Помооощ, колата ми не пали!

  • 31 174
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 878
 Хораааа, ако някой може, моля да помогнееее!  Praynig

Проблемът ми е следният: сутринта ,като тръгвах за работа, колата не иска да запали. Падна и двигателят след като няколко пъти въртях ключа за да запали. Има бензин в колата, но не много. Нищо не разбирам от коли, а наоколо няма никой, когото да помоля за помощ. Чак довечера към 7 един приятел може да ми донесе кабели за да пуснем малко ток на двигателя, но не знам дали няма и друг проблем. Вчера всичко си беше наред, нямаше странни шумове.  Не знам какво  да направя ooooh! Ако изчакам до вечерта и има още нещо по колата освен падналия двигател, трябва утре да викам пътна помощ, а утре е Нова Година. Представям си само колко бързо ще дойдат и как ще ме таксуват ooooh! ooooh!

Вие как бихте ме посъветвали Praynig

# 1
  • Мнения: 393
  И аз не разбирам много,ама и нашата не пали,та първо и гледаха некакви горивни свещи Shocked(за дизел става дума),после беше горивен филтър,заредиха акумулатора...,сега ще и чистят дюзите.
  Ако нещо от това ти върши работа-опитай:)

# 2
  • Мнения: 2 196
С риск да се изложа, щото дори не съм шофьор, ама да не е дал фира акумулатора?

Последна редакция: вт, 30 дек 2008, 11:44 от Бианkа

# 3
  • Мнения: 516
Да не е замръзнала?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 535
Хей я споки, нищо страшно не е станало  Simple Smile Просто навън е студено и ако не ти е добър акумулатора е нормално това да се случи, не я мъчи повече. Под паднал двигател имаш впредвид паднал акумулатор предполагам. Виж дали някой съсед (колега) няма кабели....да я запалите по навреме и да я покараш малко, че да зареди, ако не изчакай до довечера. Надявам се си с хубав антифриз....не че нещо, просто се сетих че това може да е една друга причина за непалеща кола, но едва ли е това...

# 5
  • Мнения: 7 110
Има вероятност да се е разредил акумулаторът на колата. Ще трябва някой да ти подаде ток от неговата кола. Или да си вземеш зарядно за акумулатор, за да си го разкачиш и да заредиш в домашни условия. Обаче отнема време. Малко вероятно е със зачистване на двете клеми да стане чудо, но не пречи да опиташ и това. Можеш да прецениш на колко години ти е акумулатора и да подариш на количката си нова батерия. Пътна помощ едва ли ще ти свърши работа. По-скоро помоли съсед да те дръпне/бутне или да те захрани с тоци от неговата кола.
В празничните дни пукотевицата от бомбички и пиратки много помага за изгубването на тока. Като се добави и студа ...
 Peace

# 6
  • Мнения: 1 878
Паднал е акумулаторът естествено, не двигателят smile3538
Двигателят е бензинов и по принцип знам, че не би трябвало да замръзне newsm78

Антифриз сложих нов преди 2, 3 седмици. Двигателят ми е нов, на по-малко от година. Не би трябвало да е издал фронта. newsm78
Затова ми е странно, че падна само след десетина опита. Не знам дали е нормално това.
Съседи няма никакви. Намирам се в един комплекс до Симеоновския лифт. Няма кой да те напсува.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 535
Да не си забравила нещо включено, вътрешно осветление, музика....нещо? А това, че е нов акумулатора не е гаранция. Я погледни...ако е от сухите, на самия акумулатор има едно оченце, ако всичко му е наред трябва да свети зелено....ако е зелено ще търсим причината другаде.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 554
Твърде вероятно си задавила колата, щом няколко пъти си опитвала да я запалиш. Така че единственото сега е или да се подаде ток с кабели или да те дръпнат, за да запали. Не я мъчи повече, че ще я задавиш още повече.

# 9
  • Мнения: 1 878
Да не си забравила нещо включено, вътрешно осветление, музика....нещо? А това, че е нов акумулатора не е гаранция. Я погледни...ако е от сухите, на самия акумулатор има едно оченце, ако всичко му е наред трябва да свети зелено....ако е зелено ще търсим причината другаде.

Отивам да проверя. Може и да срещна някой по пътя и да питам за кабели.

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
И моят така падна преди 2 седмици. Както нищо й нямаше предния ден и на следващата сутрин - нема никой Confused
Ама като се опитваш да запалиш, тя зацепва ли поне мъничко? Чува ли се характерния звук? Щото ако не, може и стартера да е умрял. Друго не се сещам, то и аз толкова разбирам, колкото тебе, ама да се изкажа, барабар Петко с мъжете Joy

# 11
  • Мнения: 4 068
Викаш някой да те дръпне и караш колата на сервиз. Тия момчета си разбират от работата да знаеш.

# 12
  • Мнения: 1 878
И моят така падна преди 2 седмици. Както нищо й нямаше предния ден и на следващата сутрин - нема никой Confused
Ама като се опитваш да запалиш, тя зацепва ли поне мъничко? Чува ли се характерния звук? Щото ако не, може и стартера да е умрял. Друго не се сещам, то и аз толкова разбирам, колкото тебе, ама да се изкажа, барабар Петко с мъжете Joy

В началото ,първите пъти се чуваше. После стана по-слабо, по-слабо и накрая си млъкна. Аз трябваше да спра опитите веднага като чух , че акумулаторът отслабва, ама пусто му, кат´ съм инат Twisted Evil

Отидох да видя дали свети акумулаторът както ми каза Бубуто. Гледах, гледах, но нищо не свети. Питах в офиса на комплекса, дали нямат кабели. Нямат. Сега ми остава да чакам до довечера за кабелите. Ако и довечера не стане работата с кабели, ще ми се наложи на връх Нова Година да се занимавам с машинарии. ooooh!

Белинда, а ти как оправи твоята кола? Какъв е бил проблемът при теб?

# 13
  • Мнения: 1 878
Няма ли случайно някой жалостив съфорумец/ съфорумка с кабели , който да е близо до Симеоновския лифт ( Симеоново, Драгалевци, Младост) Praynig , ако не е много нахална молбата ми де!

# 14
  • Мнения: 4 668
С 10-те си опита просто си задавила колата .
Ще трябва да ти дадат ток .

Общи условия

Активация на акаунт