нервност до краен предел :(

  • 2 846
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте!Незнам дали има и други като мен.Откакто разбрах,че съм бременна вместо да се радвам,съм под постоянен стрес.И този стрес си го причинявам сама.Постоянно ме е страх и се притеснявам дали бебето е добре.Ето вчера бях на ехограф,всичко беше нормално,и днес вече умирам от страх.Само да не го усетя да мърда няколко часа и полудявам  Shocked.Направо вече незнам какво да правя.Постоянно се притеснявам дали е добре,знам,че си вредя много,а може би и на него,но направо не мога да се спра и вече сама не мога да се понасям.Много зле се чувствам Sad.Явно съм от жените,на които бременността не им носи спокойствие.Просто искам да се роди живо и здраво-само за това се моля,дори за мен няма значение какъв ще е пола.Иска ми се вече да се е родило и да е в прегръдките ми и да му се радвам,може би чак тогава ще се успокоя.Някой имал ли е подобен проблем и как го е преодолял?Моля ви помогнете ми,че още съм в 4-ти месец,а ако я карам така до края направо ще полудея  #Crazy

# 1
  • Мнения: 1 334
Нормално е да се притесняваш, но опитай да се успокояваш сама, повтаряй си че всичко ще е наред, не стой без работа, намери си хоби...
И аз се притеснявам дали всичко ще е наред, но все пак гледам да не истерясвам за нищо; в крайна сметка емоциите, които изпитвам аз ги предавам и на бебето.

# 2
  • София
  • Мнения: 23 079
И аз много се притеснявах!
Има и голямо значение дали работиш или седиш вкъщи и си мислиш само лоши неща, не знам ти от кои си  Wink
Занимавай се с неща, които обичаш и ти доставят удоволствие, разглеждай сайтове с бебешки джунджурийки и мисли позитивно  Hug

# 3
  • Мнения: 719
Наистина е нормално да си изнервена сега, но трябва да се ошпиташ да бъдеш по-спокойна, сега ти и бебчето сте едно цяло. Heart Eyes
Прави си повече разходки, чети книги ако обичаш, или някакво друго любимо занимание. Hug

Пожелавам ти леко бременеене.  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 5 079
Нормално е да ти е по - изнервено, но с тези нерви и притеснения не си помагаш, нито на бебчето.
Бременността е нормално състояние, не си мисли, че е нещо свръх-тревожно, опасно и пр. Мисли положително, представяй си бебо, ходи на пазар, бъди с хора, разсейвай се. Положителната нагласа е много важна. Колкото и да ти е трудно спри с черногледството, защото понякога каквото човек си направи, не може друг да му го направи. Wink
Лека и щастлива бременност ти пожелавам!

# 5
  • Мнения: 179
По време на цялата бременност работих много интензивно и това ми помогна много, за да преодолея безпокойството. Нормално е да се притесняваш, но с какво ти помага това? Или пък на бебето.
Опитай се да си намериш занимание, което те поглъща изцяло - работа, хоби, някакъв благотворителен проект, четене на леки и увлекателни книги, срещи с нови хора и т.н..
На мен четенето в сайта не ми помагаше особено, макар че научих и полезни неща. Тук често пишат хора с проблеми и на човек му се струва, че ще му се случи същото.
А ето какво казва един от умните хора: "Аз съм стар човек и съм имал много грижи, повечето от които не са се случили".

# 6
  • Мнения: 134

  Трябва да се замислиш,защо именно се притесняваш,че бебето няма да е добре,кое те кара да мислиш така?
 Промяната в живота ти може би те плаши и оттам  тревогите за бебето. Дали ще се справиш и т.н. Опитай се да се съсредоточиш в сега-то, а не в бъдеще-то. Вси1ко се нарежда , ще видиш.
 
 

# 7
  • Мнения: 134
"Аз съм стар човек и съм имал много грижи, повечето от които не са се случили".- мнооооооооого  вярно....

# 8
  • Мнения: 264
Няма майка, която да не се е притеснявала за детето си. Но трябва да се успокоиш максимално, защото  нищо не зависи от теб.

# 9
  • Мнения: 39
мисля че е нормално да се притесняваш но неизпадай в крайност,аз също чакам бебче и понякога си мисля разни лоши неща но гледам бързо да ги изтрия от съзнанието си.минала ли си 4д скрининг?

# 10
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Няма майка, която да не се е притеснявала за детето си. Но трябва да се успокоиш максимално, защото  нищо не зависи от теб.
А и след раждането тревогите продължават, но са от друг характер.

# 11
  • Мнения: 285
   По време на I-та си бременност бях много напрегната към края на 7-8м. Много се страхувах от това дали всичко ще е наред с бебето. Върхът беше, когато в началото на 9м. бебето ми почти спря да мърда. Бях толкова ужасена, че не смеех да споделя с никой. Детето се роди. Всичко му беше наред. Оказа се, че сраховете ми са били неоснователни. Няколко месеца по-късно разбрах, че в 9м. е нормално бебето да намали движенията си.
   Сега отново съм бременна и хормоните ми са полудели. Държа се като истеричка. Ядосвам се от най-малкото нещо. В началото на бременността съм, а нервите ми са опънати като струни. Но и това ще отмине.

# 12
  • Мнения: 3 376
И аз съм имала страхове,но твоите са направо...

Наистина не правиш услуга на детето,както знаеш то е свързано с теб и усещи всички твои чувства и емоции.Така че по-добре е да не му ги предаваш.

Не си първата,нито последната така че се опитай да избуташ тези мисли от главата си.По-добре за теб и за детето.

Внушавай си и постоянно си повтаряй,че всичко е наред,накрая ще си повярваш.Слушай хубава музика,гледай весели и позитивни филмчета,чети разни истории за прекрасна бременност и още по-прекрасно раждане-изобщо гледай да се заобградиш само с положителни неща,а и хора и емоции около теб.

# 13
  • Мнения: 25
Спокойно, мила Hug.
Нормално е да се притесняваш за бебчето си, но според мен трябва често да си повтаряш, че всичко ще бъде добре, ще родиш лесно едно здраво и щастливо бебче..и да гледаш повече на тези нервни моменти като 'хормонални бури'.
Опитай се да се разсееш, да излезеш на разходка, среща с приятни за теб хора.
Много е важна настройката, вярвам, че ще успееш да го преодолееш. Страхове има всеки, не е лошо..лошото е да им се оставиш.
И аз имах страхове, и неприятности..и напък на всички около мен се бях настроила за лека бременност и лесно раждане- така и стана. И от сърце ти го пожелавам и на теб Hug. И пак- не се опитвай да се бориш със страховете, а да ги преодолееш- бебчо има нужда от положителни емоции  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 12 095
Според мен, използваш бременността, за да се самонаказваш. сама казваш, че притесненията ти са неоснователни. Знаеш, че нервите вредят на бебето и това ти образува още повече вина, която ти се налага да изкупиш като се ядосваш още повече. Опитай се да си повтаряш, толкова пъти колкото можеш, че се обичаш и изброявай всички хора, предмети и неща, които ти хрумнат и за тях също повтаряй, че ги обичаш. Повтаряй се и, че си прощаваш безусловно всичко. Това също би трябвало да помогне. Ако тревожността ти продължи да се задълбочава не се колебай да отидеш при специалист.

Ако по начало си по невротичен тип сега хормоните помагат проблемите да се задълбочат. Все пак, вярвам, че ще се справиш и сама. Щом осъзнаваш, че имаш проблем ще намериш мотивация и да го преодолееш. На много хора се случва, но малко си дават сметка за това. Радвай се и не мисли, че ако си позволиш да си щастлива ще те сполети беда.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт