Упорит запек при бебка

  • 670
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 967
МОля за помоощ! Бебка от около 2 седмици е с ужасен запек и идеите ми вече се изчерпаха - какво ли не пробвах и не помага - давам круши, сини сливи, каша от овесени ядки, тиква; правя клизма и пак нищо  Sad
Лили е кърмена на поискване, като напоследък самата тя доста разреди кърменията, като за сметка на това започна да изяжда повечко твърда храна - не знам дали това не предизвика запека. Захранена е на 6 мес. и много постепенно - в момента яде сутрин каша - овесена / елда, на обяд зеленчуково и през ден пуйка, следобяд каша с плод - круша/ ябъка. Вода не иска да пие - по 2-3 глътки на ден. Не иска и чайове, сокове и т.н. течности. На практика едниствената течност е кърмата. Преди няколко седмици получи за първи път запек (никог преди това не се е случвало), но с клизма и круши и помогнахме и за 2 дни отшумя. После околко седмица се изхождаше добре, а сега от доста дни пак е със запек и каквито и разхлабващи процедури да прилагам не действат. Вчера изяде една круша преди обяд и още една следобяд и пак се изходи чак късно вечерта и то с ужасен рев, много твърдо и беше мъчително. Направихме й клизма, за да й помогнем и акото едвам излезе, но ето днес отново не ака и се чудя какво да направя щом и разхлабващите храни не помагат, а ми се къса сърцето да я гледам как се мъчи.
Да добвя само, че не съм фен на лекарствата и бих ги приложила само в краен случай.

# 1
  • София
  • Мнения: 12 224
  От прочетеното разбирам, че всъщност проблема е заместване на голяма част от кърмата с твърда храна и малкото количество течности. След време съм сигурна че ще увеличи приема на течности и организма и ще привикне на промяната в хранителния режим, но съвсем в началото е нормално да се получи запек. Това което помагаше при мен в началото, беше в такъв случай просто да намаля предлаганата твърда храна за сметка на кърма поне за известно време, както и да се опитвам често да предлагам някакви течности, най-вече вода. Останалото да са разхлабващи храните също е важно, но ако все пак твърдата храна е повече и течностите са малко, това не е достатъчно за съжаление.

# 2
  • Мнения: 967
Права си Аила. Въпреки че Лили незнайно защо силно разреди кърменията с малко повечко упорство я залъгвам да суче пак честичко и пак с малко хитрост я карам да пийв аводичка и акото се оправи  Peace

# 3
  • Мнения: 179
Ще трябва да наблегнете на течностите,както и на разните други слабителни средства/но не лекарства/И аз понякога не мога да си обясня този запек при условие че кърмя на поискване.Престанах да го мъча детето и то само се справя с проблема,но ние сме по-малки и може да се получава от храната,която аз поемам.

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Олеле, за запек при дребчовци роман мога да напиша  Sad  Голямото ми синче има такъв проблем, хайде докато е у дома мога да следя колко вода или чай (само анасон-копър) е изпил, спирам шоколад, какао, бял хляб, всичко запичащо; стигали сме да там да му сложим млечна захар, за да го разхлаби малко иначе е ад ..над гърнето.
По-често кърмене и може би редовно вода към "твърдата" храна няма да навредят.

# 5
  • Мнения: 72
намалила е кърменето, защото се засища повече  с твърдата храна.
Точно поради запека изключих всички затягащи храни - ябълки, моркови, дюла и т.н.
Оставих в менюто крушите, сливи и основно тиква.
Установих, че при въвеждането на всяка нова храна следва запек, каквото и направя.
Понеже бебет не пие вода (Не му харесва) всичко давам много по-рядкои така наваксваме.
Засега е добре.

# 6
  • Мнения: 1 045
тук има доста съвети
http://papa-bebe.com/zapek.html

Общи условия

Активация на акаунт