Абе чесно казано и за така си мисля, ама сме и с анемия и педиатърката ми настоява, въпреки алергията да го тъпча с жълтък и месо уж да му вдигаме химоглобина

# 10
  • Мнения: 5 790
Колко му е хемоглобина на детето? И какви изследвания са правени, за да се докаже анемията?

# 11
  • Мнения: 22
хемоглобин 80, немога да ти кажа точно какви. Изследването е за Наследствена таласимия, и се правят само в София, кръвта я пращахме с куриер.
Както и да е, дори поедно време си мислех, че от там е и кожния проблем, че са свързани, Ама май хемоглобина е моя заслуга,  а алергията-,,наследство,, от таткото. На съпруга ми и сега време на време му се появяват подобни  петна по кръката.

Последна редакция: сб, 28 фев 2009, 16:00 от marche_kz

# 12
  • София
  • Мнения: 1 524
Дано се оправите, но непременно посетете и дерматолог.

Общи условия

Активация на акаунт